Aktualności

Horskh na Pol'and'Rock Festival

2019-05-06 14:55:57

"Kompletując line-up Najpiękniejszego Festiwalu Świata dążymy do tego, by wybrać najciekawszych wykonawców grających najróżniejsze gatunki muzyczne. Dlatego w naszym line-upie, obok doskonale rozpoznawanych nazwisk i legendarnych kapel, zawsze znajdzie się miejsce dla interesujących muzycznych projektów i innowacyjnych zespołów. Taką ciekawą, radykalnie rewolucyjną kapelą jest pochodzący z francuskiego Besançon zespół Horskh, który wypatrzyliśmy podczas prezentacji na muzycznej konferencji MaMA w Paryżu." mówi Jurek Owsiak, twórca i dyrektor generalny Pol’and’Rock Festival 

Horskh to francuskie trio tworzące muzykę, którą można określić mianem agresywnego, mrocznego elektro. Muzycy bezbłędnie scalają ze sobą muzykę industrialną, skomplikowane, futurystyczne techno i agresywną muzykę gitarową. Bastien i Briou, którzy tworzą ten awangardowy duet mówią, że ich muzyka rezyduje na granicy między tanecznym parkietem a szalonym pogo w tłumie. Bastien odpowiada za programowanie, keyboardy, wokal i gitarę, z kolei Brioux gra na perkusji. Jordan, trzeci członek zespołu gra na keyboradzie, gitarze i udziela się w chórkach. Ich twórczość znajduje się na pograniczu muzyki granej przez Marylina Mansona, Combichrist i Gesaffelstein.

 

Horksh. fot. materiały prasowe zespołu

Debiutancki album Horskh ukazał się w 2017 roku. Wydawnictwo „Gate” to ciekawe połączenie ciężkiej muzyki elektronicznej, agresywnego rytmu perkusji i mocarnych riffów gitarowych z muzyką tworzoną przy pomocy syntezatora, co daje niesamowity, powalający efekt. Radykalne brzmienie Horskh to wizjonerska wersja muzyki industrialnej. Muzycy bezbłędnie łączą ze sobą czysty gniew wokalu z mocą instrumentów, a ich koncerty to pełne energii i siły show.

 

POKAŻ PODOBNE
2020-02-10 13:42:00

Nowy teledysk Skunk Anansie nagrany na Pol'and'Rock

Teledysk, który powstał po wydaniu w 2019 roku „What Did You Do for Love”, został nakręcony na Pol'and'Rock 2019, gdzie zespół świętował potrójną rocznicę - 25 edycję festiwalu, 25 rocznicę zespołu i urodziny Skin.

2020-01-07 13:05:39

Najciekawsze muzyczne aukcje Allegro

28. Finał WOŚP już w niedzielę! Sprawdźmy, jakie muzyczne perełki możecie zdobyć podczas aukcji Allegro.

2020-02-03 15:50:55

Złoty Bączek 2020 - notowanie 7

Majka Jeżowska i Skunk Anansie umacniają się na prowadzeniu w Złotym Bączku, ale pozostałe zespoły dzielnie walczą o to, żeby przejść do kolejnego etapu, który potrwa do 29 marca 2020 roku.

ZOBACZ TEŻ