Aktualności

Jahcoustix na Najpiękniejszym Festiwalu Świata

2021-07-05 14:24:49

 

Jahcoustix to obywatel świata - dorastał w Meksyku, Liberii, Nowym Jorku, Kenii, Egipcie, i Niemczech. Doświadczenia mieszkania w wielokulturowym, bogatym w najróżniejsze inspiracje środowisku ukształtowało artystę od najmłodszych lat. Jahcoustix zaczął tworzyć pierwsze utwory w wieku 16 lat. Muzyk ma na koncie 8 albumów i koncerty w 40 państwach świata. W tym roku muzyk powróci na Najpiękniejszy Festiwal Świata w towarzystwie kapeli Evolution, która znana jest z tego, że towarzyszy w trasie Gentlemanowi. 

 

Jahcoustix najmocniej łączony jest graniem roots reggae. Pobyt w Afryce, zwłaszcza czas spędzony w Nairobi,  zaowocował zainteresowaniem ruchem Rastafarian i fascynacją  pozytywnymi, rozkołysanymi rytmami reggae. Po powrocie do Niemiec Jahcoustix nawiązał współpracę z kapelą Dubious Neighbourhood i w 2003 roku ukazał się debiutancki krążek zatytułowany "Souljahstice". Za sprawą rosnącej popularności jego muzyki, Jahcoustix odbył trasę po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Nagrywał wspólnie z największymi sławami muzyki roots, reggae, czy dancehall takimi jak Shaggy, Vaughn Benjamin z Midnite/Akae Beka. Najnowsze wydawnictwo Jahcoustix, zatytułowane "Reunion", ukazało się w 2019 roku. Płyta niesie w sobie ogromny ładunek pozytywnej energii. Charakterystyczna dla muzyki Jahcoustix rozkołysana linia basu, której towarzyszą rytmiczne perkusjonalia sprawia, że utwory zapadają w pamięć. 

 

Jahcoustix łączy filozofię tolerancji i pozytywne nastawienie do życia z przesłaniem, które doskonale pasuje do Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Atmosfera, która panuje na koncertach artysty, o czym mieliśmy okazję przekonać się w 2011 roku, jest świetna, a przed sceną na pewno nie zabraknie roztańczonych, rozbujanych festiwalowiczy. 

 

Jahcoustix. fot. materiały prasowe

 

W tym roku Festiwal Pol'and'Rock ma formę hybrydową, a tych, którzy nie zdobyli wejściówek na wydarzenie, organizatorzy zapraszają na transmisję koncertów i spotkań na Akademii Sztuk Przepięknych, która będzie dostępna, między innymi, na YouTubeTwitchu Facebooku. Internauci będą mogli spędzić ponad 50 godzin na internetowej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Pol'and'Rock Festival będzie też można oglądać i słuchać na Onet.pl i na antenie Antyradia.

 

POKAŻ PODOBNE
2023-08-03 14:31:08

Pokojowy Patrol bez tajemnic

O nasze bezpieczeństwo dbają profesjonaliści! W tym roku Pokojowy Patrol liczy 730 wolontariuszy, a Medyczny – 195. Wszyscy zwarci i gotowi do pomocy!

2023-08-05 22:24:23

10 najpiękniejszych momentów na 29. Pol’and’Rock Festival

Najpiękniejszy Festiwal Świata dobiega końca. Przeżyjmy raz jeszcze najlepsze momenty z ostatnich trzech dni!

2023-08-02 12:33:18

Muzyczne menu na 29. Pol’and’Rock Festival!

Jak prezentuje się nasz tegoroczny rozkład jazdy? Kiedy wystąpią Wasi ulubieni artyści? Kto został zwycięzcą Złotego Bączka? Mamy nadzieję, że jesteście gotowi na niezapomnianą muzyczną podróż!

ZOBACZ TEŻ