Aktualności

Festiwal różnorodności, czyli strefa NGO na 28. Pol'and'Rock Festival

2022-09-19 13:41:12

 

Pierwsze warsztaty na Akademii Sztuk Przepięknych odbyły się 14 lat temu. Od tego czasu strefa warsztatów ASP zmieniała się i rosła, ale aktywności, które przygotowują dla festiwalowiczów organizacje, cały czas tak samo integrują, bawią i uczą. Nie inaczej było na 28. Pol'and'Rock Festival!

 

W tym roku strefę NGO na Akademii Sztuk Przepięknych tworzyło blisko 70 organizacji, a zajęcia były prowadzone przez 4 dni, od środy do soboty. Każdy uczestnik Festiwalu mógł znaleźć coś dla siebie - niezależnie od zainteresowań i wieku - bo wszystkich aktywności przygotowanych przez organizacje pozarządowe było aż 732! 

 

Strefa warsztatów na 28. Pol'and'Rock Festival, fot. Lucyna Lewandowska

 

Nie zabrakło ważnych tematów jak prawa człowieka, edukacja globalna, prawa zwierząt i ich ratowanie, zdrowie fizyczne (m.in. testy na HIV i HCV, czy zdrowie psychiczne (byli obecni psychologowie, również z językiem ukraińskim oraz terapeuci uzależnień). Po raz pierwszy gościliśmy na Najpiękniejszym Festiwalu Świata tak wielu rękodzielników, dzięki czemu uczestnicy spróbowali swoich sił np. w rzeźbiarstwie i kowalstwie. Nie brakowało też innych warsztatów artystycznych jak ceramika, wyplatanie makram, plecenie wianków czy malowanie na tkaninach. Ogromnym powodzeniem cieszyły się warsztaty improwizacji teatralnej, warsztaty z tańca latynoamerykańskiego, i połączenie muzyki, tańca oraz sztuki walki, czyli capoeira. Jak co roku odbyły się warsztaty muzyczne z Piotrem Bukartykiem, których uczestnicy występowali na Dużej Scenie podczas zakończenia 28 edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata, wykonując utwór "Z tylu chmur".

 

Strefa warsztatów na 28. Pol'and'Rock Festival, fot. Marta Szpakowska

 

Festiwalowicze chętnie poznawali region jego historię i walory turystyczne dzięki lokalnym organizacjom obecnym w strefie warsztatów (region ma bogatą historię – na Festiwalu przedstawiło ją bractwo rycerskie, liczne walory turystyczne – swój punkt miała Gmina Czaplinek (wydział Turystyki), okolice Czaplinka słyną z miodów – uczestnicy poznali życie pszczół, to jak ważne są dla środowiska, mieli okazję tworzyć świece z wosku pszczelego itp.). Warsztatowcy zaoferowali również możliwość sprawdzenia swoich sił na ściance wspinaczkowej, udział w turnieju piłkarskim „Wykopmy rasizm ze stadionów” oraz wycieczkę ze Stowarzyszeniem Historyczno-Archeologicznym.

 

Strefa warsztatów na 28. Pol'and'Rock Festival, fot. Małgorzata Telega

 

W strefie warsztatów gościliśmy w tym roku między innymi sędzinę Annę Marię-Wesołowską, sędziego Igora Turleyę, himalaistę Andrzeja Bargiela oraz Rzeczników Praw obywatelskich (byłego i obecnego).

W ramach strefy warsztatowej powstała strefa dla dzieci Herlitza i Pelikana, a w niej wiele trakcji dla najmłodszych (gry, klocki, bańki mydlane, zajęcia artystyczne, plac zabaw), odbyły się III Otwarte Mistrzostwa w planszową grę Pol’and’Rock, a przez festiwalowe pole przeszedł Marsz Równości!

 

 

Jak sami widzicie, tegoroczna strefa warsztatów ASP tętniła życiem i energią oferując festiwalowiczom wszystko co najlepsze i jeszcze więcej! Jak będzie w przyszłym roku? Z pewnością cudownie!

POKAŻ PODOBNE
2022-07-06 12:35:13

Prace na festiwalowym polu ruszyły!

Równo na miesiąc przed rozpoczęciem wydarzenia rozpoczęliśmy działania na Lotnisku Czaplinek-Broczyno! Od poniedziałku, 4 lipca, 28. Pol'and'Rock Festival się buduje, by już wkrótce przyjąć festiwalowiczów spragnionych muzycznych wrażeń i wyjątkowej atmosfery Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

2022-07-08 09:15:00

Strefa Allegro, czyli relaks i zabawa w jednym miejscu

28. Pol'and'Rock Festival rozpoczyna się już 4 sierpnia i potrwa aż do 6 sierpnia, tym razem na Lotnisku Czaplinek-Broczyno. Również w tym roku festiwalowicze będą mogli odwiedzić strefę Allegro. Jakie atrakcje będą na nich czekać?

2022-07-04 20:50:00

Neo-Nówka wraca na Najpiękniejszy Festiwal Świata!

Tradycji stanie się zadość i najbliższy festiwal rozpoczniemy od... kabaretu! Na scenie Akademii Sztuk Przepięknych zaprezentuje się doskonale znana polandrockowej publiczności Neo-Nówka.

ZOBACZ TEŻ