Aktualności

Gorączka piątkowego dnia i nocy na Festiwalu

2019-08-03 04:30:00

 

Jak wyglądał drugi dzień 25. Pol'and'Rock Festival? 

 

Jest pięknie i jest kolorowo. Cieszymy się, że jesteście tutaj z nami i razem z nami tak wspaniale się bawicie! Przypominamy - bawcie się bezpiecznie, uważajcie na współuczestników Festiwalu. Bardzo sprawnie zareagowaliście na nasz apel, by poruszać się prawą stroną i widzimy, jak w tym roku bierzecie sobie do serca akcję Zaraz Będzie Czysto. Brawo!

 

 

 

Najpiękniejsza Publiczność Świata fot. Lucyna Lewandowska

 

 

Dzisiaj w Dużym Namiocie ASP miały miejsce zdarzenia niesamowicie wzruszające. Spotkania, które się tutaj dzisiaj odbyły, z pewności zostaną zapamiętane na długo.

 

 

Duży Namiot ASP fot. Lucyna Lewandowska

 

 

Pierwszymi gośćmi, którzy zawitali do Dużego Namiotu ASP o 10:00, a i tak przywitał ich tłum gości, byli Mariusz Szczygieł i Filip Springer.

Spotkanie to prowadzone było przez Mateusza Baczyńskiego - dziennikarza śledczego Onetu. Wcześniej związany był z radiem - jako reporter pracował m.in. w Antyradiu, Radiu Eska i Radiu Plus. Jest laureat nagrody Grand Press za cykl materiałów o aferze taśmowej. 

Mariusz Szczygieł i Filip Springer opowiadali ze swoich dwóch własnych perspektyw jak widzą życie, czym się kierują, dlaczego zajmują się reportażem i czym on tak naprawdę jest. Spotkania słuchało się fenomenalnie, nie wiadomo kiedy minął czas na nie poświęcony.

 

 

autorka: Dorota Kostowska

 

 

Kolejnym spotkaniem była rozmowa z Igorem Tuleyą i z Justyną Kopińską prowadzona przez Kamila Dziubkę, który ponad dekadę spędził w Telewizji Polskiej, dla której relacjonował najważniejsze wydarzenia w kraju i za granicą, a od 2016 roku pracuje w Onecie. Jest laureatem nagrody Grand Press w kategorii news za ubiegły rok.

Podczas spotkania Igor Tuleya i Justyna Kopińska wypowiadali się na temat funkcjonowania systemu sprawiedliwości w naszym kraju, o sądownictwie oraz o popełnianych przestępstwach. W pewnym momencie do dziennikarki i prawnika dołączył, wprowadzony przez Jurka Owsiaka, Bogusław Stanisławski, który wystosował apel do młodzieży o zaangażowanie i o walkę, o brak obojętności na niesprawiedliwość otaczającego świata. Przemowa Bogusława Stanisławskiego była na tyle wzruszająca, że otrzymał on od zgromadzonej publiczności owacje na stojąco i został nagrodzony gromkimi brawami.

 

 

autorka: Dorota Kostowska

 

 

Następnym gościem piątkowych spotkań na ASP była Katarzyna Nosowska, która już miała okazję zjawić się na Najpiękniejszym Festiwalu Świata jednak w zgoła innej formie. Dotychczas wraz z zespołem Hey występowała na deskach naszej Dużej Sceny, a dzisiaj była z nami Kasia Nosowska - pisarka. Kasia rozbawiła nas i wzruszyła, a nawet dała się namówić na zaśpiewanie fragmentu piosenki "Moja i Twoja nadzieja". 

Spotkanie prowadzone było przez Piotra Halickiego - dziennikarza, redaktora, fotografa i korespondenta warszawskiego Onetu. Jest wielokrotnym uczestnikiem i autorem reportaży z „Przystanku Woodstock”.

 

 

autorka: Dorota Kostowska

 

 

O godzinie 15:00 odbyło się spotkanie podróżników prowadzone przez Jarosława Kuźniara, którego gośćmi byli: Sama Przez Świat, Czas na wywczas i Love Krowe. Opowiadali o swoich sprawdzonych patentach na zwiedzanie świata jak najmniejszym kosztem i zmęczeniem. 

 

 

Plan czy spontan? fot. Basia Lutzner

 

 

Od 2018 roku mecenasem Akademii Sztuk Przepięknych jest mBank, który w tym roku przygotował dla Was niespodziankę. Wraz z ekipą mBank będziecie mieli możliwość pobicia rekordu Polski w największym albumie online. Dołącz do akcji - wrzuć swoje zdjęcie, a w opisie dołącz #mBanknaASP. Każdy, kto zada pytanie podczas spotkania w Dużym Namiocie ASP, otrzyma kupon na koszulkę zaprojektowaną przez Jurka – do odebrania w strefie mBank przy pasażu handlowym.

 

Na wzgórzu ASP, oprócz spotkań w Dużym Namiocie, mieliście okazję uczestniczyć w wielu niesamowitych warsztatach, spotkaniach i wydarzeniach. Najwspanialszą cechą Akademii Sztuk Przepięknych jest to, że każdy znajdzie tam coś dla siebie - były więc atrakcje związane z aktywnością fizyczną: poranny jogging, zubma i joga, warsztaty kreatywne takie jak nauka haftu tradycyjnego czy tworzenie wianków, dużo mówiliśmy też o ekologii: można było uczestniczyć w wykładach o zmianie klimaty, zrobić własny, przyjazny środowisku dezodorant czy pomalować torby w proekologiczne wzory!

 

 

Warsztaty wyplatania wianków fot. Dominik Jędrzejewski

 

 

Wieża, która powstała w strefie Mastercard ma wysokość niemal 6 pięter i jest doskonale widoczna na całym festiwalowym polu. Umawiając się ze znajomymi wykorzystajcie ten charakterystyczny punkt festiwalowej infrastruktur. Jeśli chcecie podzielić się z innymi Festiwalowiczami swoim szczęściem z bycia tutaj i wspaniałą zabawą to w opisach swoich zdjęć dodawajcie #25latfestiwalu i #wiezamastercard.

 

 

Wieża Mastercard fot. Marcin Michoń

 

 

mBank przygotował dla Was w tym roku wiele atrakcji - w ich strefie na pasażu handlowym będziecie mogli zrobić sobie zabawne zdjęcie ze swoją ekipę - to genialna pamiątka z Festiwalu. Dodatkowo za założenie rachunku* będzie można dostać plecak, koszulkę zaprojektowaną przez Jurka Owsiaka oraz kartę rabatową do SiemaShopu!

 

 

Stoisko mBanku na pasażu handlowym fot. Ola Drutkowska

 

 

Wczoraj na wszystkich 5 scenach Festiwalu mogliśmy doświadczyć istnego koncertowego szaleństwa!

Na Dużej Scenie publiczność porwali między innymi Krzysztof Zalewski - wielki tłum wspaniale bawił się do największych hitów artysty śpiewając dużą część piosenek wraz z nim. Dla Krzysztofa również koncert będzie niezapomnianym - po raz pierwszy zdecydował się on zaufać publiczności na tyle, by poniosła go na fali. Nic dziwnego, że stało się to właśnie tutaj - w końcu jesteście Najpiękniejszą Publicznością Świata! Wiele działo się również na niesamowitym koncercie Prophets of Rage - fenomenalna energia artystów porwała tłum, który skakał ile sił i bawił się genialnie. Ten koncert przejdzie do historii!

 

 

 

 

Na Małej Scenie również działo się wiele. Mogliśmy tam doświadczyć bardzo różnych gatunków muzycznych - zaczynając od Moskwy, czyli klasyki polskiego punka, przez Sidneya Polaka i jego najszybszy skuter w mieście, aż po delikatne i tajemnicze rodzeństwo Sienkiewiczów z Kwiatu Jabłoni. 

 

 

Kwiat Jabłoni zaczarowali Małą Scenę fot. Dominik Malik

 

 

Na Nocnej Scenie ASP mogliśmy usłyszeć Karolinę Czarnecką, Agatę Karczewską i Kraków Street Band. Na wszystkich trzech koncertach kontakt między artystami na scenie, a publicznością przed nią był genialny i wszyscy bawili się niesamowicie aż do późnych godzin nocnych, czy nawet wczesnych godzin porannych.

 

 

Karolina Czarnecka świetnie się bawiła razem z publicznością Nocnej Sceny ASP fot. Lucyna Lewandowska

 

 

Na Scenie Viva Kultura mogliśmy usłyszeć między innymi folkową Cronicę, interesującego Leniwca i kultowy zespół Golden Life, a na Scenie Lecha zagrali dla nas Hurrockaine i SunSmoke, którzy na Festiwal trafili dzięki udziałowi w Eliminacjach do Pol'and'Rock Festival 2019 oraz zespół Mad Days.

 

 

Hurrockaine na Scenie Lecha fot. Dominik Malik

 

Przed nami ostatni dzień Festiwalu - dbajcie o siebie, bądźcie bezpieczni, ale nie zapominajcie o świetnej zabawie na koncertach trzeciego dnia Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

 

(Celka)

*To nie jest oferta. Promocja trwa od 18.06.2018 r. do 31.10.2018 r. Promocja „Konto, które dobrze rokuje” obowiązuje dla nowych klientów mBanku, którzy w okresie od 18.06.2018 r. do 14.08.2018 r. r. zawrą umowę o prowadzenie indywidualnego rachunku oszczędnościowo - rozliczeniowego eKonto z taryfą standard (zwanego dalej eKontem promocyjnym) wraz z debetową kartą płatniczą do rachunku (karta promocyjna). Przez Nowego Klienta, rozumiemy osobę, która od 01.01.2016 r. nie była lub nadal nie jest Posiadaczem lub Współposiadaczem rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i/lub rachunku oszczędnościowego o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017. Premię w wysokości 100 zł wypłacamy w postaci zwrotu na rachunek eKonto promocyjne jeżeli w terminie do 3 dni kalendarzowych włącznie licząc od dnia następującego po dniu podpisania Umowy Uczestnik Promocji zasili konto jednorazową kwotą min. 500 zł oraz w terminie do końca miesiąca następującego po miesiącu podpisania Umowy wykona min. 5 płatności kartą. Za płatność kartą uznaje się bezgotówkowe transakcje zakupu dokonane w punktach handlowo-usługowych i przez internet przy pomocy karty wydanej do eKonta promocyjnego. Premia zostanie wypłacona na eKonto promocyjne Uczestnika Promocji najpóźniej w ciągu 14 dni roboczych, liczonych od dnia spełnienia ww. warunków. Liczba Uczestników Promocji jest ograniczona limitem kart i wynosi 3 tys. O udziale decyduje kolejność złożenia wniosku o rachunek i kartę. Informacja o aktualnej liczbie Uczestników Promocji , którzy mogą jeszcze przystąpić do Promocji będzie publikowana na stronie, pod adresem: www.mbank.pl/polandrock i aktualizowana w dni robocze od poniedziałku do piątku do godz. 16:00. Szczegółowe warunki uczestnictwa w Promocji oraz uzyskania premii określone są w Regulaminie Promocji „Konto, które dobrze rokuje”, dostępnym na stronie www.mBank.pl/polandrock, u operatorów mLinii oraz w placówkach mBanku. Szczegółowe informacje, w tym warunki naliczania opłat za kartę debetową oraz warunki i opłaty związane z prowadzeniem rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych są określone w Taryfie prowizji i opłat bankowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A., Tabelach stóp procentowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A., Regulaminie kart debetowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. oraz Regulaminie otwierania i prowadzenia bankowych rachunków dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A., dostępnych na www.mBank.pl/pomoc/oplaty/osoby-fizycznewww.mBank.pl/pomoc/info/regulaminy/konta.
POKAŻ PODOBNE
2019-06-22 17:06:29

Finał 11. Eliminacji do 25. Pol’and’Rock Festival za nami!

Bob Marley powiedział kiedyś, że dobre w muzyce jest to, że jak Cię uderzy, to nie boli. No to uderzyli, w jurorski stół! I zgarnęli najpiękniejszą nagrodę!

2019-05-27 16:48:49

Złoty Bączek 2019 – notowanie 11

Trwa II etap Plebiscytu Złotego Bączka. Głosowanie będzie aktywne jeszcze tylko niecały miesiąc. Zobacz, jak wygląda jedenaste notowanie.

2019-06-22 19:47:59

Się gra, Siema, Się wygrywa! Oto zwycięzcy Złotego Bączka!

Bój na ponad 61 tysięcy głosów! Wspaniałe emocje do samego końca! Kochacie muzykę, kochacie koncerty, kochacie nasz wspólny Pol’and’Rock Festival!

ZOBACZ TEŻ