Aktualności

Jakobe Mansztajn z Make Life Harder na ASP

2021-07-15 11:47:14

 

Ponad 369 tysięcy obserwujących na Facebooku i prawie 800 tysięcy followersów na Instagramie – to bilans działalności Make Life Harder w mediach społecznościowych. Profile, które wyrosły na bazie bloga, który zapowiadał, że – w przeciwieństwie do internetowego pamiętnika Kasi Tusk – ciężko opowie o modzie, gotowaniu i zakupach, stały się dla polskich internautów nie tylko źródłem memów i żartów na temat absurdalnej, trudnej do zrozumienia rzeczywistości życia w Polsce nowego ładu, ale też stworzyły aktywną społeczność.

 

Profile Make Life Harder tworzą język, w którym komunikują się użytkownicy Internetu w kraju. To język pełny autoironii i sarkazmu, odwołujący się do aktualnych wydarzeń – w polityce, kulturze, sporcie, czy trendów w życiu społecznym. Treści, którymi Make Life Harder dzieli się ze swoimi odbiorcami, to nie tylko lekkie i przyjemne internetowe „śmieszki”, filmiki z pociesznymi zwierzątkami. Na profilu pojawiają się treści zaangażowane społecznie, pokazujące dużą wrażliwość, angażujące odbiorców w różne akcje charytatywne czy pomocowe. Społeczność, która powstała wokół Make Life Harder chętnie odpowiada na apele o pomoc – nie tylko w formie internetowych zrzutek (warto jest wspomnieć, że na rzecz 29. Finału WOŚP do skarbonki Make Life Harder w serwisie siepomaga udało się zebrać 794 tysiące złotych!), ale też oferując wsparcie dla małych, lokalnych biznesów prowadzonych przez seniorów i innych lokalnych akcji na rzecz domów dziecka czy organizacji dbających o dobro zwierząt. W okresie pandemii dla wielu osób profile MLH stały się źródłem wiedzy o tym, co dzieje się w kraju – przefiltrowane przez pryzmat żartu informacje stawały się łatwiejsze do przyjęcia i zrozumienia. Profile Make Life Harder tworzą nowy pejzaż polskiego Internetu – gdzie nie brakuje dosadnego, sarkastycznego żartu, ale zawsze znajdzie się miejsce na wrażliwość i wzajemne wsparcie.

 

Za tym fenomenem polskiej cyberprzestrzeni aktualnie stoi Jakobe Mansztajn – poeta i bloger. Mansztajn jest autorem tomu poezji Wiedeński high life, za który otrzymał Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius 2010 w kategorii debiutu roku i nominację do Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii poezja. Rok 2010 przyniósł autorowi wyróżnienie w plebiscycie „Gazety Wyborczej” Sztorm Roku w dziedzinie literatury. Druga książka Mansztajna, Studium przypadku, ukazała się w 2014 roku. Studium przypadku został nominowany do nagrody Splendor Gedanensis oraz zdobył nominację do Nagrody Poetyckiej Wisławy Szymborskiej w 2015 roku. Twórczość Jakobe Mansztajna była tłumaczona, między innymi, na hebrajski, angielski, niemiecki i norweski.

 

Jakobe Mansztajn. fot. Szymon Szcześniak

 

Spotkanie, które zaplanowane jest na czwartek 29 lipca na godzinę 13:30, poprowadzi dziennikarz Onetu, Piotr Halicki. Jakobe Mansztajn będzie też gościem strefy Allegro na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Mecenasem ASP jest mBank. Wszystkie spotkania ASP będą transmitowane w Internecie, dlatego tych, którzy nie zdobyli wejściówek na Festiwal, zapraszamy przed ekrany! 

POKAŻ PODOBNE
2021-06-07 11:20:00

Dubioza Kolektiv na Pol'and'Rock

Po raz trzeci na Najpiękniejszym Festiwalu Świata zagra bałkańska formacja Dubioza Kolektiv. Zespół zagrał na naszym Festiwalu w 2012 roku i ponownie, w 2018 roku.

2021-05-17 15:00:00

Co wiemy o wejściówkach na 27. Pol'and'Rock Festival

Oglądającym dzisiejszy 200 odcinek codziennego programu Jurka Owsiaka "Domowa Orkiestra", dyrygent Wielkiej OrkiestryŚwiątecznej Pomocy ogłosił nowe informacje dotyczące wejściówek na 27. Pol'and'Rock. Tegoroczna edycja festiwalu zagra 29 lipca br. w nowym miejscu - Lotnisko Makowice - Płoty. Co nowego wiemy o wejściówkach na #polandrock2021?

2021-05-31 19:19:56

Dżem pierwszą gwiazdą w line-up Pol'and'Rock 2021

Nie mogło być inaczej: podczas Najpiękniejszego Festiwalu Świata na lotnisku w Makowicach-Płotach rozkwitną słoneczniki, a na scenie, tak jak w Żarach w 1997 roku - zagra kapela Dżem.

ZOBACZ TEŻ