Aktualności

Harmonogram trzeciego dnia sceny Viva Kultura

2018-05-25 16:04:50

Piątek 03.08.2018

16:00 - 16:40 - THE BASTARD

17:00 - 17:40 - DJANGOS

18:00 - 19:00 - DEFEKT MUZGÓ

19:20 - 20:20 - BLADE LOKI

20:40 - 21:40 - PRAWDA

22:00 - 23:00 - THE ANALOGS

23:20 - 00:30 - FARBEN LEHRE (elektrycznie)

 

THE BASTARD

Zespół The Bastard powstał w marcu 2007 roku z prostej potrzeby grania muzyki i chęci założenia kapeli. Ich twórczość, to szeroko rozumiany punk rock nieograniczający się do jednego nurtu. The Bastard w swoich tekstach poruszają problemy związane z tym, co ich otacza i przedstawiają ich światopogląd na różne rzeczy. Próbują dzielić się swoimi ideami, w które wierzą oraz przekonaniami. The Bastard nagrali dotychczas cztery studyjne albumy, z których ostatni „Ciężka dola Rock’n’Rolla” ukazał się w 2017 roku nakładem Lou & Rocked Boys. Na scenie występowali u boku tak legendarnych kapel, jak The Analogs, Psy Wojny, Farben Lehre i wiele innych. Brali udział w trasie koncertowej Punk Not Zgred razem z zespołami Moskwa, Zielone Żabki, Deuter, The Trepp i Chupacabras.

 

 

THE DJANGOS

The Djangos to zespół dziesięciu pasjonatów, którzy spotkali się z potrzeby serca, a może nawet i duszy, a przede wszystkim z bezwarunkowej miłości do muzyki. Ogromne znaczenie dla zespołu ma kultura reggae oraz szeroko pojęta muzyka światowa. Nazwa zespołu została zaczerpnięta z filmu Quentina Tarantino o bardzo zbliżonym tytule. Trzon zespołu stanowią: charyzmatyczna wokalista Natalia "Ka" Paruszewska, urodzona w Niemczech, wychowana w Nowym Jorku, a od 2013 roku na stałe mieszkająca w Bielsku-Białej; Angelika Wróbel – perkusja; Monika Biczysko – chórki oraz instrumenty klawiszowe; Dorian Borek – instrumenty klawiszowe; Janusz Zalewski – gitara; Tomasz Kinecki – instrumenty perkusyjne; Paweł Kamiński – saksofon; Marcin Malarz – trąbka; Piotr Zawada – Puzon; Daniel Wysocki – bass.

Po 3 latach prób i pracy twórczej  oraz zdobyciu z jednej strony doświadczenia, a z drugiej pogłębionej świadomości muzycznej, The Djangos nagrali w 2017 roku swój pierwszy autorski album długogrający.

 

 

DEFEKT MUZGÓ

Punkowy skład powstał w 1981 roku w Wałbrzychu. W pierwszym etapie działalności nazywał się Bunt, a jako Defekt Muzgó funkcjonował od 1982 roku (nazwę zmieniono po śmierci pierwszego lidera grupy Fredka Wójcika).

Grupa działała nieprzerwanie w latach 1982-1988, ale nie wydała w tamtym okresie żadnej oficjalnej płyty, a potem zawiesiła swoją działalność. W latach 1983, 1987, 1988  występowali na festiwalu w Jarocinie. 

W 1990 roku zespół reaktywował się, a jednym z ważniejszych wydarzeń jest występ Defektu w Jarocinie w 1990 roku, gdzie grupa zdobyła nagrodę publiczności. 

W następnych latach ukazały się płyty "Przemoc" (1995) oraz "Defekt Muzgó" (1997). Niedługo potem zespół ponownie zawiesił działalność, by powrócić w 2001 roku. Podsumowaniem tamtego etapu zespołu było wydanie składanki "Lekcja historii". 12 kwietnia 2018 roku zmarł lider Defektu, Tomasz "Siwy" Wojnar. 

 

 

PRAWDA

Wrocławska formacja założona latem 1994 roku przez Skutera i Melona, jako swoista kontynuacja  legendarnego na Dolnym Śląsku zespołu Zwłoki, działającego w latach 1980-1983. Zespół włączył do swojego repertuaru jedynie kilka piosenek Zwłok, napisanych przez Skutera. Swój debiutancki materiał, „Biologia z drugiej strony” Prawda zarejestrowała w grudniu 1994 roku. Przez kilkanaście lat funkcjonowania nagrała pięć regularnych albumów, kilka ep-ek, album kompilacyjny i wiele składanek. Prawda przez te wszystkie lata zagrała kilkaset koncertów, objechali wiele Polskich, Czeskich i Niemieckich festiwali. Dwukrotnie zaliczony Woodstock na dużej scenie w roku 1999 i 2006 a w 2014 roku pomimo iż zespół nie istniał zagrał koncert na Pokojowej Wiosce Kriszny obchodząc XX Lecie. W czerwcu 2016 w zupełnie nowym odświeżonym składzie zespół rozpoczyna próby i wyjeżdża w trasę koncertową która jesienią 2016 jak i wiosną 2017 obejmuje dwadzieścia kilka miast. Na dzień dzisiejszy to zupełnie nowy zespół, zupełnie inna energia. Pod koniec 2016 roku Prawda rozpoczyna pracę nad nowym materiałem, w połowie 2017 roku zespół rejestruje album "Chaos in Poland" którego premiera miała miejsce 29.09.2017. Jesienno-zimowa trasa promocyjna obejmowała 42 miasta. Prawda to obecnie jeden z najprężniej działających punk rockowych zespołów w Polsce.

 

 

BLADE LOKI

Blade Loki to wszechstronny skład, który za sprawą 26-letniej już działalności zapewnił sobie miejsce w czołówce polskiej sceny alternatywnej. Ich twórczość to z jednej strony przewrotne i zaangażowane społecznie teksty, z drugiej – piekielna energia, która od pierwszych sekund uderza do głowy. Melodyjna mieszanka punk-rocka i ska, wzbogacona rewelacyjnym brzmieniem instrumentów dętych i ostro doprawiona wokalem Anette sprawia, że Blade Loki to nieposkromiony żywioł!

Zespół powstał we Wrocławiu w 1992 roku, a już 3 lata później płytą „Młodzież olewa” zapewnił sobie tytuł „Debiut roku”. Kolejne krążki - „Blada płyta” oraz „Psy i koty” – stały się z kolei przepustką do występu na Przystanku Woodstock. Prawdziwy sukces przyniósł muzykom jednak czwarty album „...no pasaran” i to od momentu jego wydania kariera Bladych Loków zaczęła błyskawicznie nabierać tempa. Zespół dwukrotnie pojawił się w programie „Kuba Wojewódzki Show”, a tytułowy utwór z ostatniego wspomnianego albumu można usłyszeć na składance „Bez obciachu” obok kawałków Hey czy Abradaba. Ugruntowana pozycja w czołówce polskich grup alternatywnych stała się motywacją do dalszych działań – w 2009 roku ukazała się piąta płyta „Torpedo Los”. „FRUUU” – przedostatni album – jest najlepszym dowodem na to, że Blade Loki nadal są w doskonałej formie. Płyta, choć utrzymana w typowej dla Bladych alternatywnej konwencji, dowodzi jak ogromny krok naprzód postawili muzycy w ciągu ostatnich  kilku lat i jak efektywnie wykorzystali dotychczasowe doświadczenia muzyczne. Najnowsza już siódma płyta legendarnej grupy z Wrocławia pokazuje, że Blada ekipa po 26 latach istnienia na polskim rynku muzycznym cały czas tworzy i czuje się świetnie.  Utwory: „Podwodny” i „Naszym imieniem” przedpremierowo można było usłyszeć w jednej z ważniejszych stacji radiowych, gdzie przez wiele tygodni utrzymywały się w czołówce listy przebojów. Charakterystyczne brzmienie zespołu wraz z nietuzinkowym wokalem debiutującej Anety powoduje, że ciężko jest przejść obojętnie obok tej produkcji. „Nie mów nikomu” – to muzyczna wypadkowa około-punkrockowych klimatów siedzących głęboko w świadomości muzyków z Dolnego Śląska.

 

 

THE ANALOGS

THE ANALOGS powstali w 1995 roku w Szczecinie i są obecnie jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny punk rockowej. Na swoim koncie posiadają kilka płyt, zagrali setki koncertów, a takie utwory jak „Era Techno”, „Pieśń Aniołów” czy „Co Warte Jest Życie” zna każdy fan ostrzejszych brzmień - nie tylko punk rocka. 

Obecny skład zespołu: Kamil "Prosiak" Rosiak (wokal, gitara), Paweł "Piguła" Czekała (gitara), Przemysław "Benon" Kaczmarek (bass), Szymon "Kanister" Jędrol (perkusja).

 

 

FARBEN LEHRE

Brawurowa i energetyczna formacja FARBEN LEHRE powstała we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu na bogatą dyskografię kapeli składa się 12 płyt studyjnych oraz liczne kompilacje. Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, New Model Army, U.K.Subs, G.B.H., Vibrators czy Dritte Wahl, . W ostatnich 15 latach FL zagrało ponad 1500 koncertów, co sytuuje go w gronie najczęściej koncertujących polskich (i nie tylko) zespołów. Od 2004 roku FARBEN LEHRE był pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej Punky Reggae live, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast, a w 2018 roku - po kilka latach przerwy - ponownie powróciła na polską mapę koncertową. Żywiołowe koncerty zawsze grane "na maksa" to bez wątpienia znak rozpoznawczy kapeli z Płocka. Od piętnastu lat zespół gra blisko 100 koncertów rocznie i wciąż aktywnie udziela się na wielu scenach naszego kraju oraz za jego granicami. Aktualnie muzycy pracują nad swoją kolejną płytą studyjną "Stacja Wolność", która
ukaże się na początku września 2018 roku. Na koncercie w Pokojowej Wiosce Kryszny 2018 Farbeni planują wykonać sporo całkowicie premierowych i nieznanych utworów, stąd już dziś wiadomo, że koncert do tuzinkowych z pewnością nie będzie należał.

Muzyka FARBEN LEHRE jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Najważniejsze utwory to "Anioły i demony", "Erato", "Ferajna", "Handel", "Helikoptery", "Judasz", "Matura" , "Spodnie z GSu" czy "Terrorystan".

 

POKAŻ PODOBNE
2019-03-18 16:27:38

Złoty Bączek 2019 - notowanie 1

Przed Wami pierwsze notowanie Złotego Bączka 2019! W Plebiscycie Złotego Bączka biorą udział wszystkie zespoły, które wystąpiły na Dużej i Małej Scenie Festiwalu.

2019-05-20 11:53:33

Zobacz, kto wystąpi na Scenie Viva Kultura

Znamy już wykonawców pierwszego dnia Sceny Viva Kultura w Pokojowej Wiosce Kryszny. W tym roku po raz pierwszy nie będzie to namiot a scena plenerowa. Sprawdź, kto zagra na niej w środę, 31 lipca!

2019-04-08 17:29:58

Złoty Bączek 2019 – notowanie 4

Głosowanie w plebiscycie Złotego Bączka idzie pełną parą! Oddaliście już w sumie 15 790 głosów i każdym dniem coraz lepiej widać, które z zeszłorocznych występów cieszą się największym Waszym uznaniem.

ZOBACZ TEŻ