Aktualności

Gdzie jest Andrzej?

2019-07-28 12:55:11

 

Rocznie w Polsce ginie 19 tys. osób, z czego 5 tys. to osoby poniżej 17 roku życia. Główną przyczyną zaginięć nastolatków są ucieczki. Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych stworzyła na terenie festiwalu strefę warsztatowo – dyskusyjną oraz zorganizowała kampanię pod hasłem „Gdzie jest Andrzej?”.  

 

 

Ogromnym problemem, który przybiera na sile w okresie letnim są ucieczki. Każdego roku ponad 4 tys. nastolatków ucieka z domu po raz pierwszy. Taka sytuacja stanowi ogromne zagrożenie dla młodych ludzi. Podczas ucieczki dzieją się często złe rzeczy, które mogą napiętnować ich na całe życie. 

 

Ucieczka to forma wołania o pomoc. To sygnał, że w życiu dorastającego człowieka dzieje się coś złego. Trudności w rodzinie, szkole, może konflikty z przyjaciółmi... Ucieczka to też ogromne zagrożenie dla młodych ludzi, z którego oni sami nie zdają sobie sprawy. Dlatego tak bardzo zależy nam na tym, żeby dotrzeć z kampanią “Gdzie jest Andrzej?” do jak największej liczby młodych osób.- mówi Alicja Tomaszewska, prezes i założycielka Fundacji ITAKA. 

 

W strefie Fundacji Itaka uczestnicy festiwalu mają możliwość rozmowy z psychologiem o tym, o czym często trudno rozmawiać z przyjacielem, partnerem czy rodzicem. Do dyspozycji młodych ludzi jest zespół psychologów i prawnik Fundacji ITAKA, którzy wysłuchają, doradzą i podpowiedzą, co robić nawet w tych najtrudniejszych sytuacjach. Specjaliści Fundacji przygotowali także warsztaty i wykłady z zakresu bardzo zróżnicowanej tematyki dotyczącej zarówno zaginięć, ale także problemów nastolatków jak i osób dorosłych. Specjaliści Fundacji będą dostępni codziennie w godzinach 10.00-20.00. 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-02-11 09:04:42

Zagłosuj na aplikację Pol'and'Rock Festival!

Kilka tygodni temu otrzymaliśmy wspaniałą informację: aplikacja, z której korzystacie podczas festiwalu, otrzymała nominację do Mobile Trends Awards 2019 w kategorii czas wolny!

2020-02-10 13:42:00

Nowy teledysk Skunk Anansie nagrany na Pol'and'Rock

Teledysk, który powstał po wydaniu w 2019 roku „What Did You Do for Love”, został nakręcony na Pol'and'Rock 2019, gdzie zespół świętował potrójną rocznicę - 25 edycję festiwalu, 25 rocznicę zespołu i urodziny Skin.

2020-01-07 13:05:39

Najciekawsze muzyczne aukcje Allegro

28. Finał WOŚP już w niedzielę! Sprawdźmy, jakie muzyczne perełki możecie zdobyć podczas aukcji Allegro.

ZOBACZ TEŻ