Aktualności

Harmonogram czwartego dnia sceny Viva Kultura

2018-06-04 11:05:29

Sobota 04.08.2018

16:00 - 16:40 - THE PAJX

17:00 - 17:40 - BABAJI

18:00 - 19:00 - NIESPODZIANKA

19:20 - 20:20 - DE ŁINDOWS

20:40 - 21:40 - BUBLICZKI

22:00 - 23:00 - GA-GA ZIELONE ŻABKI

23:20 - 00:30 - DAMIAN SYJONFAM

 

THE PAJX

The Pajx to pięcioosobowy skład, tworzący własne utwory w stylu ska i punk. Początkiem listopada 2017 roku wydana została przez nich pierwsza płyta "Blaszka" - zawierająca 14 autorskich kompozycji o miłości i nie tylko. Zespół gościł na trasie zespołu Koniec Świata "Oranżada w Kinie Mockba" - wystąpił jako support w trakcie krakowskiego koncertu w klubie Żaczek 10 listopada 2017 roku. The Pajx zostali również zaproszeni na wsparcie w koncertach trasy koncertowej grupy Farben Lehre odbywającej się na przełomie zimy i wiosny 2018 (koncerty z udziałem The Pajx odbędą się w Sandomierzu, Przemyślu i Tarnowie) 

Do największych sukcesów grupy zalicza się:

  • Wygrana Przedrajdowego Przeglądu Kapel Politechniki Krakowskiej w 2016 roku, gdzie nagrodzeni zostali występem na Rajdzie PK 2016 jako support Luxtorpedy
  • Dwukrotne wyróżnienie (2015, 2016) w Przeglądzie Kapel Muzycznych MusicMaster w Szczepanowicach

 

BABAJI

Zespół Babaji powstał w Londynie w 2016 roku, dzięki inicjatywie grupy przyjaciół dla których muzyka reggae jest duchową inspiracją. Twórczość Babaji łączy w sobie elementy roots & modern reggae, duchowej kultury oraz głębokiej poezji. Członkowie zespołu pochodzą z Jamajki, Wielkiej Brytanii, Litwy i Polski. Każdy z członków zespołu ma za sobą lata doświadczeń wypracowanych w różnych grupach muzycznych. Muzyka Babaji to nie tylko lekka i pozytywna wibracja, ale i również głęboki przekaz zwracający uwagę na ważne aspekty naszego życia.

 

DE ŁINDOWS

Zespół pochodzi z Katowic i istnieje od 2002 roku. Ma za sobą występy w Polsce, Czechach i na Słowacji na takich festiwalach jak Przystanek Woodstock (Scena Viva Kultura), Jarocin, B-Festival, Punk Island, Underground Fest czy Keltska Noc, Punk Fest, Czad Festiwal

W 2015 r. nakładem Fonografiki ukazała się "Awaria systemu", czwarta płyta De Łindows, na której gościnie występuje czeski zespół Kohout Plasi smrt. W sieci i w rozgłośniach radiowych pojawiły się single promujące płytę : "Tramwaje" "Alternatywne Radio" "Jeden taki dzień" i "Celebryta"
W kwietniu 2018 pojawi się nowe wydawnictwo zespołu pt "Mamy tylko siebie"

 

BUBLICZKI

Bubliczki czyli septet dęto – smyczkowo – szarpany, powstał w 2007 roku z inicjatywy Mateusza Czarnowskiego. Zespół od początku wędruje po rumuńskich dancingach, serbskich weselach, węgierskich stepach, tureckich przedmieściach i cygańskich taborach.

Pierwszym poważnym sukcesem w karierze kolektywu była II nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Folkowej „Mikołajki Folkowe” w 2008 roku. W 2009 roku zespół otrzymał I nagrodę oraz nagrodę publiczności „Burza Braw” na Ogólnopolskim Festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” 2009 roku. W styczniu 2010 r. nakładem wydawnictwa Folkers ukazała się debiutancka płyta „Opaa!”. W 2013 roku zespół wydał kolejny krążek pt. „Trubalkan” nakładem DobrzeWiesz Nagrania. Bubliczki w czasie całej swojej historii zagrały setki koncertów na scenach polskich (Globaltica, Wisegrad Waves, Ethnoport, Dźwięki Północy) i zagranicznych (Belgia, Niemcy, Francja, Izrael, Holandia, Austria, Litwa, Szwajcaria, Norwegia). Muzycy brali również udział w kooperacjach artystycznych z takimi zespołami jak Haydamaky (2012) czy Solfrid Molland (2015). W roku 2016 grupa wydała swój ostatni jak dotąd album pt. „Turbofolk”.

\\

 

GA-GA-ZIELONE ŻABKI

Żywa legenda – Ga-Ga-Zielone Żabki - znany z żywiołowych i energetycznych występów zespół - w tym roku (2017) świętuje 30 – lecie działalności. Z tej okazji przygotowuje specjalny urodzinowy koncert. Oprócz regularnego składu, pojawi się wielu niespodziewanych, choć zaproszonych  gości. 

Na tych urodzinach, w Wiosce Kryszny, usłyszymy  utwory, które rzadko bądź wcale nie są wykonywane na regularnych koncertach formacji, a będące ważnym elementem jej historii. Oczywiście nie zabraknie najbardziej znanych kawałków, które przez ostatnie 3 dekady weszły do kanonu polskiego punk-rocka. W imieniu jubilata zapraszamy na set, który zapowiada się bardzo różnorodnie, ponieważ przez wszystkie lata działalności, Smalec (autor tekstów, wokalista, instrumentalista) wraz z ze swoimi muzycznymi przyjaciółmi, stworzyli wiele stylistycznych interpretacji punka, ska i reggae, które na koncertach są jak mieszanka wybuchowa. Teksty, powstałe na różnych etapach artystycznego działania, ukażą swoją niezwykłą ponadczasowość i aktualność z których są znane. Dokładnie jak i jakie na scenie będą wykonane, dowiemy się i przeżyjemy,  urodzinowym przyjęciu pod namiotem Viva Kultura w woodstokową sobotę. Wszystko wskazuje na to że będziemy bawić się wyśmienicie zwłaszcza, że grupa zapowiada nie tylko muzyczne niespodzianki. Obraz i dźwięk koncertu zostanie nagrany i wydany na specjalnie przygotowywanym, urodzinowym albumie. 

 

DAMIAN SYJONFAM

Od wydania ostatniej płyty Damiana „To co było, to będzie” minęły dwa lata. Przez ten czas mentalnie wrócił do Korzeni, do miejsc i czasu, w których mógł znów zaczerpnąć ze źródła inspiracji. O czym zaśpiewa na nowej płycie? Przekonamy się na premierowym koncercie albumu „Czuję, więc jestem”.

Jego muzyczna droga rozpoczęła się w 1996 roku, kiedy do współpracy zaprosiła go pamiętna grupa reggae Natura. Po kilku wspólnie zagranych koncertach Damian wyjechał do Londynu chcąc pogłębić swoją wiedzę muzyczną. Tam ukończył kurs realizacji dźwięku. W 2007 roku powołał do życia zespół ComeYah, w którym był wokalistą, autorem tekstów i współtwórcą muzyki. W 2012 roku zachwycili Polskę debiutanckim albumem „Na Wschód”. Wkrótce jednak Damian pożegnał zespół, wyjechał zagranicę i na dłuższy czas zamilkł. Po powrocie w 2013 roku rozpoczął pracę nad solową płytą, na którą muzykę tworzyli austriacki zespół House of Riddim, holenderski kolektyw Bass Galore Productions, K-Jah Sound, D'Roots Brothers oraz Watzek Wawrzyniak, który jest producentem większości utworów na płycie. Koncert podczas Ostróda Reggae Festival 2014 był premierą albumu „Wracam do domu”. Płyta zawędrowała na drugie miejsce sprzedaży płyt w Polsce wg. OLIS.

W podsumowaniach lat 2014 -2016 według słuchaczy audycji reggae „Strefa Dread” na antenie Polskiego Radia Czwórka Damian nieprzerwanie zajmuje najwyższe miejsca. W lutym 2016 ukazał się jego najnowszy album „To co było, to będzie”. Muzykę na płytę współtworzył ponownie Watzek Wawrzyniak, pojawiają się również niemiecki kolektyw producencki Oneness Records oraz Riddim Bandits. Wszystkie teksty na płycie są autorstwa Damiana, a gościnnie zaśpiewali: Mesajah, Pablopavo i Paprodziad. W 2017 roku ukazała się jego winylowa kompilacja „Ten świat jest twój”, zawierająca m.in. niepublikowane wcześniej utwory „Terror” i „Fałszywy doktor”.

Na scenie towarzyszyć mu będzie niezawodna ekipa D’Roots Brothers.

POKAŻ PODOBNE
2019-06-22 19:47:59

Się gra, Siema, Się wygrywa! Oto zwycięzcy Złotego Bączka!

Bój na ponad 61 tysięcy głosów! Wspaniałe emocje do samego końca! Kochacie muzykę, kochacie koncerty, kochacie nasz wspólny Pol’and’Rock Festival!

2019-05-10 15:16:43

Złoty Bączek 2019 – notowanie 8

Prezentujemy poniżej zaległe, ósme notowanie w Plebiscycie Złotego Bączka. Przypominamy – każdy z Was ma możliwość wskazania najlepszego – Waszym zdaniem – wykonawcy zeszłorocznej edycji Pol’and’Rock Festival.

2019-05-20 13:29:37

Zobacz, kto wystąpi na Scenie Viva Kultura w piątek

Sprawdź listę wykonawców, którzy zagrają na Scenie Viva Kultura w Pokojowej Wiosce Kryszny w piątek, 2 sierpnia!

ZOBACZ TEŻ