Aktualności

Godzina „W” na Pol'and'Rock Festival 2022

2022-08-01 18:06:58

Odprawa Pokojowego Patrolu jest zawsze wyjątkowym momentem dla wszystkich wolontariuszy. Spotkanie pod Dużą Sceną. Przemowa Jurka. Wspólne zdjęcie i Patrol oficjalnie zaczyna pracę na Festiwalu. 


W tym roku odprawa miała symboliczne znaczenie – pierwszy sierpnia to data wybuchu Powstania Warszawskiego. I choć wydarzenia z tamtego okresu wciąż budzą wiele skrajnych emocji, to jednak jest to fragment naszej wspólnej historii walki o Polskę. Historii, która na stałe pozostanie w naszych sercach. Dlatego zależy nam, żeby uczcić pamięć wszystkich kobiet i mężczyzn, którzy byli gotowi do patriotycznej walki o nasz kraj i wolność.

Pokojowy Patrol podczas Godziny „W” na Pol'and'Rock Festival 2022. Fot. Paweł Krupka

 

Wartości, które przyświecają naszemu wydarzeniu – Pol’and’Rock Festival – od zawsze wiążą się z miłością i pokojem. W tym roku chcemy podkreślić nasz sprzeciw wobec wojny, stąd tegoroczne hasło – NO WAR!

 

To hasło naszego Festiwalu, bo nie zapominamy, że obok nas toczy się wojna, ale też nie zapominajmy, abyśmy my żadnych wojen nie wzniecali.

Jurek Owsiak

 

Jurek Owsiak podczas odprawy Pokojowego Patrolu przed 28. Pol'and'Rock Festival. Fot. Paweł Krupka

Pamiętajmy o osobach, które doświadczyły wojny i zapłaciły za to najwyższą cenę. Pamiętajmy też o tych, którzy dziś zmagają się z koszmarem wojny w Ukrainie. O osobach, które każdego dnia walczą tak, jak nasi rodacy walczyli 78 lat temu. Zróbmy wszystko, żeby  zatrzymać to błędne koło historii.

 

POKAŻ PODOBNE
2023-02-06 21:20:00

Wchodzimy w II etap plebiscytu Złotego Bączka!

Zrobiliście to! Wskazaliście 19 zespołów, które przechodzą do II etapu plebiscytu Złotego Bączka. Kogo usłyszymy ponownie na Najpiękniejszym Festiwalu Świata?

2023-03-20 20:45:00

Kanadyjski hardcore zawładnie Dużą Sceną 29. Pol'and'Rock Festival!

Porywający, bezpretensjonalny hardcore prosto z Quebec City w Kanadzie! Get The Shot to zespół, który garściami czerpie z tradycji hardcore punka lat 90. i łączy je z elementami thrash metalu lat 80. Nikogo nie może zabraknąć w moshpicie!

2023-01-16 20:50:00

Napalm Death zagra na 29. Pol'and'Rock Festival!

Grindcore w czystej postaci zabrzmi podczas Pol'and'Rock Festival 2023! W tym roku na lotnisku Czaplinek-Broczyno czeka na nas spotkanie z ekstremalną mieszanką muzyki w wykonaniu brytyjskiej grupy metalowej. Razem poczujemy moc „Campaign For Musical Destruction"!

ZOBACZ TEŻ