Aktualności

Jak dobrze znów być na Pomorzu Zachodnim

2022-07-19 14:23:03

 

Odliczanie do startu 28. Pol’and’Rock Festival wkracza w finałową fazę. Na pewno już czujecie przypływ pozytywnej energii i rosnącą ciekawość, co nas czeka na miejscu. Od 4 sierpnia na terenie lotniska Czaplinek - Broczyno, w festiwalowym miasteczku, będzie działać specjalna strefa wypoczynku i zabawy przygotowana przez Pomorze Zachodnie. Różne aktywności promujące region przygotowuje Urząd Marszałkowski i zachodniopomorskie firmy, instytucje, uczelnie.

 

 

Pol’and’Rock Festival na dobre zagościł w Zachodniopomorskiem. Rok temu Festiwal odbywał się na lotnisku Makowice - Płoty, a teraz przenosi się w krainę pięknych jezior, w okolice Czaplinka. Zmienia się lokalizacja, nie zmienia się klimat. Gościnni gospodarze - samorządowcy zapraszają do festiwalowej strefy Pomorza Zachodniego. Będą tam wygodne leżaki, lawendowe pole, kreatywne zabawy, atrakcyjne gadżety i moc innych atrakcji. Jakich? Na przykład bitwa na balony z farbą, której efektem będzie fluorescencyjny obraz. O poranku zajęcia jogi, a później gorąca salsa. Warsztaty dla młodszych i starszych - malowanie, wyklejanie, wyszywanie. Planowany jest konkurs na najpiękniejszy festiwalowy wianek, a także wielkie wspólne dzieło - ekoobraz z 8-10 tysięcy kolorowych nakrętek, który zostanie później przekazany na aukcję WOŚP.

 

Tę kolorową, radosną strefę wypełnią energią i oryginalnymi pomysłami regionalne firmy, które możecie już znać z filmowego cyklu „Pomorze Zachodnie Innowacyjne/Kreatywne/Nowoczesne” Wasted Couture i Mentor. Tą pierwszą markę zna już na pewno Jurek Owsiak, który podczas ubiegłorocznego Pol’and’Rock tak efektownie zaprezentował się w kurtce wykonanej przez artystów z Wasted.

 

 

Firma stworzona przez przez Violę Sychowską (w 2015 roku) produkuje odzież i dodatki w stylu postapokaliptycznym, dzięki którym koneserzy gatunku mogą w pełni wyrazić siebie. Pierwsze stworzone przez Wasted Couture produkty powstały przy pojedynczym biurku na małym poddaszu w prywatnym mieszkaniu założycielki. Dziś firma zatrudnia na stałe dziesięć osób i operuje w doskonale wyposażonym warsztacie. Dołączyli do niej artyści specjalizujący się w różnych stylistyka i materiałach. Tworzą kostiumy teatralne, stroje dla muzyków, aktorów, performerów. Podczas Pol’and’Rock Festival 2022 będzie można zajrzeć do królestwa Wasted Couture - namiotu z wystawą zdjęć, strojów i specjalną scenografią. Zaplanowane są również warsztaty, podczas których tworzone będą festiwalowe flagi i naszywki.

 

 

Firma Mentor również przygotuje atrakcje dla uczestników festiwalu: warsztaty z programowania z minirobotami, smartfloor - gry i zabawy na interaktywnej podłodze oraz interaktywne stoliki dla najmłodszych. Mentor od wielu lat rozwija takie innowacyjne technologie, projektuje tablice i monitory pod własną marką myBoard. Przedsiębiorstwo tworzy rozwiązania ułatwiające naukę języków obcych, produkuje funkcjonalne laboratoria językowe oraz systemy tłumaczeń symultanicznych dla szkół i uczelni, oraz systemy konferencyjne.

 

Tak jak w ubiegłym roku - w festiwalowej strefie Pomorza Zachodniego zaprezentują się uczelnie ze Szczecina i Koszalina, zapraszając uczestników Pol’and’Rock Festival do plenerowych laboratoriów, na ciekawe wykłady, warsztaty i pokazy.

POKAŻ PODOBNE
2022-09-19 13:41:12

Festiwal różnorodności, czyli strefa NGO na 28. Pol'and'Rock Festival

Pierwsze warsztaty na Akademii Sztuk Przepięknych odbyły się 14 lat temu. Od tego czasu strefa warsztatów ASP zmieniała się i rosła, ale aktywności, które przygotowują dla festiwalowiczów organizacje, cały czas tak samo integrują, bawią i uczą. Nie inaczej było na 28. Pol'and'Rock Festival!

2022-10-27 12:00:00

Audycja Zaraz Będzie Ciemno w Antyradiu!

Nie lubicie poniedziałków? Przytłacza was jesienna chandra? Mamy na to sposób! W każdy poniedziałkowy wieczór rozsiądźcie się wygodnie i wyruszcie w rockową podróż z Jurkiem Owsiakiem, podczas autorskiej audycji Zaraz Będzie Ciemno na antenie Antyradia!

2022-10-14 14:05:00

Wróć do tegorocznych spotkań ASP!

Akademia Sztuk Przepięknych to wyjątkowe miejsce, gdzie rokrocznie na Najpiękniejszym Festiwalu Świata odbywają się ważne rozmowy i spotkania. Zapraszamy do ponownego wysłuchania tegorocznych spotkań - w jesienne weekendy na kanale KręciołaTV na YouTubie!

ZOBACZ TEŻ