Aktualności

Eliminacje do Pol’and’Rock Festival w nowej formie

2020-03-23 20:40:00

 

Z powodu utrzymującego się zagrożenia epidemiologicznego zdecydowaliśmy się o rezygnacji z przesłuchań zespołów na koncertach na żywo. Artyści zaproszeni do koncertowej części Eliminacji biorą udział w internetowym plebiscycie (GŁOSUJ TUTAJ) i to on wyłoni zespoły, które otrzymają możliwość wystąpienia na Najpiękniejszym Festiwalu Świata.

 

- Pol’and’Rock Festival zaplanowany jest dopiero na przełom lipca i sierpnia, więc przygotowania do jego 26. edycji wciąż toczą się swoim torem. Oczywiście jednak nie wykluczamy żadnego scenariusza. W przypadku koncertów eliminacyjnych, które miały się odbyć w czerwcu, uznaliśmy, że ryzyko jest wciąż zbyt duże. Zrealizowanie ich nawet w formie występu transmitowanego na żywo w internecie wymagałoby zaangażowania kilkudziesięciu osób – techniki, obsługi sceny, ekipy telewizyjnej. W trosce o bezpieczeństwo artystów i wszystkich osób pracujących postanowiliśmy zrezygnować z tych koncertów. Zapraszamy wszystkich do głosowania na stronach internetowych Festiwalu – to jest dziś najlepszy sposób na wskazanie laureatów Eliminacji – powiedział Jerzy Owsiak, prezes zarządu WOŚP.

 

Głosowanie rozpoczęło się w poniedziałek 23 marca. Każdy z głosujących będzie mógł wybrać jeden zespół, który według niego powinien wystąpić na Pol’and’Rock. Głosowanie w plebiscycie potrwa do soboty 23 maja, a ogłoszenie wyników nastąpi w poniedziałek 25 maja. 5 zespołów, które otrzyma największą ilość głosów, zostanie zaproszonych do występu na tegorocznej edycji Pol’and’Rock Festival. Jury Eliminacji zdecyduje, na którą ze scen trafią poszczególni laureaci. Ponadto Jury będzie także miało możliwość wręczenia „dzikich kart” zespołom, które otrzymały dalsze pozycje w plebiscycie. Po zakończeniu głosowania Jury dokona oceny nadesłanych nagrań i dotychczasowego dorobku artystycznego, by dodatkowo wybrać kolejnych artystów, których zobaczymy na Festiwalu. Decyzja Jury ogłoszona zostanie w poniedziałek 1 czerwca.

 

Eliminacje do Festiwalu Pol’and’Rock odbywają się po raz 12-ty. Jest to forma konkursu dla początkujących wykonawców, w którym nagrodą jest szansa występu na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Na eliminacje do tej pory składały się dwa etapy – w pierwszym Jury oceniało przesłane do Fundacji nagrania zespołów i na tej podstawie zapraszało kilkadziesiąt z nich do występów na żywo. Koncerty te były drugim etapem rywalizacji. Do tej pory, dzięki Eliminacjom, na scenach Pol’and’Rock Festival wystąpili m.in. Ørganek, Enej, Luxtorpeda, Nocny Kochanek, Dr Misio, Chemia, Poparzeni Kawą Trzy, Kwiat Jabłoni i wielu, wielu innych, popularnych dziś w Polsce wykonawców.

 

 

Kwiat Jabłoni fot. Dawid ilnicki

POKAŻ PODOBNE
2020-03-02 21:00:00

Black River na Pol'and'Rock Festival

Behemoth, Dimmu Borgir, Rootwater, Geisha Goner, HUNTER, Vesania czy Neolithic – muzycy znani właśnie z tych formacji tworzą BLACK RIVER, jedną z najciekawszych polskich kapel z nurtu ciężkiego grania, którą w tym roku zobaczycie na 26. Pol'and'Rock Festival.

2020-02-11 12:42:05

Znamy daty koncertów w ramach Eliminacji do 26. Pol'and'Rock

Powoli dobiega końca pierwszy etap Eliminacji do Pol'and'Rock Festival. Znamy już daty koncertów, podczas których wybrani wykonawcy zaprezentują się wiosną we Wrocławiu, Gdańsku, Białymstoku i Łodzi.

2020-03-02 15:25:40

Złoty Bączek 2020 - notowanie 11

Złoty Bączek to nagroda publiczności dla najlepszego zespołu występującego na scenie Pol’and’Rock Festival. W Plebiscycie Złotego Bączka biorą udział wszystkie zespoły, które wystąpiły na Dużej i Małej Scenie Festiwalu oraz Scenie ASP.

ZOBACZ TEŻ