Aktualności

Festiwal różnorodności, czyli strefa NGO na 28. Pol'and'Rock Festival

2022-09-19 13:41:12

 

Pierwsze warsztaty na Akademii Sztuk Przepięknych odbyły się 14 lat temu. Od tego czasu strefa warsztatów ASP zmieniała się i rosła, ale aktywności, które przygotowują dla festiwalowiczów organizacje, cały czas tak samo integrują, bawią i uczą. Nie inaczej było na 28. Pol'and'Rock Festival!

 

W tym roku strefę NGO na Akademii Sztuk Przepięknych tworzyło blisko 70 organizacji, a zajęcia były prowadzone przez 4 dni, od środy do soboty. Każdy uczestnik Festiwalu mógł znaleźć coś dla siebie - niezależnie od zainteresowań i wieku - bo wszystkich aktywności przygotowanych przez organizacje pozarządowe było aż 732! 

 

Strefa warsztatów na 28. Pol'and'Rock Festival, fot. Lucyna Lewandowska

 

Nie zabrakło ważnych tematów jak prawa człowieka, edukacja globalna, prawa zwierząt i ich ratowanie, zdrowie fizyczne (m.in. testy na HIV i HCV, czy zdrowie psychiczne (byli obecni psychologowie, również z językiem ukraińskim oraz terapeuci uzależnień). Po raz pierwszy gościliśmy na Najpiękniejszym Festiwalu Świata tak wielu rękodzielników, dzięki czemu uczestnicy spróbowali swoich sił np. w rzeźbiarstwie i kowalstwie. Nie brakowało też innych warsztatów artystycznych jak ceramika, wyplatanie makram, plecenie wianków czy malowanie na tkaninach. Ogromnym powodzeniem cieszyły się warsztaty improwizacji teatralnej, warsztaty z tańca latynoamerykańskiego, i połączenie muzyki, tańca oraz sztuki walki, czyli capoeira. Jak co roku odbyły się warsztaty muzyczne z Piotrem Bukartykiem, których uczestnicy występowali na Dużej Scenie podczas zakończenia 28 edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata, wykonując utwór "Z tylu chmur".

 

Strefa warsztatów na 28. Pol'and'Rock Festival, fot. Marta Szpakowska

 

Festiwalowicze chętnie poznawali region jego historię i walory turystyczne dzięki lokalnym organizacjom obecnym w strefie warsztatów (region ma bogatą historię – na Festiwalu przedstawiło ją bractwo rycerskie, liczne walory turystyczne – swój punkt miała Gmina Czaplinek (wydział Turystyki), okolice Czaplinka słyną z miodów – uczestnicy poznali życie pszczół, to jak ważne są dla środowiska, mieli okazję tworzyć świece z wosku pszczelego itp.). Warsztatowcy zaoferowali również możliwość sprawdzenia swoich sił na ściance wspinaczkowej, udział w turnieju piłkarskim „Wykopmy rasizm ze stadionów” oraz wycieczkę ze Stowarzyszeniem Historyczno-Archeologicznym.

 

Strefa warsztatów na 28. Pol'and'Rock Festival, fot. Małgorzata Telega

 

W strefie warsztatów gościliśmy w tym roku między innymi sędzinę Annę Marię-Wesołowską, sędziego Igora Turleyę, himalaistę Andrzeja Bargiela oraz Rzeczników Praw obywatelskich (byłego i obecnego).

W ramach strefy warsztatowej powstała strefa dla dzieci Herlitza i Pelikana, a w niej wiele trakcji dla najmłodszych (gry, klocki, bańki mydlane, zajęcia artystyczne, plac zabaw), odbyły się III Otwarte Mistrzostwa w planszową grę Pol’and’Rock, a przez festiwalowe pole przeszedł Marsz Równości!

 

 

Jak sami widzicie, tegoroczna strefa warsztatów ASP tętniła życiem i energią oferując festiwalowiczom wszystko co najlepsze i jeszcze więcej! Jak będzie w przyszłym roku? Z pewnością cudownie!

POKAŻ PODOBNE
2023-02-06 20:50:00

Kabaret Paranienormalni rozśmieszy na 29. Pol'and'Rock Festival!

Kabaret Paranienormalni zasila skład 29. Pol'and'Rock Festival! Grupa z Jeleniej Góry występuje na polskiej scenie już ponad 18 lat. Rozśmieszają, dzielą się dobrą energią i co najważniejsze — gdy mogą, to pomagają innym!

2023-02-06 21:20:00

Wchodzimy w II etap plebiscytu Złotego Bączka!

Zrobiliście to! Wskazaliście 19 zespołów, które przechodzą do II etapu plebiscytu Złotego Bączka. Kogo usłyszymy ponownie na Najpiękniejszym Festiwalu Świata?

2023-02-03 16:20:00

Pół roku do 29. Pol'and'Rock Festival! Co już wiemy?

Wysoka temperatura po 31. Finale WOŚP powoli opada. Dla nas oznacza to tylko jedno — czas wrócić do planowania kolejnej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Na pół roku przed 29. Pol'and'Rock Festival podsumowujemy to, co już wiemy!

ZOBACZ TEŻ