Aktualności

Horskh na Pol'and'Rock Festival

2019-05-06 14:55:57

"Kompletując line-up Najpiękniejszego Festiwalu Świata dążymy do tego, by wybrać najciekawszych wykonawców grających najróżniejsze gatunki muzyczne. Dlatego w naszym line-upie, obok doskonale rozpoznawanych nazwisk i legendarnych kapel, zawsze znajdzie się miejsce dla interesujących muzycznych projektów i innowacyjnych zespołów. Taką ciekawą, radykalnie rewolucyjną kapelą jest pochodzący z francuskiego Besançon zespół Horskh, który wypatrzyliśmy podczas prezentacji na muzycznej konferencji MaMA w Paryżu." mówi Jurek Owsiak, twórca i dyrektor generalny Pol’and’Rock Festival 

Horskh to francuskie trio tworzące muzykę, którą można określić mianem agresywnego, mrocznego elektro. Muzycy bezbłędnie scalają ze sobą muzykę industrialną, skomplikowane, futurystyczne techno i agresywną muzykę gitarową. Bastien i Briou, którzy tworzą ten awangardowy duet mówią, że ich muzyka rezyduje na granicy między tanecznym parkietem a szalonym pogo w tłumie. Bastien odpowiada za programowanie, keyboardy, wokal i gitarę, z kolei Brioux gra na perkusji. Jordan, trzeci członek zespołu gra na keyboradzie, gitarze i udziela się w chórkach. Ich twórczość znajduje się na pograniczu muzyki granej przez Marylina Mansona, Combichrist i Gesaffelstein.

 

Horksh. fot. materiały prasowe zespołu

Debiutancki album Horskh ukazał się w 2017 roku. Wydawnictwo „Gate” to ciekawe połączenie ciężkiej muzyki elektronicznej, agresywnego rytmu perkusji i mocarnych riffów gitarowych z muzyką tworzoną przy pomocy syntezatora, co daje niesamowity, powalający efekt. Radykalne brzmienie Horskh to wizjonerska wersja muzyki industrialnej. Muzycy bezbłędnie łączą ze sobą czysty gniew wokalu z mocą instrumentów, a ich koncerty to pełne energii i siły show.

 

POKAŻ PODOBNE
2020-07-17 16:54:08

Te rozpoczęcia zapamiętamy na długo

Wspominamy przed Najpiękniejszą Domówką Świata. Oto najbardziej zapamiętane momenty rozpoczęcia Festiwalu w Kostrzynie nad Odrą.

2020-07-10 16:37:17

Muzyka z festiwalu na weekend

Zapowiada się wspaniały weekend, dlatego polecamy Wam ulubione piosenki na weekendowy odpoczynek.

2020-07-08 18:46:19

Discord oficjalnym komunikatorem 26 Pol'and'Rock Festival

Wszystkie działania przenosimy do online, dlatego postanowiliśmy zaaranżować również festiwalowe pole- dzięki Waszym sugestiom oraz Mastercard stworzyliśmy serwer na Discord.

ZOBACZ TEŻ