Aktualności

Gorrrące majowe notowanie Złotego Bączka!

2023-05-22 21:40:00

 

Promienie majowego słońca sprawiają, że serca fanów zaczynają bić szybciej. Śledzimy z napięciem ostatnią fazę plebiscytu Złotego Bączka, pełną zaskakujących zwrotów akcji.

 

Z niecierpliwością czekamy na 19 czerwca, kiedy to poznamy zwycięzców tegorocznej edycji Złotego Bączka. Emocji nie brakuje, szczególnie w kategorii Mała Scena plebiscytu, gdzie łeb w łeb idą ze sobą zespoły Transgresja i Pull The Wire. Zacięta rywalizacja między fanami tych dwóch zespołów podgrzewa atmosferę i dodaje pieprzu do konkurencji.

 

 

Na scenie plebiscytu zespoły rywalizują o głosy publiczności. Obecnie w grze pozostaje tylko 6 zespołów – 3 z Małej Sceny i 3 z Dużej Sceny. Każdy głos ma znaczenie, więc jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś - ZAGŁOSUJ TUTAJ!

 

Od początku plebiscytu Złotego Bączka 2023 oddaliście już 37 337 głosów! Jak aktualnie układają się głosy w plebiscycie Złotego Bączka?

 

Duża Scena:

  • Kwiat Jabłoni – 6327
  • Strachy na Lachy – 4315
  • Jinjer – 3090

  Mała Scena:

  • Transgresja – 5561
  • Pull The Wire - 5402
  • Uliczny Opryszek – 2323

 

Nagrodę Złotego Bączka po raz pierwszy przyznano po pierwszej edycji Festiwalu w 1995 roku. Od 1996 roku Złoty Bączek wręczany jest — o ile jest taka możliwość — podczas kolejnej edycji festiwalu. Dla artysty jest to każdorazowo szansa na kolejny występ na Najpiękniejszym Festiwalu Świata!

 

Jurek Owsiak na wręczeniu Złotego Bączka zespołowi Łydka Grubasa, fot. Damian Mekal

 

Przypominamy - w tegorocznym plebiscycie uczestniczą wszystkie zespoły, które zaprezentowały się na scenach 28. edycji Festiwalu. Głosować można odrębnie w dwóch kategoriach - Mała Scena i Duża Scena.

  • Etap I (od 6 października) - rozpoczęcie głosowania na wszystkie zespoły, czyli 21 z Dużej Sceny i 18 z Małej Sceny
  • Etap II (od 6 lutego) - do tego etapu przeszła połowa zespołów z największą liczbą głosów (10 z Dużej Sceny i 9 z Małej Sceny)
  • Etap III (od 8 maja) - w tym etapie głosować można na trzy zespoły z największą liczbą głosów (3 z Dużej Sceny i 3 z Małej Sceny)
  • Finał (19 czerwca) - ogłoszenie zwycięzców z Dużej i Małej Sceny.

 

Jak zakończy się zacięta walka między Transgresją a Pull The Wire? Czy fani zdecydują się nas jeszcze zaskoczyć? Pozostaje nam czekać na kolejne notowanie Złotego Bączka, które z pewnością przyniesie jeszcze więcej emocji!

 
POKAŻ PODOBNE
2023-06-26 21:15:00

Grzegorz "Młody Boomer" Kalinowski gościem ASP

Niepowtarzalna okazja, by z bliska poznać wielowymiarowego twórcę, który z powodzeniem łączy w swojej twórczości różne dziedziny sztuki. Zapraszamy na spotkanie ASP z Grzegorzem Kalinowskim – pisarzem, dziennikarzem, komentatorem i reżyserem. Przyjdźcie i odkryjcie tajniki pisarstwa od mistrza gatunku!

2023-07-15 14:25:00

Przystanek Woodstock - tak to się zaczęło...

15 lipca mija 28 lat od pierwszego Przystanku Woodstock. Impreza odbyła się w Czymanowie nad jeziorem Żarnowieckim i był to początek pięknej, festiwalowej ery, która trwa do dziś. Zapraszamy do krótkiej opowieści o początkach Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

2023-06-30 11:45:00

(re)Odkryj Małą Scenę (tylko z nazwy!) Pol'and'Rock Festival!

Mała Scena to festiwalowe serce, bijące w rytm nieodkrytych i wyjątkowych brzmień. To magiczne miejsce jest zarówno platformą dla młodych talentów, jak i przestrzenią dla legendarnych wyjadaczy.

ZOBACZ TEŻ