Aktualności

Jeden z najważniejszych polskich zespołów punkrockowych na Małej Scenie

2019-04-25 15:43:24

 

 

Pol’and’Rock Festival to miejsce dla legend, dlatego w jego line-upie nie zabraknie miejsca dla Moskwy, jednego z najważniejszych polskich zespołów punkrockowych, który w tym roku wydał płytę „21 wiek”. 

 

Historia zespołu Moskwa sięga 1983 roku. Grupa utworzona przez wokalistę i gitarzystę Pawła Gumolę zadebiutowała w miejscu wręcz idealnym dla twórców punkrocka, na festiwalu w Jarocinie w 1984 roku, zostając zresztą jednym z laureatów tego wydarzenia, co dało początek kolejnym sukcesom.

 

Po roku kapela wróciła do Jarocina już jako gwiazda, występując w filmie „Fala” Piotra Łazarkiewicza.  Moskwa pojawia się także w wyświetlanym w 50 krajach filmie „My Blood Your Blood” telewizji BBC, w którym poznajemy historię wokalisty zespołu, a także obrazach  „Opowiesci Harleya” (reż. Wiesław Helak) i „Więcej Bluesa” (reż. Krzysztof Magowski).Formacja ma na koncie 7 albumów. W 2019 roku, po dłuższej przerwie, Moskwa wydała płytę „21 wiek” (Zima Records), z którą powraca na Najpiękniejszy Festiwal Świata. Zespół występuje w składzie: Pawel Gumola (wokal, gitara), Kamil Rogiński (bas), Radek Jarzyna (perkusja).

 


Moskwa zagra na Małej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata 2 sierpnia, godz. 18:30.

 

 

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ