Aktualności

Festiwal bez granic

2016-07-12 23:13:31

 

Woodstock jest Festiwalem dla wszystkich. Otwieramy się również na osoby niepełnosprawne i ułatwiamy im udział w przygotowanych atrakcjach i wydarzeniach. Przeczytajcie kilka rad, które mogą w tym pomóc.

Na terenie Festiwalu znajduje się specjalnie przystosowany dla wózków kontener - na Family Camp. Wystarczy zgłosić się do obsługi strefy. Każdy z punktów medycznych ma dostosowany dostęp, punkty gastronomiczne również są przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych, główne namioty ASP mają dostosowane podjazdy. 

Za Dużą Sceną, na pasażu handlowym, w szpitalu polowym, na wzgórzu ASP oraz w okolicach Sceny VIVA KULTURA znajdują się przystosowane toalety. Wystarczy zgłosić Pokojowemu Patrolowi, że chce się z nich skorzystać. 

Mamy dla Was jeszcze kilka porad: 

1. Dobrze byłoby, gdyby osobom niepełnosprawnym (szczególnie osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich) towarzyszyła osoba, mogąca pomóc w przeróżnych sytuacjach. 


Festiwal jest organizowany na trudnym terenie i mogą, niekiedy, wystąpić problemy. Fajnie wybrać się większą grupą lub chociaż z przyjacielem, który pomoże. Niektóre sytuacje mogą być dla wózkowiczów niebezpieczne - na koncertach bywają ogromne tłumy ludzi, którzy rozbawieni mogą niechcący upaść na nas i zupełnie niechcący zrobić nam krzywdę. Trzeba pamiętać o tym, że my obserwujemy wszystko z dużo niższej perspektywy i niektórych rzeczy nie jesteśmy w stanie zauważyć.

2.  Osoby poruszające się aktywnymi wózkami powinny wziąć ze sobą rękawiczki skórzane. Teren na Woodstock jest dla wózkowiczów, odpychających się rękoma trudny, a bywa b. trudny (podjazd pod ASP) i można pozdzierać sobie ręce.

3. Wózkowicze powinni zaopatrzyć się w łatki do dętek i pompkę. 

4. Osoby, które chciałyby nocować w hotelach powinny zarezerwować sobie miejsce wcześniej (jedyny hotel w Kostrzynie przyjmuje rezerwacje już po zakończeniu festiwalu, z rocznym wyprzedzeniem. UWAGA - hotel ten ma pokój dla ON na piętrze, bez windy!)
 
Przewozy Regionalne przygotowały poradnik dla osób niepełnosprawnych chcących dotrzeć na Festiwal pociągiem. 
 
 
(Nika, fot. Lucyna Lewandowska)
 
 
POKAŻ PODOBNE
2022-10-27 12:00:00

Audycja Zaraz Będzie Ciemno w Antyradiu!

Nie lubicie poniedziałków? Przytłacza was jesienna chandra? Mamy na to sposób! W każdy poniedziałkowy wieczór rozsiądźcie się wygodnie i wyruszcie w rockową podróż z Jurkiem Owsiakiem, podczas autorskiej audycji Zaraz Będzie Ciemno na antenie Antyradia!

2022-10-07 14:50:00

Złoty Bączek powraca! Plebiscyt startuje już dzisiaj!

Kurz na festiwalowym polu już opadł — to znak, że czas wystartować z plebiscytem Złotego Bączka! W tej edycji Wy, Najpiękniejsza Publiczność Świata, będziecie mogli głosować na swojego faworyta spośród 39 zespołów!

2022-11-03 13:40:00

Ostatnie szkolenie PP przed 31. Finałem WOŚP

Trwają przygotowania do zimowego szkolenia Pokojowego Patrolu! Zachęcamy do wzięcia udziału i dołączenia do grupy najbardziej rock’n’rollowych wolontariuszy!

ZOBACZ TEŻ