Aktualności

Jesteśmy razem... na całym świecie!

2021-07-30 19:43:10

 

Chociaż centrum Festiwalu znajduje się na Lotnisku Makowice-Płoty, to festiwalowe rytmy biją w sercach na całym świecie! Dzięki hybrydowej formie Pol’and’Rock Festival może zabrzmieć nawet tysiące kilometrów od Pomorza Zachodniego. Ciekawą formą integracji uczestników są Domówki, dzięki którym Festiwal może być uznany nie tylko za najpiękniejszą, ale i największą imprezę świata! 


Na ten moment zarejestrowaliście 241 domówek, jednak liczba ta stale rośnie. Ich lokalizacje możecie sprawdzić na naszej Mapie Domówek. Bawicie się nie tylko w Polsce - 37 imprez ma miejsce za granicą. Najpopularniejszymi lokalizacjami poza Polską sa Niemcy (8 domówek), Wielka Brytania (8), Holandia (6) czy Francja (3). Festiwalowe rytmy brzmią również pośród islandzkich lodowców, norweskich fiordów czy na karaibskich plażach. Mimo, że jesteśmy osobno, to wspólnie tworzymy jeden Festiwal: łączy nas muzyka, wzajemny szacunek, miłość i rock&roll! 

 

 

Jeśli Wy również świętujecie festiwal w swoim domu, mieszkaniu lub ogródku, to koniecznie zgłoście swoje Domówki i pokażcie, że jesteście z nami!

 

 ZGŁOŚ SWOJĄ DOMÓWKĘ

 

Najbardziej oddalonym miejscem, w którym gra Pol’and’Rock jest na ten moment Queensland w Australii, które znajduje się 15 400 km od Makowic. Polonijna grupa znajomych spotyka się tam, by świętować wspólnie przy festiwalowym stole. Jak sami piszą:

 

  Przy woodstockowym stole nie zabraknie niczego z wyjątkiem Andrzeja. Jego miejsce tradycyjnie pozostanie puste dla zbłąkanego woodstockowicza. 

– Ekipa Zaraz będzie jasno!, Noosa Heads/Queensland

W przeciwieństwie do nas, festiwalowicze w krainie kangurów poczekają jednak, aż będzie jasno :)

 

Kolejną interesującą destynacją jest Grecja  w samych Atenach mają miejsce dwie domówki! W gorącej Chorwacji Festiwalowicze urządzili natomiast imprezę campingową. W Irlandii impreza będzie miała również funkcję krajoznawczą - mobilna domówka rusza w podróż z Dublina do Kerry. Co ciekawe, domówki zostały odnotowane również w Żarach i Płotach

 

 

Jak wyglądają Wasze domówki?

Domówka Frankowo-Tatusiowa, PinkFloydówka, Zaraz będzie fajnie, Chrumstock, Leniuchówka czy Najpiękniejsza Polówka Świata 2021 na Muppetowej Działce to tylko niektóre z kreatywnych nazw dla Domówek, które organizują nasi festiwalowicze. Niektórzy z Was organizują je w swoich ogródkach, inni w mieszkaniach, restauracjach, na działkach, w górach czy nad morzem, a niektórzy nawet… na stacji benzynowej! :) 

 

 

Festiwalowicze na domówkach na całym świecie

 

 

Przygotowania do Domówek wyglądają różnie. Punktem obowiązkowym na liście wydają się być głośniki, projektor lub duży telewizor, aby móc na żywo wyświetlać transmisje z Lotniska w Makowicach-Płotach.

Oprócz klasycznych festiwalowych aktywności takich, jak uczestnictwo w koncertach, słuchanie podcastów w festiwalowym radiu czy udział w spotkaniach na Akademii Sztuk Przepięknych dajecie nam znać o innych formach spędzania festiwalowego czasu. Gra w planszówki, kąpiele w basenie, zabawy w błocie… Niektórym z Was udało się nawet zorganizować orzeźwiającego grzybka! Nie zapominacie też o typowo festiwalowym jedzeniu – świeżych owocach, ziemniaczkach z kefirkiem, halawie czy kiełbaskach prosto z ogniska (akurat tego przysmaku nie moglibyście zjeść na festiwalowym polu :)).

Grzenio pisze o swojej Domówce w Grudnie:

  Po raz drugi grupa przyjaciół Woodstokowych spotyka się, aby wspólnie przeżyć te najwspanialsze chwile. Będzie muzyka na żywo i wspaniałe warsztaty: lepienie z gliny, tatuaże z henny, masaże, stylizacja rzęs, plecenie wianków i inne. Oczywiście będzie błotko, ślizgawka wodna, a także mnóstwo muzyki i dobrej zabawy!

– Festiwalowicz Grzenio z Grudnej

 

 

Pol’and’Rock Festival to Wy!

Z tym zgodzi się chyba każdy. To Wy tworzycie ten klimat, to Wy tworzycie ten festiwal! Nie wszyscy możecie być fizycznie na Lotnisku w Makowicach-Płotach, ale dajecie nam znać, że jesteście z nami, mając przy sobie najbliższych – rodziny, dzieci, festiwalowych przyjaciół. :) 

Uczestnicy Zwihrowanej Domóweczki w Zielonej Górze oglądają transmisję oczekując na nowego  członka rodziny, ekipa Domówki w Bierkowie bawi się wspólnie ze swoimi dziećmi, seniorzy z grupy #SeniorzyNaWoodstock bawią się w Puszczykowie na czwartym już festiwalowym wyjeździe, a tymczasem w Laskach…

Odbywa się Ślubna Domówka

Iwona Cywińska i Mateusz (Jocker) Kowalski pobiorą się w festiwalowym klimacie. Para jeździ na Najpiękniejszy Festiwal Świata już od wielu lat, od trzech zabiera również rodziców. Panna Młoda mówi:

  Ślub był bardzo spontaniczny, przygotowaliśmy go w półtora miesiąca. Moi rodzice dla żartu powiedzieli “Pobierzcie się podczas Pol’and’Rock!”. Sprawdziliśmy w urzędzie stanu cywilnego, termin był wolny. Więc zrobiliśmy to! Już w sobotę, w ostatni dzień Festiwalu pobieramy się. Sukni ślubnej będą akompaniować słoneczniki i dobry humor. Mój tato bardzo zaangażował się w budowę naszego małego festiwalu i odtworzenie tego klimatu. Mamy pole namiotowe, hamaki, strefę gastronomiczną, wielki projektor, na którym leci transmisja z Festiwalu, a w ogrodzie udało nam się postawić nawet toi toia!

– Iwona Cywińska, panna młoda

Serdecznie gratulujemy Młodej Parze i do zobaczenia za rok!

 

 

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Pol'and'Rock Festival (@polandrockfestival)

Na naszym instagramie możecie podzielić się własnymi festiwalowymi wspomnieniami!

 

Wirtualne pole namiotowe, czyli jak Festiwalowicze bawią się on-line!

Uczestnicy 27. Pol’and’Rock Festival bawią się również on-line! Nasze wirtualne pole namiotowe na Discordzie pełne jest pozytywnej energii. Uczestnicy dzielą się zdjęciami z pola namiotowego i swoich Domówek, piszą na okołofestiwalowe tematy oraz spędzają wspólnie czas na kanałach głosowych. W wirtualnym namiocie spotkań z zespołami każdego dnia Festiwalu prowadzone są wywiady, podczas których każdy może zadać pytanie z wyprzedzeniem lub na żywo. Koniecznie dołączcie do społeczności na Discordzie!

 

 

Co więcej, dzięki wsparciu platformy SerwerSMS.pl, możecie:

  • wysyłać SMSy na numer 4330 z pozdrowieniami, które następnie będą wyświetlane w trakcie transmisji,
  • wysyłać SMSy z pozdrowieniami do Radia Pol’and’Rock.

 

 

Festiwalowicze, fot. Lucyna Lewandowska

 

 

 

Jessica Toman, Foka – Paulina Anna Studniczka

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-02-03 16:20:00

Pół roku do 29. Pol'and'Rock Festival! Co już wiemy?

Wysoka temperatura po 31. Finale WOŚP powoli opada. Dla nas oznacza to tylko jedno — czas wrócić do planowania kolejnej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Na pół roku przed 29. Pol'and'Rock Festival podsumowujemy to, co już wiemy!

2023-01-11 16:24:59

Najciekawsze aukcje muzyczne

W związku ze zbliżającym się 31. Finałem postanowiliśmy sprawdzić najciekawsze muzyczne perełki, które Wy, Festiwalowicze, możecie wylicytować podczas aukcji WOŚP na Allegro.

2022-12-17 16:35:00

Pociąg "Pol'and'Rock" odjazd!

Od dziś Pomorze Zachodnie przemierzać można specjalnym festiwalowym pociągiem "Pol'and'Rock"! W pierwszą trasę - do Koszalina - wyruszył tuż po specjalnej uroczystej premierze na dworcu Szczecin Główny.

ZOBACZ TEŻ