Aktualności

Jahcoustix na Najpiękniejszym Festiwalu Świata

2021-07-05 14:24:49

 

Jahcoustix to obywatel świata - dorastał w Meksyku, Liberii, Nowym Jorku, Kenii, Egipcie, i Niemczech. Doświadczenia mieszkania w wielokulturowym, bogatym w najróżniejsze inspiracje środowisku ukształtowało artystę od najmłodszych lat. Jahcoustix zaczął tworzyć pierwsze utwory w wieku 16 lat. Muzyk ma na koncie 8 albumów i koncerty w 40 państwach świata. W tym roku muzyk powróci na Najpiękniejszy Festiwal Świata w towarzystwie kapeli Evolution, która znana jest z tego, że towarzyszy w trasie Gentlemanowi. 

 

Jahcoustix najmocniej łączony jest graniem roots reggae. Pobyt w Afryce, zwłaszcza czas spędzony w Nairobi,  zaowocował zainteresowaniem ruchem Rastafarian i fascynacją  pozytywnymi, rozkołysanymi rytmami reggae. Po powrocie do Niemiec Jahcoustix nawiązał współpracę z kapelą Dubious Neighbourhood i w 2003 roku ukazał się debiutancki krążek zatytułowany "Souljahstice". Za sprawą rosnącej popularności jego muzyki, Jahcoustix odbył trasę po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Nagrywał wspólnie z największymi sławami muzyki roots, reggae, czy dancehall takimi jak Shaggy, Vaughn Benjamin z Midnite/Akae Beka. Najnowsze wydawnictwo Jahcoustix, zatytułowane "Reunion", ukazało się w 2019 roku. Płyta niesie w sobie ogromny ładunek pozytywnej energii. Charakterystyczna dla muzyki Jahcoustix rozkołysana linia basu, której towarzyszą rytmiczne perkusjonalia sprawia, że utwory zapadają w pamięć. 

 

Jahcoustix łączy filozofię tolerancji i pozytywne nastawienie do życia z przesłaniem, które doskonale pasuje do Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Atmosfera, która panuje na koncertach artysty, o czym mieliśmy okazję przekonać się w 2011 roku, jest świetna, a przed sceną na pewno nie zabraknie roztańczonych, rozbujanych festiwalowiczy. 

 

Jahcoustix. fot. materiały prasowe

 

W tym roku Festiwal Pol'and'Rock ma formę hybrydową, a tych, którzy nie zdobyli wejściówek na wydarzenie, organizatorzy zapraszają na transmisję koncertów i spotkań na Akademii Sztuk Przepięknych, która będzie dostępna, między innymi, na YouTubeTwitchu Facebooku. Internauci będą mogli spędzić ponad 50 godzin na internetowej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Pol'and'Rock Festival będzie też można oglądać i słuchać na Onet.pl i na antenie Antyradia.

 

POKAŻ PODOBNE
2021-07-29 22:22:23

Co czeka na Was na tegorocznym Festiwalu?

Nie tylko koncerty czy spotkania na ASP! Bez względu na to, czy jesteście z nami na miejscu, czy towarzyszycie nam online – wraz z naszymi Partnerami przygotowaliśmy dla Was mnóstwo niespodzianek!

2021-07-26 15:33:28

Pobierz aplikację Pol’and’Rock i nie przegap żadnego koncertu!

Jak co roku razem z Play przygotowujemy aplikację mobilną ze wszystkimi niezbędnymi informacjami. Kiedy gra Dżem? Kim jest Morgane Ji? Jakie atrakcje czekają na festiwalowiczów w strefach partnerów? Wszystkie odpowiedzi na te i inne pytania możesz mieć zawsze pod ręką!

2021-07-27 00:12:04

Z Eliminacji na Dużą Scenę Pol'and'Rock Festival

Gramy, co lubimy, a występy tych artystów na Eliminacjach szczególnie przypadły nam do gustu. Przedstawiamy nowych, ciekawych artystów, których muzykę będziecie mogli okazję poznać na Najpiękniejszym Festiwalu Świata.

ZOBACZ TEŻ