Aktualności

Festiwal bez granic

2016-07-12 23:13:31

 

Woodstock jest Festiwalem dla wszystkich. Otwieramy się również na osoby niepełnosprawne i ułatwiamy im udział w przygotowanych atrakcjach i wydarzeniach. Przeczytajcie kilka rad, które mogą w tym pomóc.

Na terenie Festiwalu znajduje się specjalnie przystosowany dla wózków kontener - na Family Camp. Wystarczy zgłosić się do obsługi strefy. Każdy z punktów medycznych ma dostosowany dostęp, punkty gastronomiczne również są przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych, główne namioty ASP mają dostosowane podjazdy. 

Za Dużą Sceną, na pasażu handlowym, w szpitalu polowym, na wzgórzu ASP oraz w okolicach Sceny VIVA KULTURA znajdują się przystosowane toalety. Wystarczy zgłosić Pokojowemu Patrolowi, że chce się z nich skorzystać. 

Mamy dla Was jeszcze kilka porad: 

1. Dobrze byłoby, gdyby osobom niepełnosprawnym (szczególnie osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich) towarzyszyła osoba, mogąca pomóc w przeróżnych sytuacjach. 


Festiwal jest organizowany na trudnym terenie i mogą, niekiedy, wystąpić problemy. Fajnie wybrać się większą grupą lub chociaż z przyjacielem, który pomoże. Niektóre sytuacje mogą być dla wózkowiczów niebezpieczne - na koncertach bywają ogromne tłumy ludzi, którzy rozbawieni mogą niechcący upaść na nas i zupełnie niechcący zrobić nam krzywdę. Trzeba pamiętać o tym, że my obserwujemy wszystko z dużo niższej perspektywy i niektórych rzeczy nie jesteśmy w stanie zauważyć.

2.  Osoby poruszające się aktywnymi wózkami powinny wziąć ze sobą rękawiczki skórzane. Teren na Woodstock jest dla wózkowiczów, odpychających się rękoma trudny, a bywa b. trudny (podjazd pod ASP) i można pozdzierać sobie ręce.

3. Wózkowicze powinni zaopatrzyć się w łatki do dętek i pompkę. 

4. Osoby, które chciałyby nocować w hotelach powinny zarezerwować sobie miejsce wcześniej (jedyny hotel w Kostrzynie przyjmuje rezerwacje już po zakończeniu festiwalu, z rocznym wyprzedzeniem. UWAGA - hotel ten ma pokój dla ON na piętrze, bez windy!)
 
Przewozy Regionalne przygotowały poradnik dla osób niepełnosprawnych chcących dotrzeć na Festiwal pociągiem. 
 
 
(Nika, fot. Lucyna Lewandowska)
 
 
POKAŻ PODOBNE
2023-11-06 09:57:32

Klipy podwyższonej jakości – oglądaj w 4K!

Czy jesteście gotowi, by doświadczyć Pol'and'Rock Festival jak nigdy dotąd? Przygotowaliśmy coś wyjątkowego dla każdego fana muzyki i atmosfery Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Na kanale KręciołaTV uruchomiliśmy specjalną playlistę „Klipy 4K”, która przeniesie Was znowu na festiwalowe pole!

2023-11-02 15:33:54

European Festival Awards - zagłosuj na Pol'and'Rock!

Pol'and'Rock Festival walczy o wygraną European Festival Awards, w kategorii Best Major Festival! Plebiscyt właśnie wystartował. Czas oddać głos na Najpiękniejszy Festiwal Świata!

2023-11-28 16:46:00

Ostatni dzwonek: oddaj swój głos na Pol'and'Rock Festival!

Najwyższy czas wziąć udział w głosowaniu i wesprzeć Pol'and'Rock Festival w walce o nagrodę European Festival Awards w kategorii „Best Major Festival". Pamiętajcie, że głosowanie trwa tylko do końca miesiąca!

ZOBACZ TEŻ