Aktualności

Jahcoustix na Najpiękniejszym Festiwalu Świata

2021-07-05 14:24:49

 

Jahcoustix to obywatel świata - dorastał w Meksyku, Liberii, Nowym Jorku, Kenii, Egipcie, i Niemczech. Doświadczenia mieszkania w wielokulturowym, bogatym w najróżniejsze inspiracje środowisku ukształtowało artystę od najmłodszych lat. Jahcoustix zaczął tworzyć pierwsze utwory w wieku 16 lat. Muzyk ma na koncie 8 albumów i koncerty w 40 państwach świata. W tym roku muzyk powróci na Najpiękniejszy Festiwal Świata w towarzystwie kapeli Evolution, która znana jest z tego, że towarzyszy w trasie Gentlemanowi. 

 

Jahcoustix najmocniej łączony jest graniem roots reggae. Pobyt w Afryce, zwłaszcza czas spędzony w Nairobi,  zaowocował zainteresowaniem ruchem Rastafarian i fascynacją  pozytywnymi, rozkołysanymi rytmami reggae. Po powrocie do Niemiec Jahcoustix nawiązał współpracę z kapelą Dubious Neighbourhood i w 2003 roku ukazał się debiutancki krążek zatytułowany "Souljahstice". Za sprawą rosnącej popularności jego muzyki, Jahcoustix odbył trasę po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Nagrywał wspólnie z największymi sławami muzyki roots, reggae, czy dancehall takimi jak Shaggy, Vaughn Benjamin z Midnite/Akae Beka. Najnowsze wydawnictwo Jahcoustix, zatytułowane "Reunion", ukazało się w 2019 roku. Płyta niesie w sobie ogromny ładunek pozytywnej energii. Charakterystyczna dla muzyki Jahcoustix rozkołysana linia basu, której towarzyszą rytmiczne perkusjonalia sprawia, że utwory zapadają w pamięć. 

 

Jahcoustix łączy filozofię tolerancji i pozytywne nastawienie do życia z przesłaniem, które doskonale pasuje do Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Atmosfera, która panuje na koncertach artysty, o czym mieliśmy okazję przekonać się w 2011 roku, jest świetna, a przed sceną na pewno nie zabraknie roztańczonych, rozbujanych festiwalowiczy. 

 

Jahcoustix. fot. materiały prasowe

 

W tym roku Festiwal Pol'and'Rock ma formę hybrydową, a tych, którzy nie zdobyli wejściówek na wydarzenie, organizatorzy zapraszają na transmisję koncertów i spotkań na Akademii Sztuk Przepięknych, która będzie dostępna, między innymi, na YouTubeTwitchu Facebooku. Internauci będą mogli spędzić ponad 50 godzin na internetowej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Pol'and'Rock Festival będzie też można oglądać i słuchać na Onet.pl i na antenie Antyradia.

 

POKAŻ PODOBNE
2022-05-30 14:19:17

Ósme notowanie Plebiscytu Złotego Bączka

Za tydzień w poniedziałek rozpocznie się 3, finałowy, etap tegorocznego Plebiscytu Złotego Bączka. Przed Wami ostatni tydzień, kiedy możecie oddawać swoje głosy na 16 zespołów!

2022-05-30 21:15:00

Fiddler's Green zagra na 28. Pol'and'Rock Festival

W 2020 roku mieliśmy wspólnie z niemiecką formacją Fiddler's Green świętować trzydzieste urodziny kapeli podczas wspólnej zabawy na festiwalowym polu. Rok temu również ich zaprosiliśmy i znowu się nie udało! Ale w tym roku będą już na pewno! Zespół Fiddler's Green zagra na Dużej Scenie 28. Pol'and'Rock Festival!

2022-06-06 14:40:52

Rozpoczął się trzeci etap tegorocznego plebiscytu Złotego Bączka!

Od dzisiaj możecie głosować już tylko na trzy zespoły - Łydka Grubasa, Dirty Shirt oraz Batna! Kapela, która wygra, dostanie wyjątkową szansę zagrania na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Jak wyglądało ostatnie notowanie drugiego etapu?

ZOBACZ TEŻ