Aktualności

EkoWioska Greenpeace

2017-07-12 16:23:01

 

Jak co roku podczas Przystanku Woodstock Greenpeace zaprasza do EkoWioski – wyjątkowej strefy wydarzeń i działań związanych z ochroną przyrody i zaangażowaniem na rzecz Planety. W EkoWiosce możecie spotkać niezwykłych ludzi - aktywistów, obrońców Puszczy, naukowców i porozmawiać z nimi o tym, czym jest dzika natura i co możemy dla niej zrobić. Tradycyjnie też zapraszamy do naszej darmowej ładowarni słonecznej - skorzystajcie z Energii dla Pokoju, by podładować swoje urządzenia i serca.


W tym roku wiodącymi tematem Eko Wioski będzie Dzikość Serca. To znaczy dzikie zakątki. Naturalność. Odwaga. Nieujarzmiona przyroda. Zielone, tętniące serce. Puszcza, drzewa, dzikie zapylacze. Potrzebujemy dzikości. Potrzebujemy ochronić ostatnie miejsca, których nie wykorzystaliśmy do przetrwania i zarabiania pieniędzy. Potrzebujemy ich dla nich samych i dla naszego dobra. Jesteśmy częścią świata i leży na nas duża odpowiedzialność. Przyroda nas otacza, a nasz wpływ na nią jest coraz większy. A przecież nie damy rady przetrwać bez niej. – wokół tego będziemy prowadzić nasze działania, o tym będziemy rozmawiać, spierać się.


Przygotowujemy:
Zieloną Kanapę – dobre rozmowy z mądrymi ludźmi, przyrodnikami, aktywistkami, osobami wiedzącymi wszystko o drzewach i pszczołach
Kreatywne warsztaty
- Przebieraną Before Party, na którym uczestniczki i uczestnicy festiwalu będą mogli pozytywnie rozgrzać się przed pierwszym dniem Przystanku
- Miejsce spotkania z wolontariuszkami i wolontariuszami Greenpeace, którzy opowiedzą wszystko o prowadzonych przez nas kampaniach
- i oczywiście napędzaną słońcem ładowarnię telefonów komórkowych – znak rozpoznawczy Eko Wioski. 

 

"Dzikość Serca" - obraz z ludzi

Chcielibyśmy również – czyniąc z tego już dobrą woodstockową tradycję – po raz kolejny stworzyć przed sceną główną wielki obraz ludzi i wysłać wysoko do nieba sygnał, że tu, na Ziemi, naprawdę kochamy drzewa. Zbieramy się 5.08 12:00 pod Dużą Sceną i ustawiamy w gigantyczny obraz drzewa – zrób sobie zdjęcie z setkami innych osób, które łączy szacunek dla dzikiej natury. 

 

Debata "Dzikość Serca" 

Nadrzeczne haszcze, siedliska wędrownych ptaków, miejskie łąki, porośnięte szczawiem nasypy kolejowe – piękne, czy brzydkie? Chaotyczne czy doskonałe? Zaorać, czy żyć? Czym jest dzika przyroda? Czy powinniśmy się jej bać, czy raczej podziwiać i dbać o to, by było jej jak najwięcej? Czy dzika przyroda ma sens w mieście? W jaki sposób każdy i każda z nas może stać się strażnikiem dzikiej przyrody?

2.08 Proponujemy rozmowę o zaletach dzikości oraz o tym, czym grozi jej "ucywilizowanie". Dyskusja odbywa się w aktualnym kontekście - z jednej strony trwa spór o miejskie drzewa i ich wycinkę, z drugiej strony - coraz bardziej popularne stają się nurty zielonej miejskiej partyzantki: miejskie pszczoły, guerrilla gardening, miejscy ogrodnicy.

W dyskusji wezmą udział m.in Katarzyna Jagiełło z Greenpeace, jedna z najbardziej wpływowych kobiet roku według Wysokich Obcasów i Cecylia Malik, artystka znana z akcji Matki-Polki na wyrębie.

 

 


Od kilku lat Greenpeace uczestniczy w Przystanku Woodstock, a przez ostatnie trzy lata zapraszał wszystkich uczestników i uczestniczki festiwalu do swojej Eko Wioski – wibrującego dobrą energią miejsca, w którym pozytywni ludzie mogą znaleźć przystań, wzmocnić ducha i dać odpocząć ciału. 

 

(Greenpeace)

 

Zobacz wszystkie wydarzenia!

 

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ