Aktualności

Gorączka piątkowego dnia i nocy na Festiwalu

2019-08-03 04:30:00

 

Jak wyglądał drugi dzień 25. Pol'and'Rock Festival? 

 

Jest pięknie i jest kolorowo. Cieszymy się, że jesteście tutaj z nami i razem z nami tak wspaniale się bawicie! Przypominamy - bawcie się bezpiecznie, uważajcie na współuczestników Festiwalu. Bardzo sprawnie zareagowaliście na nasz apel, by poruszać się prawą stroną i widzimy, jak w tym roku bierzecie sobie do serca akcję Zaraz Będzie Czysto. Brawo!

 

 

 

Najpiękniejsza Publiczność Świata fot. Lucyna Lewandowska

 

 

Dzisiaj w Dużym Namiocie ASP miały miejsce zdarzenia niesamowicie wzruszające. Spotkania, które się tutaj dzisiaj odbyły, z pewności zostaną zapamiętane na długo.

 

 

Duży Namiot ASP fot. Lucyna Lewandowska

 

 

Pierwszymi gośćmi, którzy zawitali do Dużego Namiotu ASP o 10:00, a i tak przywitał ich tłum gości, byli Mariusz Szczygieł i Filip Springer.

Spotkanie to prowadzone było przez Mateusza Baczyńskiego - dziennikarza śledczego Onetu. Wcześniej związany był z radiem - jako reporter pracował m.in. w Antyradiu, Radiu Eska i Radiu Plus. Jest laureat nagrody Grand Press za cykl materiałów o aferze taśmowej. 

Mariusz Szczygieł i Filip Springer opowiadali ze swoich dwóch własnych perspektyw jak widzą życie, czym się kierują, dlaczego zajmują się reportażem i czym on tak naprawdę jest. Spotkania słuchało się fenomenalnie, nie wiadomo kiedy minął czas na nie poświęcony.

 

 

autorka: Dorota Kostowska

 

 

Kolejnym spotkaniem była rozmowa z Igorem Tuleyą i z Justyną Kopińską prowadzona przez Kamila Dziubkę, który ponad dekadę spędził w Telewizji Polskiej, dla której relacjonował najważniejsze wydarzenia w kraju i za granicą, a od 2016 roku pracuje w Onecie. Jest laureatem nagrody Grand Press w kategorii news za ubiegły rok.

Podczas spotkania Igor Tuleya i Justyna Kopińska wypowiadali się na temat funkcjonowania systemu sprawiedliwości w naszym kraju, o sądownictwie oraz o popełnianych przestępstwach. W pewnym momencie do dziennikarki i prawnika dołączył, wprowadzony przez Jurka Owsiaka, Bogusław Stanisławski, który wystosował apel do młodzieży o zaangażowanie i o walkę, o brak obojętności na niesprawiedliwość otaczającego świata. Przemowa Bogusława Stanisławskiego była na tyle wzruszająca, że otrzymał on od zgromadzonej publiczności owacje na stojąco i został nagrodzony gromkimi brawami.

 

 

autorka: Dorota Kostowska

 

 

Następnym gościem piątkowych spotkań na ASP była Katarzyna Nosowska, która już miała okazję zjawić się na Najpiękniejszym Festiwalu Świata jednak w zgoła innej formie. Dotychczas wraz z zespołem Hey występowała na deskach naszej Dużej Sceny, a dzisiaj była z nami Kasia Nosowska - pisarka. Kasia rozbawiła nas i wzruszyła, a nawet dała się namówić na zaśpiewanie fragmentu piosenki "Moja i Twoja nadzieja". 

Spotkanie prowadzone było przez Piotra Halickiego - dziennikarza, redaktora, fotografa i korespondenta warszawskiego Onetu. Jest wielokrotnym uczestnikiem i autorem reportaży z „Przystanku Woodstock”.

 

 

autorka: Dorota Kostowska

 

 

O godzinie 15:00 odbyło się spotkanie podróżników prowadzone przez Jarosława Kuźniara, którego gośćmi byli: Sama Przez Świat, Czas na wywczas i Love Krowe. Opowiadali o swoich sprawdzonych patentach na zwiedzanie świata jak najmniejszym kosztem i zmęczeniem. 

 

 

Plan czy spontan? fot. Basia Lutzner

 

 

Od 2018 roku mecenasem Akademii Sztuk Przepięknych jest mBank, który w tym roku przygotował dla Was niespodziankę. Wraz z ekipą mBank będziecie mieli możliwość pobicia rekordu Polski w największym albumie online. Dołącz do akcji - wrzuć swoje zdjęcie, a w opisie dołącz #mBanknaASP. Każdy, kto zada pytanie podczas spotkania w Dużym Namiocie ASP, otrzyma kupon na koszulkę zaprojektowaną przez Jurka – do odebrania w strefie mBank przy pasażu handlowym.

 

Na wzgórzu ASP, oprócz spotkań w Dużym Namiocie, mieliście okazję uczestniczyć w wielu niesamowitych warsztatach, spotkaniach i wydarzeniach. Najwspanialszą cechą Akademii Sztuk Przepięknych jest to, że każdy znajdzie tam coś dla siebie - były więc atrakcje związane z aktywnością fizyczną: poranny jogging, zubma i joga, warsztaty kreatywne takie jak nauka haftu tradycyjnego czy tworzenie wianków, dużo mówiliśmy też o ekologii: można było uczestniczyć w wykładach o zmianie klimaty, zrobić własny, przyjazny środowisku dezodorant czy pomalować torby w proekologiczne wzory!

 

 

Warsztaty wyplatania wianków fot. Dominik Jędrzejewski

 

 

Wieża, która powstała w strefie Mastercard ma wysokość niemal 6 pięter i jest doskonale widoczna na całym festiwalowym polu. Umawiając się ze znajomymi wykorzystajcie ten charakterystyczny punkt festiwalowej infrastruktur. Jeśli chcecie podzielić się z innymi Festiwalowiczami swoim szczęściem z bycia tutaj i wspaniałą zabawą to w opisach swoich zdjęć dodawajcie #25latfestiwalu i #wiezamastercard.

 

 

Wieża Mastercard fot. Marcin Michoń

 

 

mBank przygotował dla Was w tym roku wiele atrakcji - w ich strefie na pasażu handlowym będziecie mogli zrobić sobie zabawne zdjęcie ze swoją ekipę - to genialna pamiątka z Festiwalu. Dodatkowo za założenie rachunku* będzie można dostać plecak, koszulkę zaprojektowaną przez Jurka Owsiaka oraz kartę rabatową do SiemaShopu!

 

 

Stoisko mBanku na pasażu handlowym fot. Ola Drutkowska

 

 

Wczoraj na wszystkich 5 scenach Festiwalu mogliśmy doświadczyć istnego koncertowego szaleństwa!

Na Dużej Scenie publiczność porwali między innymi Krzysztof Zalewski - wielki tłum wspaniale bawił się do największych hitów artysty śpiewając dużą część piosenek wraz z nim. Dla Krzysztofa również koncert będzie niezapomnianym - po raz pierwszy zdecydował się on zaufać publiczności na tyle, by poniosła go na fali. Nic dziwnego, że stało się to właśnie tutaj - w końcu jesteście Najpiękniejszą Publicznością Świata! Wiele działo się również na niesamowitym koncercie Prophets of Rage - fenomenalna energia artystów porwała tłum, który skakał ile sił i bawił się genialnie. Ten koncert przejdzie do historii!

 

 

 

 

Na Małej Scenie również działo się wiele. Mogliśmy tam doświadczyć bardzo różnych gatunków muzycznych - zaczynając od Moskwy, czyli klasyki polskiego punka, przez Sidneya Polaka i jego najszybszy skuter w mieście, aż po delikatne i tajemnicze rodzeństwo Sienkiewiczów z Kwiatu Jabłoni. 

 

 

Kwiat Jabłoni zaczarowali Małą Scenę fot. Dominik Malik

 

 

Na Nocnej Scenie ASP mogliśmy usłyszeć Karolinę Czarnecką, Agatę Karczewską i Kraków Street Band. Na wszystkich trzech koncertach kontakt między artystami na scenie, a publicznością przed nią był genialny i wszyscy bawili się niesamowicie aż do późnych godzin nocnych, czy nawet wczesnych godzin porannych.

 

 

Karolina Czarnecka świetnie się bawiła razem z publicznością Nocnej Sceny ASP fot. Lucyna Lewandowska

 

 

Na Scenie Viva Kultura mogliśmy usłyszeć między innymi folkową Cronicę, interesującego Leniwca i kultowy zespół Golden Life, a na Scenie Lecha zagrali dla nas Hurrockaine i SunSmoke, którzy na Festiwal trafili dzięki udziałowi w Eliminacjach do Pol'and'Rock Festival 2019 oraz zespół Mad Days.

 

 

Hurrockaine na Scenie Lecha fot. Dominik Malik

 

Przed nami ostatni dzień Festiwalu - dbajcie o siebie, bądźcie bezpieczni, ale nie zapominajcie o świetnej zabawie na koncertach trzeciego dnia Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

 

(Celka)

*To nie jest oferta. Promocja trwa od 18.06.2018 r. do 31.10.2018 r. Promocja „Konto, które dobrze rokuje” obowiązuje dla nowych klientów mBanku, którzy w okresie od 18.06.2018 r. do 14.08.2018 r. r. zawrą umowę o prowadzenie indywidualnego rachunku oszczędnościowo - rozliczeniowego eKonto z taryfą standard (zwanego dalej eKontem promocyjnym) wraz z debetową kartą płatniczą do rachunku (karta promocyjna). Przez Nowego Klienta, rozumiemy osobę, która od 01.01.2016 r. nie była lub nadal nie jest Posiadaczem lub Współposiadaczem rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i/lub rachunku oszczędnościowego o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017. Premię w wysokości 100 zł wypłacamy w postaci zwrotu na rachunek eKonto promocyjne jeżeli w terminie do 3 dni kalendarzowych włącznie licząc od dnia następującego po dniu podpisania Umowy Uczestnik Promocji zasili konto jednorazową kwotą min. 500 zł oraz w terminie do końca miesiąca następującego po miesiącu podpisania Umowy wykona min. 5 płatności kartą. Za płatność kartą uznaje się bezgotówkowe transakcje zakupu dokonane w punktach handlowo-usługowych i przez internet przy pomocy karty wydanej do eKonta promocyjnego. Premia zostanie wypłacona na eKonto promocyjne Uczestnika Promocji najpóźniej w ciągu 14 dni roboczych, liczonych od dnia spełnienia ww. warunków. Liczba Uczestników Promocji jest ograniczona limitem kart i wynosi 3 tys. O udziale decyduje kolejność złożenia wniosku o rachunek i kartę. Informacja o aktualnej liczbie Uczestników Promocji , którzy mogą jeszcze przystąpić do Promocji będzie publikowana na stronie, pod adresem: www.mbank.pl/polandrock i aktualizowana w dni robocze od poniedziałku do piątku do godz. 16:00. Szczegółowe warunki uczestnictwa w Promocji oraz uzyskania premii określone są w Regulaminie Promocji „Konto, które dobrze rokuje”, dostępnym na stronie www.mBank.pl/polandrock, u operatorów mLinii oraz w placówkach mBanku. Szczegółowe informacje, w tym warunki naliczania opłat za kartę debetową oraz warunki i opłaty związane z prowadzeniem rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych są określone w Taryfie prowizji i opłat bankowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A., Tabelach stóp procentowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A., Regulaminie kart debetowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. oraz Regulaminie otwierania i prowadzenia bankowych rachunków dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A., dostępnych na www.mBank.pl/pomoc/oplaty/osoby-fizycznewww.mBank.pl/pomoc/info/regulaminy/konta.
POKAŻ PODOBNE
2022-12-16 11:30:00

Już ponad 2000 głosów w Festiwalowej Liście Przebojów!

W połowie listopada wystartowaliśmy z kolejną formą aktywności, w której to Wy, Publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata, możecie pokazać, co Wam w duszy gra! Jak dotąd w naszej Festiwalowej Liście Przebojów oddaliście już 2 tysiące głosów!

2022-12-17 14:20:00

Spin Doctors zagrają na Pol'and'Rock Festival 2023!

Czas na prawdziwą petardę. Na Dużej Scenie 29. Pol'and'Rock Festival, który odbędzie się na byłym lotnisku Czaplinek-Broczyno, wystąpią Spin Doctors.

2022-10-27 12:00:00

Audycja Zaraz Będzie Ciemno w Antyradiu!

Nie lubicie poniedziałków? Przytłacza was jesienna chandra? Mamy na to sposób! W każdy poniedziałkowy wieczór rozsiądźcie się wygodnie i wyruszcie w rockową podróż z Jurkiem Owsiakiem, podczas autorskiej audycji Zaraz Będzie Ciemno na antenie Antyradia!

ZOBACZ TEŻ