Aktualności

Jakub Żulczyk gościem Akademii Sztuk Przepięknych

2022-07-04 21:30:00

Znany prozaik i scenarzysta dołącza do grona gości tegorocznej Akademii Sztuk Przepięknych! 

Autor bestsellerowej powieści "Ślepnąc od świateł" (wydanej również w Wielkiej Brytanii), która w Polsce sprzedała się w ponad 300 tysiącach egzemplarzy, oraz współscenarzysta serialu HBO na jej podstawie, który okazał się największym sukcesem polskiej telewizji ostatnich lat.

 

fot. Zuza J. Żulczyk

Zadebiutował w 2006 roku powieścią "Zrób mi jakąś krzywdę". Jest pomysłodawcą, współautorem i współscenarzystą serialowego hitu "Belfer" (Canal Plus).

W 2017 roku ukazała się jego książka "Wzgórze psów", za którą otrzymał Warszawską Nagrodę Literacką oraz Wawrzyn Warmii i Mazur.

Współpracował jako autor z TR Warszawa i WTW Wrocław.

Powieść "Czarne słońce", która miała premierę w listopadzie 2019 roku, wzbudziła ogromne kontrowersje wśród krytyki i czytelników, potwierdzając tylko status pisarza jako twórcy bezkompromisowego i eksperymentującego z różnymi środkami wyrazu.

W 2021 roku w Polsce ukazała się jego najnowsza, fascynująca powieść "Informacja Zwrotna" - swoisty antykryminał, opowieść o alkoholiku, Marcinie Kani. To odyseja po mieście, w którym każde z miejsc ma swoją brudną tajemnicę, popchnie bohatera w najmroczniejsze rejony ludzkiego psyche, naprowadzi na trop największej w polskich dziejach afery reprywatyzacyjnej oraz skonfrontuje ze złem, które wyrządził swojej rodzinie.

Spotkanie z Jakubem Żulczykiem odbędzie się w czwartek, 4 sierpnia, o godz. 10:00. 

Spotkania z gośćmi ASP prowadzą dziennikarze Onet.pl. 

 

 

Poznaj wszystkich gości Akademii Sztuk Przepięknych!

 

POKAŻ PODOBNE
2022-07-25 21:10:00

Skindred powraca na Dużą Scenę Pol'and'Rock Festival!

Wiadomość, na którą wszyscy czekali - Skindred powraca na Dużą Scenę Pol'and'Rock Festival i tym samym zamyka line-up 28. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

2022-07-11 20:45:00

Barbara Kurdej - Szatan zagości na ASP!

Aktorka teatralna i telewizyjna, której życie w sieci śledzą miliony Polaków. Barbara Kurdej - Szatan dołącza do grona gości tegorocznej Akademii Sztuk Przepięknych.

2022-07-04 21:40:00

Wojciech Bojanowski i Marcin Wyrwał o zawodzie korespondenta wojennego

28. Pol'and'Rock Festival odbywa się pod hasłem: wojnie NIE! Wśród tematów poruszanych na Akademii Sztuk Przepięknych pojawią się kulisy pracy korespondenta wojennego, o których opowiedzą Wojciech Bojanowski i Marcin Wyrwał.

ZOBACZ TEŻ