Aktualności

Jesteśmy tu dla Was

2016-07-11 18:53:07

Dosłownie kilka chwil temu zakończyła się odprawa Pokojowego i Medycznego Patrolu. Wspólne spotkanie wolontariuszy i Jurka to coroczna tradycja oznaczająca oficjalny początek pracy czerwonych i żółtych koszulek.
Jurek podziękował wolontariuszom i podziękował im za przyjazd i kolejny rok poświęcony wspólnym działaniom.

 

 

Pokojowy Patrol to grupa wolontariuszy, która przez cały rok wspiera wszystkie działania Fundacji. Aby zostać członkiem Patrol trzeba skończyć weekendowe szkolenie organizowane w naszym Ośrodku Szkoleniowym Szadowo-Młyn.
Podczas trzydniowego szkolenia przedstawiane są zasady pracy na Festiwalu, idee oraz działania Fundacji. Równocześnie każdy z uczestników przechodzi dwa kursy zakończone egzaminem– z pierwszej pomocy oraz na członka służb informacyjnych na imprezach masowych.

Po takim weekendzie w naszym Uniwersytecie Wolontariatu wręczamy czerwone koszulki i zapraszamy do wspólnej pracy podczas wydarzeń, bez których nie poradzilibyśmy sobie gdyby nie Pokojowy Patrol. Siłą każdej organizacji pozarządowej są wolontariusze, a my mamy tyle siły, że góry możemy razem przenosić!

Jeśli osoba jest w Patrolu bardziej aktywna i chce z nami więcej współpracować, a równocześnie ma cechy lidera proponujemy jej żółtą koszulkę, czyli rolę instruktora na naszych szkoleniach, a niektórym również poprowadzenie własnej grupy na następnym Przystanku Woodstock lub Finale. Żółte koszulki to osoby nadzorujące i koordynujące pracę Patrolu.

W czasie Festiwalu Patrol wykonuje wiele różnorodnej i niezbędnej pracy. Od pilnowania terenu Przystanku, przez pracę w Biurze Rzeczy Znalezionych, w Biurze Przepustek, w SiemaShopie, na Pasażu Handlowym, przy obsłudze scen i garderób, aż po pracę w Centrum Prasowym przy obsłudze dziennikarzy i w KręciołaTV przy realizacji relacji LIVE, dla tych, którzy nie mogą być tu z nami. Jak widać każdy może znaleźć dla siebie miejsce, w którym czuje się najlepiej i w którym będzie mógł się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności. Jest również Medyczny Patrol, czyli profesjonalna służba medyczna. To lekarze, ratownicy, pielęgniarki, strażacy i ratownicy górscy, którzy dbają o bezpieczeństwo uczestników festiwalu. Ich praca dzieli się na punkty terenowe rozmieszczone na polu, zespoły wyjeżdżające na interwencje quadami oraz szpital polowy.

Jeśli chciałbyś pomóc nam w organizacji następnego Przystanku Woodstock zgłoś się na szkolenie i wstąp w szeregi Pokojowego Patrolu! Gwarantujemy Ci, że weekend w Szadowie rozpocznie przygodę życia i pozwolić poznać wielu wspaniałych ludzi. Pomóż tworzyć Najpiękniejszy Festiwal Świata.

Dodatkową służbą pracującą na Festiwalu jest Niebieski Patrol, czyli służba porządkowa, która pracuje w celu zapewnienia porządku i bezpieczeństwa. W tym roku spotkać możecie również „czarne koszulki” z napisem Patrol – to liderzy grup niebieskich.

Pamiętajcie, że wszystkie zgromadzone na terenie Przystanku Woodstock służby są, aby zadbać o jego bezpieczeństwo i pomóc w płynnym przebiegu.  Zależy nam na dobrej zabawie, ale przede wszystkim na tym, żebyście cali i zdrowi dotrwali do jego końca.

 

 (Nika, fot.Grzegorz Adamek,Katarzyna Zygnerska)

 

 

POKAŻ PODOBNE
2022-12-04 09:30:00

Festiwalowy Mikołaj - pomysłowe prezenty w SiemaShop!

Rock'n'rollowe święta zbliżają się wielkimi krokami, a w ofercie SiemaShopu znajdziecie Najpiękniejsze Prezenty Świata!

2022-12-05 14:53:49

Dziś Międzynarodowy Dzień Wolontariusza! Dziękujemy!

Dzisiaj święto wszystkich wolontariuszy! Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim, którzy poświęcają swój czas i energię dla słusznej sprawy.

2022-09-23 12:00:00

Premiera filmu „Johnny”. Biografia ks. Kaczkowskiego zawitała na wielkim ekranie!

Dzisiaj, 23 września, premierę ma film biograficzny „Johnny”, w reżyserii Daniela Jaroszka. Produkcja opowiada historię księdza Jana Kaczkowskiego - charyzmatycznego duchownego, który jako przyjaciel Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gościł na Akademii Sztuk Przepięknych w 2015 roku, podczas 21. Przystanku Woodstock.

ZOBACZ TEŻ