Aktualności

Horskh na Pol'and'Rock Festival

2019-05-06 14:55:57

"Kompletując line-up Najpiękniejszego Festiwalu Świata dążymy do tego, by wybrać najciekawszych wykonawców grających najróżniejsze gatunki muzyczne. Dlatego w naszym line-upie, obok doskonale rozpoznawanych nazwisk i legendarnych kapel, zawsze znajdzie się miejsce dla interesujących muzycznych projektów i innowacyjnych zespołów. Taką ciekawą, radykalnie rewolucyjną kapelą jest pochodzący z francuskiego Besançon zespół Horskh, który wypatrzyliśmy podczas prezentacji na muzycznej konferencji MaMA w Paryżu." mówi Jurek Owsiak, twórca i dyrektor generalny Pol’and’Rock Festival 

Horskh to francuskie trio tworzące muzykę, którą można określić mianem agresywnego, mrocznego elektro. Muzycy bezbłędnie scalają ze sobą muzykę industrialną, skomplikowane, futurystyczne techno i agresywną muzykę gitarową. Bastien i Briou, którzy tworzą ten awangardowy duet mówią, że ich muzyka rezyduje na granicy między tanecznym parkietem a szalonym pogo w tłumie. Bastien odpowiada za programowanie, keyboardy, wokal i gitarę, z kolei Brioux gra na perkusji. Jordan, trzeci członek zespołu gra na keyboradzie, gitarze i udziela się w chórkach. Ich twórczość znajduje się na pograniczu muzyki granej przez Marylina Mansona, Combichrist i Gesaffelstein.

 

Horksh. fot. materiały prasowe zespołu

Debiutancki album Horskh ukazał się w 2017 roku. Wydawnictwo „Gate” to ciekawe połączenie ciężkiej muzyki elektronicznej, agresywnego rytmu perkusji i mocarnych riffów gitarowych z muzyką tworzoną przy pomocy syntezatora, co daje niesamowity, powalający efekt. Radykalne brzmienie Horskh to wizjonerska wersja muzyki industrialnej. Muzycy bezbłędnie łączą ze sobą czysty gniew wokalu z mocą instrumentów, a ich koncerty to pełne energii i siły show.

 

POKAŻ PODOBNE
2019-04-15 19:19:53

Prophets of Rage na Dużej Scenie

2 sierpnia na Dużej Scenie o godzinie 20:50 wystąpi dla Was amerykańska supergrupa - Prophets of Rage. Kapela, współtworzona przez wybitnych muzyków rozgrzeje do białości Dużą Scenę Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

2019-04-08 14:53:07

Krzysztof Zalewski na Dużej Scenie Pol'and'Rock 2019

To musiało nastąpić! Po ubiegłorocznym sukcesie na Małej Scenie - Krzysztof Zalewski wraca do nas w wielkim z nową energią. Do zobaczenia 2.08 o god17:40 – Zalewski – Duża Scena zalewski draft

2019-04-01 09:57:59

Daria Zawiałow zamknie pierwszy dzień Małej Sceny

Wyjątkowy głos i silna osobowość sceniczna. Koncert Darii Zawiałow zamknie pierwszy dzień na Małej Scenie Pol'and'Rock 2019.

ZOBACZ TEŻ