Aktualności

Grzegorz "Młody Boomer" Kalinowski gościem ASP

2023-06-26 21:15:00

 

Niepowtarzalna okazja, by z bliska poznać wielowymiarowego twórcę, który z powodzeniem łączy w swojej twórczości różne dziedziny sztuki. Zapraszamy na spotkanie ASP z Grzegorzem Kalinowskim - pisarzem, dziennikarzem, komentatorem i reżyserem. Przyjdźcie i odkryjcie tajniki pisarstwa od mistrza gatunku!

 

Grzegorz Kalinowski to niebanalna postać na polskim rynku literackim i medialnym. Dziennikarz urodzony w 1966 roku, zasłynął jako komentator wielkich finałów piłkarskiej Ligi Mistrzów i Pucharu Polski. Jego twórczość filmowa obejmuje teledyski dla takich grup jak Brygada Kryzys, Immanuel, Houk, Falarek i Bakszysz. Pasja do piłki nożnej nie opuszcza go również poza kamerami - jest wiernym kibicem z rocznym karnetem i stałym miejscem na trybunach.

 

 

Spotkanie z Kalinowskim to okazja do odkrycia nie tylko tajników twórczości literackiej, ale także zrozumienia jak różnorodne doświadczenia wpływają na proces pisarski. Jego książki zdobyły liczne nominacje i nagrody, w tym Złotego Pocisku, Wielkiego Kalibru i Festiwalu Kryminalna Warszawa. Zadebiutował jako powieściopisarz w 2015 roku książką Śmierć frajerom, która szybko przysporzyła mu liczne grono czytelników. Kryminał retro Pogromca grzeszników trafił do finału wrocławskiej nagrody Wielkiego Kalibru, a wojenno-sensacyjna powieść Granatowy została wyróżniona przez komendanta Szkoły Policji w Pile. Przygodę z pisarstwem rozpoczął w 2013 roku, podczas długiej choroby. Obok własnej twórczości, współtworzył biografie legendarnego piłkarza Lucjana Brychczego oraz Czesława Langa. Obecnie trwają prace nad ekranizacją jego powieści Załoga.

 

Spotkanie z Grzegorzem Kalinowskim odbędzie się w czwartek, 3 sierpnia o godzinie 13:30

 

To spotkanie będzie okazją do poznania wielowymiarowej postaci Grzegorza Kalinowskiego, który swoje doświadczenia jako kibic, podróżnik muzyczny i reporter, przełożył na ekscytujące, pełne napięcia powieści. Zapraszamy do wspólnego odkrywania tajników kryminału, sensacji historycznej i fascynującego świata piłki nożnej. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się podczas 29. Pol'and'Rock Festival w ramach Akademii Sztuk Przepięknych.

 

Poznajcie Grzegorza Kalinowskiego nie tylko jako utalentowanego pisarza, ale również jako reportera, korespondenta wojennego, prezentera telewizyjnego i miłośnika muzyki, który z kartą kibica przemierza stadiony i sale koncertowe na całym świecie. Od Sydney, gdzie uczestniczył w koncercie Rose Tattoo, po występy polskich zespołów takich jak Kult, Farben Lehre czy Big Cyc. Grzegorz Kalinowski to nie tylko literacka osobowość, ale także pasjonat kultury, który łączy w swojej twórczości różne dziedziny sztuki.
 
To nie lada gratka dla wszystkich miłośników literatury kryminalnej, historii, a także dla tych, którzy interesują się światem sportu i muzyki. Zapraszamy do wspólnej rozmowy i dzielenia się pasjami!
 
Przyjdźcie i doświadczcie magii Najpiękniejszego Festiwalu Świata, poznając jednocześnie fascynującą postać polskiego rynku literackiego - Grzegorza Kalinowskiego. Bądźcie z nami na tym niezapomnianym wydarzeniu!

 

Spotkania z gośćmi ASP prowadzą dziennikarze Onet.pl.
 
 
 
POKAŻ PODOBNE
2023-09-12 15:40:00

Czym jest dla Was Pol'and'Rock Festival?

Dla nas jest to Najpiękniejszy Festiwal Świata - nasz kawałek ziemi, o który będziemy dbać! A czym Pol'and'Rock Festival jest dla Was? Zobaczcie!

2023-09-15 14:51:55

Jurek Owsiak spotka się z mieszkańcami Czaplinka

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz Burmistrz Czaplinka Marcin Naruszewicz zapraszają wszystkich chętnych na spotkanie podsumowujące 29. Pol'and'Rock Festival.

2023-11-02 15:33:54

European Festival Awards - zagłosuj na Pol'and'Rock!

Pol'and'Rock Festival walczy o wygraną European Festival Awards, w kategorii Best Major Festival! Plebiscyt właśnie wystartował. Czas oddać głos na Najpiękniejszy Festiwal Świata!

ZOBACZ TEŻ