Aktualności

Igorrr na Najpiękniejszym Festiwalu Świata

2021-07-19 20:05:28

 

Pod enigmatyczną nazwą Igorrr kryje się formacja zapoczątkowana przez francuskiego muzyka multiinstrumentalistę, Gautiera Serre. Na początku swojej muzycznej ścieżki, Serre, który twierdzi, że za sprawą synestezji jest w stanie postrzegać brzmienia jako kolory, tworzył jako akt solowy. Muzyk grał na pianinie, perkusji i gitarze, które łączył ze sobą w studio nagraniowym. Debiutancki album Igorrra ukazał się w 2010 roku. Kolejny krążek ujrzał światło dzienne w 2012 roku. Od 2017 roku Igorrr stał się projektem, w którym uczestniczą inni muzycy. Aktualnie formacja koncertuje w składzie złożonym z dwóch wokalistów - sopranistki Aphrodite Patoulidou i wokalisty JB Le Bail, gitarzysty Martyna Clementa, oraz Sylvaina Bouviera na perkusji. Na liście członków kapeli nie mogło też zabraknąć kurczaka Patricka, który figuruje tam jako wokalista.

 

Koncert francuskiej kapeli można określić jako niezwykłe doświadczenie dźwiękowe i wizualne. Niespotykane spojrzenie na brzmienia, śmiałe połączenie gatunków i czerpanie pomysłów z muzyki pochodzącej ze wszystkich stron świata sprawia, że utwory Igorrra są swoistą mozaiką wspływów i inspiracji. Muzycy inspirują się dźwiękami muzyki klasycznej, łącząc barokowe, wysublimowane brzmienia muzyki kameralnej z mocnym uderzeniem black metalu i metalu industrialnego,  a czysty sopran i chóralne śpiewy przeplatają z  growlowaniem i krzykiem. Igorrr sięga też po sample muzyki elektronicznej czy breakbeaty, które w zaskakujący sposób kojarzy z rytmami bałkańskiego folku, czy muzyki arabskiej. Konsoleta DJa i klawesyn to filary muzyki, którą tworzy Igorrr. Krytycy określają brzmienie Igorrra mianem "Baroquecore", przywołując też awangardowe założenia ruchu Dadaistów, by opisać twórczość formacji.

 

Chciałem tworzyć muzykę, którą kocham, nie zadając pytań o to, czy będzie zbyt skomplikowana lub zbyt odległa od tego, co może spodobać się innym ludziom. Chcę tworzyć muzykę, która będzie miała sens dla mnie, bez żadnych ograniczeń. Robię wielką imprezę dla metali, dla kujonów muzyki elektro, miłośników muzyki klasycznej i barokowej, do których dołączą cygańscy skrzypkowie, którzy we wspólnym, pijanym graniu dadzą z siebie wszystko, pokazując to, co w każdym z gatunków najlepsze

- Gautier Serre 

 

Zespół ma na koncie cztery albumy, z czego wydany w 2017 roku krążek "Savage Sinusoid" zachycił krytyków portalu Metal Injection, którzy oprócz przyznania krążkowi 10 z 10 możliwych gwiazdek okrzyknęli go "Najbardziej Wariackim Albumem Roku". Pozytywne opinie na temat krążka wydały też portale AllMusic i magazyn Metal Hammer. Najnowszy krążek kapeli, zatytułowany "Spirituality and Distortion", ukazał się w 2020 roku.

 

Igorrr. fot. Svarta Photography

 

W tym roku Festiwal Pol'and'Rock ma formę hybrydową, a tych, którzy nie zdobyli wejściówek na wydarzenie, organizatorzy zapraszają na transmisję koncertów i spotkań na Akademii Sztuk Przepięknych, która będzie dostępna, między innymi, na YouTube, Twitchu i Facebooku. Internauci będą mogli spędzić ponad 50 godzin na internetowej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Pol'and'Rock Festival będzie też można oglądać i słuchać na Onet.pl i na antenie Antyradia.

POKAŻ PODOBNE
2022-05-16 21:25:00

Fun Lovin' Criminals zagrają na 28. Pol'and'Rock Festival

Pochodzący z Nowego Jorku zespół Fun Lovin' Criminals grający alternatywne połączenie hip-hopu z rock'n'rollem wystąpi na zbliżającym się coraz większymi krokami 28. Pol'and'Rock Festival!

2022-05-04 10:30:50

Zaczął się drugi etap plebiscytu Złotego Bączka

Dokładnie 4448 głosów oddali fani Pol'and'Rock Festival w pierwszym etapie plebiscytu Złotego Bączka. Dziś rozpoczęła się druga runda konkursu, w którym publiczność wybiera najlepszy koncert minionej edycji festiwalu. W tym etapie mierzy się już tylko 16 zespołów, w tym m.in. Łydka Grubasa, Dirty Shirt i Dubioza Kolektiv. Zdobywcę Złotego Bączka poznamy 4 lipca.

2022-05-09 10:35:00

Piąte notowanie Plebiscytu Złotego Bączka

Przedstawiamy Wam piąte notowanie tegorocznego Plebiscytu Złotego Bączka, będące jednocześnie pierwszym notowaniem drugiego etapu. Jak układają się głosy pomiędzy 16 zespołami? Któremu z nich dacie szansę ponownego wystąpienia na Najpiękniejszym Festiwalu Świata?

ZOBACZ TEŻ