Aktualności

Eliminacje do 24. Pol’and’Rock Festival – jak było we Wrocławiu i kto wygrał?

2018-04-21 22:11:11

 

W Centrum Koncertowym „A2” we Wrocławiu mieliśmy dziś przyjemność wziąć udział w występach 12 zespołów. 10 z nich walczyło o przejście do kolejnego etapu eliminacji, a tym samym możliwość zagrania na 24. Pol’and’Rock Festival. Były to: Dreamheart, Manchiz, St. James Hotel, Horrorscope, Hope, MetKa, Maja i Dandysi, Neshorn, Dream Atlas, CZAQU. Pozostałe dwa zespoły to Chorzy, którzy wystąpili jako gość oraz Nocny Kochanek, który był gwiazdą dzisiejszego koncertu.

 

Dream Atlas podczas Eliminacji do Pol'and'Rock Festival we Wrocławiu - fot. Grzegorz Adamek

 

Wszystkie kapele zaprezentowały najwyższy poziom nie tylko jeśli chodzi o muzykę, ale także to, w jaki sposób nawiązywały kontakt z publicznością i jak prezentowały się na scenie. Do finału Eliminacji, który odbędzie się 30 czerwca w warszawskim klubie „Progresja” dostały się HOPE, HORRORSCOPE i DREAM ATLAS - te zespoły powalczą o możliwość zagrania na Dużej Scenie podczas 24. Pol’and’Rock Festival. A już teraz wiemy, że na Małej Scenie festiwalu zobaczymy zespoły DREAMHEART i METKA. Natomiast w Strefie Lecha wystąpi ST. JAMES HOTEL.

 

Każdy z występujących dziś zespołów to inna muzyka i styl, pomimo tego każdy występ cieszył się bardzo dobrym przyjęciem przez publikę. Pokazuje to, jak wspaniale otwarte głowy mają osoby jeżdżące na Pol’and’Rock Festival i jak bardzo ciekawe są świata i całej jego różnorodności.

 

Zespół Metka podczas wrocławskich Eliminacji do Pol'and'Rock Festival - fot. Fominik Malik 

 

Dreamheart w półfinałowego koncertu Eliminacji do Pol'and'Rock Festival - fot. Szymon Aksienionek

 

Poniżej przedstawiamy i krótko opisujemy wszystkie zespoły, przy dźwiękach których mogliśmy się dziś bawić:

 

Dreamheartpop-rockowy zespół z Rzeszowa, który powstał w 2014 roku. Muzycy inspirują się zespołami takimi jak One Direction, 5 Seconds of Summer, Paramore, All time low, Green Day czy Blink-182. Mimo relatywnie krótkiego stażu zespół zagrał już wiele koncertów na mniejszych i większych scenach.

Manchiz zespół z Bielska-Białej, tworzący w gatunku grunge. Od 2014 roku koncertują, nagrywają muzykę, płyty i klipy, a co najważniejsze wciąż świetnie się ze sobą bawią.

St. James Hotel - alternatywny zespół ze Śląska założony w roku 2009. W swojej muzyce uciekają od tradycyjnych porównań, prezentują materiał oryginalny, pozbawiony wszelkiej kalki. Świeże brzmienia St. James Hotel odkrywają świat, w którym dużo się dzieje i do którego chętnie się wraca.

Horrorscope - zespół pochodzi z Górnego Śląska i gra trash. Powstał w 1996 roku, a w jego skład wchodzi pięciu muzyków. 

Hope – zespół powstał w 2006 roku i od tego czasu udało mu się już zagrać wiele koncertów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zespół znany może być publiczności z wzięcia udziały w programie „Must be the Music” i dwukrotnego wystąpienia na Przystanku Woodstock – w 2012 i 2013 roku.

MetKa - warszawska kapela założona na przełomie 2011 i 2012 roku. Zespół tworzy muzykę składającą się zarówno z wesołych i skocznych rytmów ska jak również niepokornych punkowych akordów oraz ciężkich rockowych riffów.

Maja i Dandysi - grupa muzyczna, która powstała we wrześniu 2016 r. w Żyrardowie. Zespół wykonuje trudny do zdefiniowania gatunek muzyczny, który czerpie m.in. z tradycji klasycznych brzmień lat 60-tych czy alternatywnych rytmów lat 80-tych okraszonych elektroniką i melodyjnymi wokalizami.

Neshorn - zespół powstał w kwietniu 2012.  Na początku zespół pracował nad tworzeniem własnego materiału, głównie czerpiąc inspiracje od Lamb of God, lecz w efekcie końcowym wyszła mieszanka gatunkowa Death/Thrash/Groove/Core Metal.

Dream Atlas - formacja grająca rocka, zawiązana początkiem roku 2016 w Pszczynie. Muzyka którą tworzy nie zamyka się w konkretnych ramach gatunkowych, śmiałe kompozycje od początku były znakiem rozpoznawczym zespołu.

CZAQU – zespół powstał w 2001 roku w Olsztynie. Przez wszystkie lata swojej działalności dawali koncerty w małych klubach i na wielkich scenach. Nagrali też trzy płyty i wkrótce zamierzają ujawnić się z czwartą.

 

Zespół Hope na Eliminacjach do 24. edycji Pol'and'Rock Festival - fot. Szymon Aksienionek

 

Poznajmy też bliżej zespoły, które będą z nami na 24. Pol'and'Rock Festiwal!  

 

Dreamheart - Mała Scena 
Dreamheart to pop-rockowy zespół z Rzeszowa, który powstał w 2014 roku. To czterech przyjaciół, których łączy pasja do muzyki. Inspirują się zespołami takimi jak One Direction, 5 Seconds of Summer, Paramore, All time low, Green Day czy Blink-182. Mimo relatywnie krótkiego stażu zespół zagrał już wiele koncertów na mniejszych i większych scenach.

 

W kwietniu 2017 wydali swoją pierwszą płytę “Paper Hearts”, która dostępna jest nie tylko w Polsce ale i na Świecie. Wykonują wyłącznie swoje kompozycje z tekstami w języku angielskim, jako że frontman oraz autor tekstów Kamil Rejman wychował się i spędził swoje młodzieńcze lata w Kaliforni.

 

Zespół składa się z czterech chłopaków. Na froncie z wokalem i gitarą rytmiczną Kamil Rejman, na gitarze prowadzącej Eryk Szczepaniec, na gitarze basowej i tylnym wokalu Jakub Trałka a na perkusji Mateusz Jastrzębski.

 

 

Metka - Mała Scena 

MetKa to warszawska kapela założona na przełomie 2011 i 2012 roku. Zespół tworzy muzykę składającą się zarówno z wesołych i skocznych rytmów ska jak również niepokornych punkowych akordów oraz ciężkich rockowych riffów. Teksty, w często zabawny sposób, opisują otaczającą nas rzeczywistość.

 

MetKa to grupa typowo koncertowa, znakomicie sprawdzająca się na scenach klubowych, jak również na dużych scenach (Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie 2012, Woodstock Ukraina 2013, Święto ulicy Mariackiej w Katowicach 2013, EuroMajdan – Kijów 2013, Przystanek Woodstock 2013, 2014).

 

Koncerty zespołu charakteryzują się niesamowitą energią i znakomitym kontaktem z publicznością. Na koncie kapeli znajduje się jeden długogrający krążek pod niewątpliwie twórczą nazwą MetKa #1 jak również epki - MiejSka EpKa oraz Nadchodzi MetKa.


Obecny skład zespołu to:
Kowal - to ten co stoi przed mikrofonem, do którego śpiewa (udaje jeszcze, że gra na gitarze)
Majkel - gitara nie ma przed nim tajemnic i dlatego gra solówki
Prezes - w jego gitarze jest pięć strun... ale są grube (bass)
Padre - nadaje rytm waląc i smyrając bębenki
Arek - dmucha w prostą rurkie (trąbka)
Marek - dmucha w krzywą rurkie (sax)

 

 

St. James Hotel - Strefa Lecha 


St. James Hotel to alternatywny zespół ze Śląska założony w roku 2009. Grupa ucieka od tradycyjnych porównań, prezentuje materiał oryginalny, pozbawiony wszelkiej kalki. Kompozycje zespołu oferują podróż do nieobecnych jak dotąd dźwięków i pozwalają cieszyć się muzyką. Świeże brzmienia St. James Hotel odkrywają świat, w którym dużo się dzieje i do którego chętnie się wraca. Takie są też koncerty zespołu i jak dotąd dwie wydane płyty. W skład dyskografii wchodzi debiut płytowy z roku 2011 oraz najnowsze wydawnictwo z roku 2018.

 

St. James Hotel, na przestrzeni lat, miał zaszczyt występować zarówno przed klubową jak i festiwalową publicznością. Zespół można było usłyszeć m.in. na OFF Festivalu, Rawie Blues oraz Olsztyńskich Nocach Bluesowych, a także na Festiwalu im. Ryśka Riedla. Grupa została również dostrzeżona przez środowisko muzyczne, skąd liczne nagrody i wyróżnienia.

 

Do tej pory zespół wydał dwie płyty: St. James Hotel w styczniu 2011 roku oraz "Wojenny taniec ducha" w styczniu tego roku.

 

W skład zespołu wchodzą Tomasz Pełczyński (gitara/śpiew), Michał Markowicz (gitara basowa) oraz Marek Wilczyński (perkusja). 

 

 

St. James Hotel podczas Eliminacji do 24. Pol'and'Rock Festival - fot. Dominik Malik

 

 

Zespół Horrorscope na wrocławskich Eliminacjach fot. Szymon Aksienionek

POKAŻ PODOBNE
2020-12-15 16:34:38

Kwiat Jabłoni, Marek Dyjak, Voo Voo i Piersi na Finale WOŚP

Kolejni artyści dołączyli do grona wykonawców, którzy uświetnią swoją obecnością nadchodzący Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W studio na Placu Defilad podczas trwającej dwa dni muzycznej imprezy zagrają świetni polscy muzycy.

2021-02-17 13:12:19

Dziennikarze na ASP Najpiękniejszego Festiwalu Świata

Historia Najpiękniejszego Festiwalu Świata wiąże się ogromem wspaniałych spotkań, bo najważniejszym czynnikiem są ludzie i ich wspaniała energia, która tworzy to miejsce.

ZOBACZ TEŻ