Aktualności

Integracja na ASP

2018-07-23 15:45:31

 

W tym roku bardzo dużo miejsca i uwagi poświęcamy problemom osobom z niepełnosprawnościami. Zobaczcie, jakie organizacje przygotowują zajęcia na temat integracji na Akademii Sztuk Przepięknych. 

 

Sevenet SA 

Towarzystwo tłumaczy i wykładowców języka migowego GEST 

Fundacja Widzimy inaczej i Blind Tenis Polska

Wioska Avalon 

Niewidzialna wystawa

 

fot. Lucyna Lewandowska

 

Sevenet SA  

Warsztaty języka migowego z wykorzystaniem technologii audiowizualnych „Komunikacja Bez Barier” 02.08.2018 godz 15:30-17:00

 

Warsztaty będą prowadzone przez Pawła Rosika – osobę głuchą. Każdy będzie miał niepowtarzalną okazję spróbować skomunikować się z osobą głuchą z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii. Paweł wprowadzi uczestników warsztatów w swój świat widziany oczami głuchego. Opowie o języku migowym, nauczy podstawowych zwrotów i przede wszystkim uwrażliwi na potrzeby osób głuchych. 

 

Akademia Sztuk Przepięknych po raz kolejny będzie tłumaczona w całości na język migowy. Serdecznie zapraszamy osoby głuche do uczestnictwa w tych niezwykłych i pełnych emocji spotkaniach.

  

Towarzystwo tłumaczy i wykładowców języka migowego GEST:

Towarzystwo GEST skupia wykładowców i tłumaczy polskiego języka migowego. Celem Towarzystwa jest prowadzenie działań edukacyjnych z zakresu nauki języka migowego. Wraz z festwalowiczami chcielibyśmy przełamywać bariery komunikacyjne pomiędzy środowiskami osób głuchych i słyszących.

 

Warsztaty w namiocie warsztatowym sobota godz. 12:00 – 12:55

Warsztaty na stoisku Towarzystwa od 1 do 4 sierpnia – codziennie o 11:00, 13:00, 16:00 – każdy min. 1h zegarowa – nauka podstawowych znaków polskiego języka migowego, zabawy z językiem migowym, mity i fakty o Głuchych i języku migowym. 

 

Fundacja Widzimy inaczej i Blind Tenis Polska 

Warsztaty z Blind Tenisa mają na celu przede wszystkim przybliżyć wiedzę o istnieniu takiej dyscypliny. Uczestnicy dowiedzą się o różnicach, zasadach gry. Oraz samodzielnie z opaskami na oczach spróbować własnych sił w odbijaniu piłki. (odbijanie piłki na rakiecie, turlanie do wyznaczonego miejsca, czy odbicie z kozła.)

 

W godzinach od 10.00 do 15.00 fundacja Widzimy inaczej i Blind Tenis Polska będą przybliżać uczestnikom raczkującą jeszcze w Polsce dyscyplinę sportową, jaką jest tenis ziemny dla niewidomych. Uczestnicy poznają różnice między klasycznym tenisem a tym dostosowanym dla niewidomych, będą mogli porozmawiać z zawodnikami I w Polsce klubu tenisa ziemnego dla niewidomych, oraz ze specjalnymi opaskami i rakietą w dłoni spróbować własnych sił w kontakcie z piłką. 

 

 

Wioska Avalon 

Na naszą wioskę składa się: tor przeszkód do pokonania na wózku, klatka do Street Workoutu oraz strefa, w której pod naszą opieką będzie można przejść trening równowagi na specjalnym sprzęcie. Planujemy organizację zawodów sumo na wózkach do rugby, a także quiz i konkursy mające na celu przybliżenie uczestnikom zagadnień związanych z niepełnosprawnością ruchową. Zobaczcie co dla Was przygotowaliśmy!

 

Tor przeszkód na wózku stanowi nie lada wyzwanie. Podjazd, tarka to tylko nieliczne z przeszkód, które można pokonać dzięki umiejętności balansu. Nie umiesz balansować na wózku? Nie martw się, wszystkiego Cię nauczymy! Zapraszamy codziennie od 8.00 do 20.00.

 

Sprzęt do Street Workout w Wiosce Avalon to specjalna niespodzianka przygotowana przez naszego partnera firmę FlowParks. Jesteś pasjonatem sportu? Dołącz do nas i zobacz, jak uprawiać sport polegający na wykonywaniu ćwiczeń wykorzystujących masę własnego ciała. Klatka treningowa dostępna od 8.00 do 20.00. Pokazy wyczynowe Street Workout od 14.00 do 14.30.

 

Na lubiących rywalizację czeka coś naprawdę wyjątkowego: zawody sumo na wózkach do rugby. Udostępnimy Wam wózki i arenę. Gotowi na pojedynek? Zapraszamy codziennie od 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00.

 

Trening równowagi poprowadzi nasz fizjoterapeuta od 1 do 4 sierpnia w godzinach 12.30 – 14.30. W ramach treningu mamy dla Was niespodziankę!

 

Czy jeżdżąc na wózku można uprawiać sport i seks? Przyjdź i dowiedz się jak zrobić to co do tej pory wydawało się niemożliwe. Bidon prawdę Ci powie – panel Q&A o niepełnosprawności. Bez tabu i bez cenzury codziennie od 16.00 do 17.00.

 

Helpuj – Baw się i rób coś dla innych, to założenie naszej nowej platformy crowdfundingowej. Przyjdź. Poznaj ją. Włącz się do zabawy razem z nami. Podziel się swoimi pomysłami. Najlepsze inicjatywy zostaną nagrodzone. Czekamy na Ciebie codziennie od 10.00 do 15.00.

 

Konkursy Avalon - Przygotowaliśmy dla Was ciekawe quizy. Codziennie w godzinach 14.00 – 15.00, w wiosce Avalon będzie można sprawdzić swoją wiedzę o niepełnosprawnych muzykach i umiejętności kreatywnego pisania. Dla zwycięzców mamy wyjątkowe nagrody.

 

Niewidzialna Wystawa

Wyobraź sobie, że na chwilę gasną wszystkie światła, zapada kompletna ciemność. Jak sobie poradzić? Jak się poruszać? Jak trafić? Jak się wtedy żyje? Odpowiedzi udzielimy proponując Ci przejście w opasce na oczach, z białą laską przez nasz labirynt, w asyście osoby niewidomej lub niedowidzącej. Chętnie służymy również rozmową, aby nawet najbardziej wyczerpujące wątpliwości nie pozostały bez rozwiązania.

 

Czekamy na Was codziennie w godzinach:

1.08 12:00 – 16:00 

2-4.08 10:00 – 14:00 

 

POKAŻ PODOBNE
2020-06-22 21:00:00

#byckobietaontour na Pol'and'Rock Festival

Publiczność Najpiękniejszej Domówki Świata będzie miała okazję uczestniczyć online w spotkaniach z kilkunastoma wyjątkowymi gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Do ogłoszonych już dotąd m.in. braci Sekielskich, Ewy Ewart i Andrzeja Mleczki, dołączyli dziś twórcy #byckobietaontour - cyklu spotkań motywacyjnych - Marta Klepka, Dorota Wellman i Andrzej Depko.

2020-06-22 21:10:01

Wojciech Mann na Najpiękniejszej Domówce Świata

Jeden z najbardziej cenionych dziennikarzy muzycznych, niekwestionowany autorytet w dziedzinie świata mediów - Wojciech Mann - będzie gościem Akademii Sztuk Przepięknych w ramach 26. Pol'and'Rock Festival online, czyli Najpiękniejszej Domówki Świata. Spotkanie, jak cały festiwal, będzie transmitowane na żywo, wprost z warszawskiego studia Domówki.

2020-06-01 15:11:35

Janusz Gajos gościem Pol’and’Rock Festival

Odtwórca ról m.in. Janka Kosa z „Czerech pancernych i psa”, Jana Winnickiego z „Alternatywy 4” czy brata Zdrówko w „Jasminum” zagości w tym roku na Akademii Sztuk Przepięknych na 26. Pol’and’Rock Festival.

ZOBACZ TEŻ
nota prawna