Aktualności

Festiwal w liczbach, czyli co czeka na Was na lotnisku Makowice-Płoty?

2021-07-27 17:25:13

To już dzisiaj! Po czasie pełnym ekscytacji i oczekiwania możemy wreszcie powitać Was na 27. edycji Pol’and’Rock Festival. Właśnie dzisiaj nastąpiło otwarcie bram i pierwsi Festiwalowicze, po przebytych przed wejściem testach na COVID-19, rozkładają swoje namioty.

Być może właśnie teraz pakujecie swoje plecaki lub nadrabiacie kilometry w drodze na Festiwal Pol’and’Rock i zastanawiacie się, czego możecie spodziewać się na miejscu. W tym roku po raz pierwszy Najpiękniejszy Festiwal Świata odbędzie się w innej lokalizacji  na Lotnisku Makowice-Płoty, w województwie zachodniopomorskim, zaledwie 40 km od Bałtyku.

Pamiętajcie, że to nie jedyne miejsce, w którym się spotykamy! W wydarzeniu możecie uczestniczyć z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie. Wszystko dzięki ponad 50-godzinnej transmisji na żywo dostępnej na:

 

Jurek Owsiak wita festiwalowiczów fot. Michał Kwaśniewski

 

Garść liczbowych ciekawostek - co czeka na Was na lotnisku Makowice-Płoty?

 

78 ha 

Teren, na którym się spotykamy, ma niemal 78 ha, więc o brak miejsca z pewnością nie musicie się martwić – żałujemy tylko, że festiwalowym polu spotykamy się w mocno okrojonym gronie. Teren, na którym się znajdujemy, otacza prawie 17-kilometrowe ogrodzenie. Lotnisko Makowice-Płoty znajduje się ok. 5 km od centrum miasta Płoty i obecnie znajduje się w rękach prywatnych. Powstałe  w latach 30. XX wieku pełniło m.in. funkcję lotniska zapasowego dla lotnictwa myśliwskiego. Z terenu Lotniska być może nie startują teraz samoloty, ale nie mamy wątpliwości, że festiwalowe rytmy pozwolą wznieść się nam ponad pas startowy!

 

Lotnisko Makowice-Płoty, fot. Łukasz Widziszowski

 

 

3 pola namiotowe

Alfa, beta, gamma… stop, to nie tutaj! Alfabet Pol’and’Rock Festival brzmi nieco inaczej. Alpha, Bravo i Charlie to pola namiotowe czekające na naszych Festiwalowiczów. Przy każdym z pól znajduje się strefa sanitarna z umywalniami i kabinami prysznicowymi. Łącznie na terenie wydarzenia znajduje się 239 kabin prysznicowych, w tym kabina dla osób z niepełnosprawnościami w strefie sanitarnej Alpha. Z pryszniców można korzystać za okazaniem kuponów dostępnych w SiemaShop oraz w punktach przy strefach sanitarnych.

Na Lotnisku znajduje się również spory parking dla uczestników. O Wasze zdrowie zadbają natomiast medycy w trzech terenowych punktach medycznych. Dokładną mapę ze wszelkimi niezbędnymi informacjami znajdziecie w naszym Poradniku Festiwalowicza 

 

 

 

 

Pole namiotowe fot. Dominik Malik

 

 

200 ton

Właśnie tyle waży Duża Scena Najpiękniejszego Festiwalu Świata!. Liczy sobie niemal 70 metrów szerokości i 18 metrów wysokości. Trzeba przyznać, że robi wrażenie, a tegoroczni Artyści mają ogromne pole do popisu! Dzięki pracy techników i Pokojowego Patrolu Duża Scena cieszy już nasze oczy i czekamy tylko, aż zagrają na niej długo wyczekiwane zespoły! Jej droga na Lotnisko Makowice-Płoty nie była jednak łatwa  – scenę transportowało aż 16 ciężarówek! 

Samo nagłośnienie zmieściło się natomiast w 3 tirach. O doskonałą widoczność, nawet w sporej odległości od Dużej Sceny, zadbają większe niż w poprzednich latach ekrany boczne.

 

Budowa Dużej Sceny fot. Łukasz Widziszowski

 

 

32 metry

Wielkie Koło Allegro jest nieodłączną częścią Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Czy wiedzieliście, że ma prawie 32 metry wysokości? To największy tego typu obiekt w tej części Europy! Być może z terenu Lotniska Makowice-Płoty nie startują już samoloty, ale dzięki diabelskiemu młynowi my również możemy wznieść się ponad ziemię i popatrzeć na wszystko z lotu ptaka! 

Po emocjonującej przejażdżce lub pełnych wrażeń chwilach bez wątpienia przyda się chwila relaksu w strefie chillout Allegro możecie podładować baterie!

 

Wielkie Koło Allegro fot. Lucyna Lewandowska

 

 

73 maszty

Nie grozi nam błądzenie w mroku o oświetlenie festiwalu zadbają aż 73 maszty oświetleniowe. Łącznie na terenie Lotniska znajduje się aż 1400 urządzeń świetlnych oraz prawie 203 metrów taśm LED! Wieczorem widoki z pewnością będą niezapomniane!

 

Strefa chilloutu Allegro fot. Michał Kwaśniewski

 

 

Niezależnie od tego, czy będziecie z nami na Lotnisku Makowice-Płoty, czy obserwujecie nas uważnie online – szykujcie siłę i energię na najbliższe dni!

 

 

POKAŻ PODOBNE
2021-07-13 13:10:37

Zaraz Będzie Czysto! Eko 27. Pol’and’Rock Festival

Jak być eko na Najpiękniejszym Festiwalu Świata? Mamy dla Ciebie kilka rad, jak możesz dbać o festiwalowe pole na Lotnisku Makowice-Płoty oraz dajemy znać, na jakie ekologiczne rozwiązania możesz liczyć z naszej strony.

2021-07-12 19:37:44

Tabu na Pol'and'Rock Festival

Kapela TABU to wielcy przyjaciele Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Występ zespołu to przepis na świetną zabawę, bo muzycy czerpią z grania ogromną radość, którą chętnie dzielą się z publicznością.

2021-07-12 20:03:04

Vavamuffin rozbuja Pol'and'Rock Festival

Optymistyczne jamajskie brzmienie reggae wyrosło na żyznym gruncie miejskiego, warszawskiego zgiełku. Vavamuffin gra radośnie, słonecznie, jamajsko, a jednocześnie sięga po inspiracje do codzienności życia w dużym, polskim mieście.

ZOBACZ TEŻ