Aktualności

Janina Bąk i Piotr Jacoń o sytuacji osób LGBTQ+

2022-07-11 20:20:00

Prawo do bycia sobą - o tożsamości, miłości i potrzebie wsparcia osób LGBTQ+ - spotkanie pod takim hasłem, z udziałem Janiny Bąk i Piotra Jaconia, odbędzie się w ramach tegorocznej Akademii Sztuk Przepięknych. 

 

Janina Bąk i Piotr Jacoń - działacze na rzecz praw osób LBGTQ+ - z publicznością Najpiękniejszego Festiwalu Świata rozmawiać będą o tym, czy Polska wciąż jest najgorszym uczniem w europejskiej klasie, jeśli chodzi o równość osób LGBTQ+ i poszanowanie praw każdego człowieka.

 

Janina Bąk i Piotr Jacoń gośćmi ASP na 28. Pol'and'Rock Festival

 

Janina Bąk - od siedmiu lat komendantka komedii w JaninaDaily.com. Autorka bestsellerowej książki popularnonaukowej „Statystycznie rzecz biorąc. Czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby zdobyć Nobla”, która sprzedała się w liczbie ponad 120 000 egzemplarzy. Uczy ludzi, że ze statystyką można i należy się zaprzyjaźnić, choć są takie statystyki, z którymi zaprzyjaźnić się nie chce: głównie te dotyczące zdrowia psychicznego, stanu psychiatrii dziecięcej i przemocy względem osób LGBTQ+. W 2021 roku za swoje działania aktywistyczne na rzecz społeczności LGBTQ+ otrzymała od Kampanii Przeciw Homofobii nagrodę Korona Równości, w 2022 – nagrodę „Twórca dobrych relacji” od miasta Wrocław, jak również nagrodę Influencerka roku od magazynu „Wprost”.

 

Piotr Jacoń - dziennikarz TVN 24, autor książki "My, trans" oraz m.in. reportaży "Wszystko o moim dziecku" o rodzicach transpłciowych dzieci w Polsce oraz "Wszystko o moim życiu", w którym swoje historie opowiedziały osoby transpłciowe i niebinarne. Finalista konkursu Radia Zet imienia Andrzeja Woyciechowskiego, nominowany do nagrody Grand Press w kategorii reportaż telewizyjny. W TVN24 GO prowadzi autorski cykl "Bez polityki". Pracował w Radiu Plus oraz Radiu Gdańsk a także w Dzienniku Bałtyckim. Jest ojcem transpłciowej Wiktorii, działa na rzecz edukowania na temat tożsamości płciowej i praw osób LGBTQ+.  

 

Spotkanie z Janiną Bąk i Piotrem Jaconiem odbędzie się 6 sierpnia o 10:00.

 

Spotkania z gośćmi ASP prowadzą dziennikarze Onet.pl. 

 

 

 

Poznaj wszystkich gości Akademii Sztuk Przepięknych!

 

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ