Aktualności

Grupa Edukatorów Seksualnych Ponton znów na Woodstocku

2017-06-30 10:30:51

 

PRZYCHODZI CHŁOPAK/DZIEWCZYNA DO STREFY ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH I …widzi wielki pomarańczowy, oparty o ścianę ponton, prezerwatywy i słowo seks! Okazuje się, że to Grupa Edukatorów Seksualnych! Prawdopodobnie co nieco słyszał o nas w mediach… Prawdopodobnie czuje zakłopotanie (w końcu seksualność to wciąż temat tabu), a na pewno zainteresowanie, więc my grzecznie zachęcamy i zapraszamy do zabawy. Osoba może zadać nam dowolne pytanie związane z seksualnością i/lub wziąć udział w jednym z poniższych zadań edukacyjnych: 1. pogrupuj metody antykoncepcji według mechanizmu działania (mechaniczne, hormonalne, chirurgiczne, chemiczne, naturalne), które z metod chronią przed chorobami?; 2. wybierz wydzieliny/wydaliny ciała, które mogą zawierać HIV; 3. weź udział w quizie (pytania będą dotyczyły seksualności, w tym profilaktyki STD); 4. zaprezentuj poprawne zakładanie prezerwatywy; 5. włóż rękę do pudełeczka i wylosuj (w pudełeczku będą pluszowy HIV i inne STD, a po wylosowaniu wytłumaczymy co oznacza dany mikrob i zapytamy co można zrobić po otrzymaniu informacji o zakażeniu STD). W NAGRODĘ za udział w zadaniu edukacyjnym osoba pstryka sobie fotkę w serduszku z prezerwatywą i hasłem „Zarażaj miłością, nie zakażaj HIV” i wrzuca ją na fejsa, oznacza hasztagiem #eduseksdobryjest i informacja się rozsiewa! W ten sposób wiedza na temat profilaktyki chorób przenoszonych drogą płciową dociera do jej/jego znajomych, przyjaciół, rodzeństwa, rodziców, dziadków… 

 

(Ponton Grupa Edukatorów Seksualnych przy Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny) 

 

fot. facebook.com/grupaponton

POKAŻ PODOBNE
2018-02-12 13:50:28

Złoty Bączek 2018 - notowanie 9

Przed Wami kolejne notowanie Złotego Bączka - nagrody którą Wy, jako publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata przyznajecie swoim ulubionym wykonawcom. Czy w rankingu pojawiły się zmiany? Przekonajcie się sami!

2018-01-29 21:10:00

Arch Enemy na Dużej Pol'and'Rock

Za sprawą swego wiekuistego ducha heavy metal przetrwał już ponad 40 lat, a niewiele jest zespołów które z takim powalającym zaangażowaniem i ambicją reprezentują ten gatunek jak Arch Enemy i to właśnie Arch Enemy wystąpi w tym roku na 24. Przystanku Woodstock!

2018-02-12 15:29:32

Goo Goo Dolls na Dużej Scenie Przystanku Woodstock

Goo Goo Dolls wystąpią na Dużej Scenie Przystanku Woodstock. Założona w 1986 roku w Stanach Zjednoczonych legendarna formacja po raz pierwszy zagra przed polską publicznością.

ZOBACZ TEŻ
nota prawna
nota prawna