Aktualności

Finał 11. Eliminacji do 25. Pol’and’Rock Festival za nami!

2019-06-22 17:06:29

 

Kiedy pasja dogania odwaga, wtedy staje przed szansą zagrania na Scenach Najpiękniejszego Festiwalu Świata! 10 fantastycznych zespołów, na deskach Klubu Progresja, zaprezentowało swoje księgozbiory nut, które komponowały się w różnorodne gatunki muzyczne.

 

Zanim tu jednak trafiły, przemierzyliśmy ponad 2000 km, szukając kompozycji, które wbijają nie tylko w ziemię, ale i serce. Wybraliśmy najlepszych z najlepszych podczas Półfinałów w Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku. Wróciliśmy do stolicy z muzycznym głodem. Chcieliśmy ich jeszcze, a oni dali nam dzisiaj popis z podwójną siłą! 

 

fot. Paweł Krupka/zespół Vane

 

 

Bob Marley powiedział kiedyś, że dobre w muzyce jest to, że jak Cię uderzy, to nie boli. No to uderzyli, w jurorski stół! I zgarnęli najpiękniejszą nagrodę – koncerty na scenach jubileuszowego festiwalu spełnionych marzeń – 25. Pol’and Festival!

 

 

fot. Stanisław Wadas

 

 

Tyle emocji podczas 11. Eliminacji do Pol'and'Rock Festival nie pomieści żaden klub, dlatego pojadą na nasz Festival! Poznajcie zwycięzców!

 

 

 

 

 DUŻA SCENA:

Katowicki Hurrockaine to wybuchowa mieszanka huraganu, rocka i energetycznej substancji wywołującej silne emocje. Ekipa tworzy muzę wspólnie, z pełną głową pomysłów i pasji. Grają w sposób, który trudno sklasyfikować - najbliżej mu jednak do melodyjnego alt-rocka, ze sporą domieszką brudu i niczym nieograniczonej, rock'n'rollowej swobody. Nie stawiają sobie barier stylistycznych, a na scenie czują się swobodniej niż we własnych łazienkach. W 2018 roku wydali drugą EP - "Memo", dostępną w wersji fizycznej i cyfrowej (Spotify, iTunes). Nad produkcją "Memo" czuwał Tomasz "Zed" Zalewski, znany m.in z długoletniej współpracy z grupą COMA. Utwór "Jak Ci Powiedzieć?" w grudniu 2018 znalazł się na 1 miejscu listy Turbo Top Antyradia.

 

 

fot. Paweł Krupka

 

 

 

Grzegorz Stępień - "ORNETTE"- to nowa droga basisty który od 2002 roku jest czynnym muzykiem zespołu "ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY". Album "Twarzą w twarz", który ukazał się w listopadzie 2015 roku, stanowi zwieńczenie jego 20-letniej przygody muzycznej. Krążek budzi spore zainteresowanie zarówno wśród stale rosnącej rzeszy fanów jak i mediów. Koncerty grane są z maksymalną energią na wysokim poziomie . Fragment koncertu Utwory" Możesz zostać na noc", "Twarzą w twarz" i "Baw się" gościły na liście Antyradia, zajmując na niej miejsca w pierwszej dziesiątce, a ballada "Nie zapomnę" kilkakrotnie zajmowała pierwsze miejsce listy przebojów radia Olsztyn. Marek Wiernik - słynny głos Polskiego Radia - chętnie sięga w swoich audycjach po utwór "Spowiedź".

Skład zespołu tworzą znani i cenieni muzycy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej.

 

 

fot. Michał Kwaśniewski

 

 

 MAŁA SCENA:

  • Przybył

To projekt Sławomira Przybyła – gitarzysty, autora piosenek pochodzącego z Poznania. W 2013 roku zaprosił on do współpracy instrumentalistów z Wielkopolski -  wywodzących się z różnych nurtów muzycznych oraz zespołów. PRZYBYŁ w swojej muzyce łączy tradycje piosenki autorskiej, jazzu, rocka oraz bluesa. W 2014 roku nawiązał kontakt z warszawskim realizatorem oraz producentem (znanym między innymi z produkcji pierwszej płyty Marysi Peszek – „Miasto Mania”, wieloletniej współpracy z Wojciechem Waglewskim oraz zespołem VOO VOO) - Piotrem „Dzikim” Chancewiczem, który zajął się produkcją debiutanckiej płyty Przybyła pod tytułem „Megafon”. Nagrania zostały zrealizowane w warszawskim Media Studio. W połowie kwietnia PRZYBYŁ opublikował  teledysk do singla promującego debiutancki album. Piosenka promująca płytę nosi tytuł „Nocny tramwaj” i jest refleksją na temat nocnego życia mieście. PRZYBYŁ zagrał kilkadziesiąt koncertów klubowych oraz plenerowych w całej Polsce. Ich występy charakteryzują się osobliwą dramaturgią oraz improwizacją. Piosenka proponowana przez PRZYBYŁA jest pretekstem do muzycznej interakcji, łamania klasycznej jej formy oraz do współpracy z publicznością. W 2017 roku zespół zdobył główną nagrodę TRYTON na Festiwalu FAMA w Świnoujściu dla Największej Osobowości Artystycznej Festiwalu. Rok później Przybył został laureatem Jarocińskich Rytmów Młodych organizowanych przez Program III Polskiego Radia oraz Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie.

 

fot. Michał Kwaśniewski

 

 

 

Opowieści prosto z serca, historie wyrwane z życia, bez kalkulacji, szczere do bólu. Od 2017 roku zespół intensywnie koncertuje w Polsce i za granicą (Szkocja, Belgia, Czechy, Ukraina). Kwartet świetnie czuje się zarówno w małych, klubowych przestrzeniach, jak i na dużych festiwalowych scenach (m.in. Spring Break Festival, Woodstock Ukraina, Petardy Księdza Kaczkowskiego, Szczecin Tattoo Convention, Festiwal Undergramy).

Największe sukcesy zespołu to m.in. nominacja singla „Król” do Przeboju Roku 2017 oraz zwycięstwa na rockowych festiwalach w Tczewie, Krośnie i Myśliborzu. Utworów zespołu można słuchać na antenach Antyradia, Eski Rock, Radia Afera, Radia Szczecin, Radia Gdańsk, Radia PIK, niektóre z nich trafiły na radiowe listy przebojów. W trakcie nagrywania debiutanckiej płyty zespół miał okazję współpracować m.in. z Grzegorzem Skawińskim, Andrzejem Puczyńskim, Tomaszem „Kasprolem” Kasprzykiem, Tomaszem „Zedem” Zalewskim, Andrzejem Karpiem i Piotrem „Dzikim” Chancewiczem.

 

 

fot. Dominik Malik

 

 NOCNA SCENA ASP:

 

Karolina Czarnecka to artystka interdyscyplinarna. W swojej twórczości łączy różne dziedziny sztuki i bada ich granice. Zasłynęła piosenką „Hera koka hasz LSD”, którą wykonała na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Swoim występem podbiła serca internautów.

Jest absolwentką warszawskiej Akademii Teatralnej, współtworzy grupę teatralno-kabaretową Pożar w Burdelu i jest członkinią Gangu Śródmieście, ma również za sobą debiut filmowy. W 2014 roku artystka wydała EP-kę „Córka”, na której znalazł się m.in. utwór "Demakijaż" z gościnnym udziałem L.U.C. Wiosną 2018 r. album „Solarium 2.0” promowany singlem „Mój pokój”.

Czarnecka współpracowała m.in. z kolektywem Vshood ("Chwytaj ten stan" z klipem w reż. Tomasza Bagińskiego) i z producentem SoDrumatic ("Za siedioma blokami"). Akatualnie pracuje nad swoją trzecią płytą.

 

 fot. Stanisław Wadas

 

 

 

Kraków Street Band to zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką zarówno swego rodzinnego miasta, jak i polskiej sceny muzycznej. Grupa od kilku lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność.

Aktualnie muzycy promują swój najnowszy, trzeci już w dorobku album "Going Away". Płyta oparta jest w całości na autorskim materiale. Składa się na nią 11 żywych, bezpretensjonalnych piosenek, zgrabnie balansujących między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Pięknie brzmiące pomieszczenia studyjne Radia Kraków pozwoliły uchwycić niuanse w muzyce 9-osobowego składu, która od czasu ulicznych początków nabrała rumieńców i treści.

Album "Going Away" otrzymał nominację do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Blues/Country.

 

fot. Dominik Malik

 

 SCENA LECHA:

 

Zagi, to wokalistka, instrumentalistka, autorka muzyki i tekstów. Ma na swoim koncie 4 albumy: EP „Drapacz Chmur” (2018), EP „UKE” (2013), EP „Kilka Słów o Miłości” (2012) oraz album długogrający, pt. „Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni” (2017, wyd. Warner Music Poland).

Jej muzyka to bardzo kobiece, pełne uczuć i emocji teksty, ubrane w ciekawe melodie. Zagi gra na gitarze oraz ukulele. Zabiera słuchaczy w podróż przez delikatne, liryczne utwory po odważne, energetyczne, rockowe brzmienia. Artystka inspiruje się otaczającym ją światem, pisze o tym, co ją spotyka.

W 2018 roku, Zagi zagrała 47 koncertów, w tym 4 supporty na solowej trasie Piotra Roguckiego, support dla zespołu Lemon, Pablopavo i Ludziki, Ted Nemeth, a w przeszłości Mela Koteluk, czy Voo Voo. Ma za sobą koncerty na wielu festiwalach, takich jak Orange Warsaw Festival, Spring Break, Asymmetry Festival, Songwriter Łódź Festival i inne.

 

 

fot. Grzegorz Adamek

 

 

 

 

SUNSMOKE to groove, zwarte porywające riffy, melodia i bezkompromisowy agresywny rap. Z tej mieszanki powstaje energetyczny pocisk, który przeszywa na wskroś, uwalnia szaleństwo i zachęca do dobrej zabawy.

Grupa Sunsmoke została założona przez trzech kumpli: Artizmo, Brzozę i Tobiego w sierpniu 2017 roku. Już na pierwszej próbie „zażarło” i było wiadomo w jakim kierunku pójdzie muzyka zespołu. Wiosną 2018 roku po długich poszukiwaniach do składu dołączył, charyzmatyczny wokalista Soul, nadając ostateczny kształt, charakter i tożsamość grupie.

We wrześniu 2018 chłopaki nagrywają swoją pierwszą Epke, „One Alive” w studiu „U Dudzika” Marcina Dudzika Wici Dudzickiego, promując ją singlem "Something To Come". Na początku roku 2019 Sunsmoke debiutuje na scenie, grając pierwsze koncerty, które cieszą się pozytywnym odbiorem przez publiczność.

 

 

fot. Paweł Krupka

 

 

 

Na swoim koncie mają występy na wielu ważnych festiwalach, w tym: Main Stage na Open'er Festival, Orange Warsaw Festival, Jarocin Festiwal, Behind The Trees. Mieli przyjemność zagrać u boku takich artystów jak: Nothing But Thieves, Artur Rojek, Hey, Muchy czy happysad. Ponadto zespół został zwycięzcą konkursu Skoda Auto Muzyka, dzięki któremu zagrali w koncertowym studiu Programu III Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Terrific Sunday tworząc swój materiał inspirują się szeroko pojętą muzyką niezależną. Wypadkową doświadczeń i inspiracji chłopaków są dwie EP-ki: Terrific Sunday EP oraz Tonight EP, które zespół wydał własnym sumptem. Nad ich produkcją czuwał wokalista zespołu - Piotr Kołodyński. Dzięki nim na polskim rynku muzycznym grupa funkcjonuje jako silny głos muzyki alternatywnej. Wydawnictwa zostały świetnie przyjęte przez fanów, jak i przez krytykę. Zostali wyróżnieni przez Bretta Morgena, reżysera “Cobain: Montage of Heck”, podczas Krakow Film Festival 2015.

Pierwszy krokiem do profesjonalnej kariery był ich kontrakt podpisany z Sony Music Poland.

 

 

fot. Dominik Malik

 

 

 

Muzyka Vane'a to ciężkie, bezkompromisowe, death metalowe granie, pełne chwytliwych melodii, doprawione autentyczną historią złotej ery piractwa. Zespół powstał w 2016 roku z inicjatywy dwójki przyjaciół - Mateusza Gajdzika (Witchking, Saratan, Crystal Viper) i Roberta Zembrzyckiego (Acid Drinkers, Corruption, Saratan). Gitarzyści wkrótce zwerbowali Marcina Frąckowiaka, by ten dołączył do nich jako basista. Jako wolakista do zespołu dołączył Marcin Parandyk (Killsorrow, Thy Disease). Po wielu rozmowach, do niekompletnego Vane'a dołączył Marcin Zdeb (Razortype, Unlumination, Arondight), zamykając tym samym skład bandu. W maju 2018 r. Marcin Frąckowiak opuścił zespół i zastąpił go Łukasz Łukasik (ex-Netherfell).

30 listopada 2018 roku, miała miejsce premiera debiutanckiego albumu "Black Vengeance" - nagranego i zrealizowanego w Impressive Art Studio u Przemka Nowaka. Zespół aktywnie koncertuje i szykuje swoim fanom wiele niespodzianek. Stay Tuned.

 

 fot. Michał Kwaśniewski

 

 

 

Eliminacja do Pol’and’Rock Festival to najlepszy dowód na to, że niektórych uczuć nie da się opisać słowami i właśnie dlatego stworzono muzykę. Czujemy dumę, kiedy poznajemy nowych artystów, z głowami pełnymi pomysłów, z niesamowitym zapałem, kiedy nie mogą doczekać się wyjścia na scenę - klubową, mniejszą. I uśmiech rysuje się na twarzy od ucha do ucha, na myśl, że mogą zagrać na na większej, najpiękniejszej, przed tysiącami ludzi.

 

fot. Paweł Krupka

 

Dziękujemy za wspaniały czas! A teraz, komu w drogę, temu słuchawki na uszy! Widzimy się za kilka tygodni na 25. Pol’and’Rock Festival!

 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-06-18 10:53:50

Żyrardowska kapela znów zagra dla publiczności Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

Zespół Pull The Wire zdobył najwięcej głosów w internetowym konkursie Eliminacji do Pol’and’Rock Festival, co zagwarantowało piątce muzyków występ w studio Najpiękniejszej Domówki Świata.

2020-06-08 19:05:00

Złoty Bączek 2020 - notowanie 25

Złoty Bączek to nagroda publiczności dla najlepszego zespołu występującego na scenie Pol’and’Rock Festival. Od 1996 roku Złoty Bączek wręczany jest - o ile jest taka możliwość - na Dużej Scenie Pol’and’Rock Festival. Dla artysty jest to każdorazowo szansa na kolejny występ na największej festiwalowej scenie w Europie.

2020-06-01 20:00:00

Złoty Bączek 2020 - notowanie 24

Złoty Bączek to nagroda publiczności dla najlepszego zespołu występującego na scenie Pol’and’Rock Festival. W Plebiscycie Złotego Bączka biorą udział wszystkie zespoły, które wystąpiły na Dużej i Małej Scenie Festiwalu oraz Scenie ASP.

ZOBACZ TEŻ
nota prawna