Aktualności

Jakobe Mansztajn z Make Life Harder na ASP

2021-07-15 11:47:14

 

Ponad 369 tysięcy obserwujących na Facebooku i prawie 800 tysięcy followersów na Instagramie – to bilans działalności Make Life Harder w mediach społecznościowych. Profile, które wyrosły na bazie bloga, który zapowiadał, że – w przeciwieństwie do internetowego pamiętnika Kasi Tusk – ciężko opowie o modzie, gotowaniu i zakupach, stały się dla polskich internautów nie tylko źródłem memów i żartów na temat absurdalnej, trudnej do zrozumienia rzeczywistości życia w Polsce nowego ładu, ale też stworzyły aktywną społeczność.

 

Profile Make Life Harder tworzą język, w którym komunikują się użytkownicy Internetu w kraju. To język pełny autoironii i sarkazmu, odwołujący się do aktualnych wydarzeń – w polityce, kulturze, sporcie, czy trendów w życiu społecznym. Treści, którymi Make Life Harder dzieli się ze swoimi odbiorcami, to nie tylko lekkie i przyjemne internetowe „śmieszki”, filmiki z pociesznymi zwierzątkami. Na profilu pojawiają się treści zaangażowane społecznie, pokazujące dużą wrażliwość, angażujące odbiorców w różne akcje charytatywne czy pomocowe. Społeczność, która powstała wokół Make Life Harder chętnie odpowiada na apele o pomoc – nie tylko w formie internetowych zrzutek (warto jest wspomnieć, że na rzecz 29. Finału WOŚP do skarbonki Make Life Harder w serwisie siepomaga udało się zebrać 794 tysiące złotych!), ale też oferując wsparcie dla małych, lokalnych biznesów prowadzonych przez seniorów i innych lokalnych akcji na rzecz domów dziecka czy organizacji dbających o dobro zwierząt. W okresie pandemii dla wielu osób profile MLH stały się źródłem wiedzy o tym, co dzieje się w kraju – przefiltrowane przez pryzmat żartu informacje stawały się łatwiejsze do przyjęcia i zrozumienia. Profile Make Life Harder tworzą nowy pejzaż polskiego Internetu – gdzie nie brakuje dosadnego, sarkastycznego żartu, ale zawsze znajdzie się miejsce na wrażliwość i wzajemne wsparcie.

 

Za tym fenomenem polskiej cyberprzestrzeni aktualnie stoi Jakobe Mansztajn – poeta i bloger. Mansztajn jest autorem tomu poezji Wiedeński high life, za który otrzymał Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius 2010 w kategorii debiutu roku i nominację do Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii poezja. Rok 2010 przyniósł autorowi wyróżnienie w plebiscycie „Gazety Wyborczej” Sztorm Roku w dziedzinie literatury. Druga książka Mansztajna, Studium przypadku, ukazała się w 2014 roku. Studium przypadku został nominowany do nagrody Splendor Gedanensis oraz zdobył nominację do Nagrody Poetyckiej Wisławy Szymborskiej w 2015 roku. Twórczość Jakobe Mansztajna była tłumaczona, między innymi, na hebrajski, angielski, niemiecki i norweski.

 

Jakobe Mansztajn. fot. Szymon Szcześniak

 

Spotkanie, które zaplanowane jest na czwartek 29 lipca na godzinę 13:30, poprowadzi dziennikarz Onetu, Piotr Halicki. Jakobe Mansztajn będzie też gościem strefy Allegro na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Mecenasem ASP jest mBank. Wszystkie spotkania ASP będą transmitowane w Internecie, dlatego tych, którzy nie zdobyli wejściówek na Festiwal, zapraszamy przed ekrany! 

POKAŻ PODOBNE
2021-07-26 15:33:28

Pobierz aplikację Pol’and’Rock i nie przegap żadnego koncertu!

Jak co roku razem z Play przygotowujemy aplikację mobilną ze wszystkimi niezbędnymi informacjami. Kiedy gra Dżem? Kim jest Morgane Ji? Jakie atrakcje czekają na festiwalowiczów w strefach partnerów? Wszystkie odpowiedzi na te i inne pytania możesz mieć zawsze pod ręką!

2021-08-30 10:00:00

Rozmowy Akademii Sztuk Przepięknych | nowe media

Nowe media to nowoczesne formy przekazu, które kształtują i edukują społeczeństwo. Łatwość dostępu pozwala na szybkie sprawdzenie informacji, ale i również zostanie twórcą. Ilość osób tworzących w internecie jest ogromna tak samo jak i konkurencja, dlatego coraz trudniej się przebić, a osoby, którym się to udaje, to absolutni specjaliści.

2021-08-09 10:35:34

Spotkania Akademii Sztuk Przepięknych | Podróże i odkrywanie świata

Pol'and'Rock Festival to wyjątkowa przygoda - przede wszystkim ludzie i ich opowieści - właśnie Akademia Sztuk Przepięknych stała się platformą opowiadania ludzkich historii osób z szalonymi doświadczeniami i kolorowymi wspomnieniami.

ZOBACZ TEŻ