Aktualności

Jakub Żulczyk gościem Akademii Sztuk Przepięknych

2022-07-04 21:30:00

Znany prozaik i scenarzysta dołącza do grona gości tegorocznej Akademii Sztuk Przepięknych! 

Autor bestsellerowej powieści "Ślepnąc od świateł" (wydanej również w Wielkiej Brytanii), która w Polsce sprzedała się w ponad 300 tysiącach egzemplarzy, oraz współscenarzysta serialu HBO na jej podstawie, który okazał się największym sukcesem polskiej telewizji ostatnich lat.

 

fot. Zuza J. Żulczyk

Zadebiutował w 2006 roku powieścią "Zrób mi jakąś krzywdę". Jest pomysłodawcą, współautorem i współscenarzystą serialowego hitu "Belfer" (Canal Plus).

W 2017 roku ukazała się jego książka "Wzgórze psów", za którą otrzymał Warszawską Nagrodę Literacką oraz Wawrzyn Warmii i Mazur.

Współpracował jako autor z TR Warszawa i WTW Wrocław.

Powieść "Czarne słońce", która miała premierę w listopadzie 2019 roku, wzbudziła ogromne kontrowersje wśród krytyki i czytelników, potwierdzając tylko status pisarza jako twórcy bezkompromisowego i eksperymentującego z różnymi środkami wyrazu.

W 2021 roku w Polsce ukazała się jego najnowsza, fascynująca powieść "Informacja Zwrotna" - swoisty antykryminał, opowieść o alkoholiku, Marcinie Kani. To odyseja po mieście, w którym każde z miejsc ma swoją brudną tajemnicę, popchnie bohatera w najmroczniejsze rejony ludzkiego psyche, naprowadzi na trop największej w polskich dziejach afery reprywatyzacyjnej oraz skonfrontuje ze złem, które wyrządził swojej rodzinie.

Spotkanie z Jakubem Żulczykiem odbędzie się w czwartek, 4 sierpnia, o godz. 10:00. 

Spotkania z gośćmi ASP prowadzą dziennikarze Onet.pl. 

 

 

Poznaj wszystkich gości Akademii Sztuk Przepięknych!

 

POKAŻ PODOBNE
2023-01-13 16:29:19

Premiera płyty Pull The Wire z 28. Pol'and'Rock Festival!

Pull The Wire prezentuje pierwszy w swoim dorobku album koncertowy, zarejestrowany podczas ubiegłorocznego 28. Pol'and'Rock Festival! Kapela zagrała na Małej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata na lotnisku Czaplinek-Broczyno. Wróćcie razem z nami do tego wyjątkowego występu!

ZOBACZ TEŻ