Aktualności

Jahcoustix na Najpiękniejszym Festiwalu Świata

2021-07-05 14:24:49

 

Jahcoustix to obywatel świata - dorastał w Meksyku, Liberii, Nowym Jorku, Kenii, Egipcie, i Niemczech. Doświadczenia mieszkania w wielokulturowym, bogatym w najróżniejsze inspiracje środowisku ukształtowało artystę od najmłodszych lat. Jahcoustix zaczął tworzyć pierwsze utwory w wieku 16 lat. Muzyk ma na koncie 8 albumów i koncerty w 40 państwach świata. W tym roku muzyk powróci na Najpiękniejszy Festiwal Świata w towarzystwie kapeli Evolution, która znana jest z tego, że towarzyszy w trasie Gentlemanowi. 

 

Jahcoustix najmocniej łączony jest graniem roots reggae. Pobyt w Afryce, zwłaszcza czas spędzony w Nairobi,  zaowocował zainteresowaniem ruchem Rastafarian i fascynacją  pozytywnymi, rozkołysanymi rytmami reggae. Po powrocie do Niemiec Jahcoustix nawiązał współpracę z kapelą Dubious Neighbourhood i w 2003 roku ukazał się debiutancki krążek zatytułowany "Souljahstice". Za sprawą rosnącej popularności jego muzyki, Jahcoustix odbył trasę po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Nagrywał wspólnie z największymi sławami muzyki roots, reggae, czy dancehall takimi jak Shaggy, Vaughn Benjamin z Midnite/Akae Beka. Najnowsze wydawnictwo Jahcoustix, zatytułowane "Reunion", ukazało się w 2019 roku. Płyta niesie w sobie ogromny ładunek pozytywnej energii. Charakterystyczna dla muzyki Jahcoustix rozkołysana linia basu, której towarzyszą rytmiczne perkusjonalia sprawia, że utwory zapadają w pamięć. 

 

Jahcoustix łączy filozofię tolerancji i pozytywne nastawienie do życia z przesłaniem, które doskonale pasuje do Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Atmosfera, która panuje na koncertach artysty, o czym mieliśmy okazję przekonać się w 2011 roku, jest świetna, a przed sceną na pewno nie zabraknie roztańczonych, rozbujanych festiwalowiczy. 

 

Jahcoustix. fot. materiały prasowe

 

W tym roku Festiwal Pol'and'Rock ma formę hybrydową, a tych, którzy nie zdobyli wejściówek na wydarzenie, organizatorzy zapraszają na transmisję koncertów i spotkań na Akademii Sztuk Przepięknych, która będzie dostępna, między innymi, na YouTubeTwitchu Facebooku. Internauci będą mogli spędzić ponad 50 godzin na internetowej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Pol'and'Rock Festival będzie też można oglądać i słuchać na Onet.pl i na antenie Antyradia.

 

POKAŻ PODOBNE
2021-06-07 11:20:00

Dubioza Kolektiv na Pol'and'Rock

Po raz trzeci na Najpiękniejszym Festiwalu Świata zagra bałkańska formacja Dubioza Kolektiv. Zespół zagrał na naszym Festiwalu w 2012 roku i ponownie, w 2018 roku.

2021-06-14 14:26:32

Tides from Nebula wystąpi na ASP

Publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata miała okazję doświadczyć muzyki Tides from Nebula podczas koncertu kapeli na nocnej scenie ASP w 2018 roku. W tym roku również spotkamy się z wyjątkowym brzmieniem trio na Akademii Sztuk Przepięknych.

2021-05-24 16:11:05

Zgłoś swoją organizację na Akademię Sztuk Przepięknych

Akademia Sztuk Przepięknych na Pol'and'Rock Festiwal to nie tylko spotkania z niesamowitymi gośćmi, ale także przeróżne artystyczne warsztaty i możliwość dotknięcia, nawet w najmniejszym stopniu, sztuki i kultury. Stwórz tegoroczną Akademię Sztuk Przepięknych razem z nami. Zgłoś swoją organizację i poprowadź warsztaty podczas 27. Pol'and'Rock Festival.

ZOBACZ TEŻ