Aktualności

"Johnny" - wspomnienie księdza Jana Kaczkowskiego na Pol'and'Rock Festival

2022-06-07 11:00:00

Ksiądz Jan Kaczkowski był jedną z tych postaci, które najdobitniej dowiodły, że realizowana w ramach Pol'and'Rock Festival Akademia Sztuk Przepięknych to przestrzeń ważnych dyskusji, ponad wszelkimi podziałami. Jesienią do kin trafi "Johnny", film o księdzu Kaczkowskim, którego jednym z wątków jest wizyta charyzmatycznego duchownego na Najpiękniejszym Festiwalu Świata w 2015 roku. Uczestnicy najbliższej edycji Pol'and'Rock Festival będą mieć okazję uczestniczenia w spotkaniu z twórcami filmu: aktorem Dawidem Ogrodnikiem, autorem scenariusza Maciejem Kraszewskim oraz Patrykiem Galewskim, podopiecznym księdza Kaczkowskiego, z perspektywy którego opowiedziana jest cała historia.  

 

Dawid Ogrodnik w roli księdza Jana Kaczkowskiego, fot. H. Komerski

 

„Johnny” to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu. To jednocześnie poruszająca opowieść o miłości do świata i drugiego człowieka oraz o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę.

 

Film "Johnny" - Piotr Trojan, Dawid Ogrodnik, fot. H. Komerski

 

W rolę cenionego zarówno przez wierzących, jak i ateistów księdza Jana Kaczkowskiego wciela się Dawid Ogrodnik, natomiast Patryka gra wielokrotnie nagradzany za występ w filmie „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” Piotr Trojan. Na ekranie zobaczymy również m.in. Magdalenę Czerwińską, Annę Dymną, Marię Pakulnis, Martę Stalmierską, Witolda Dębickiego, Michała Kaletę i Joachima Lamżę. Autorem scenariusza jest Maciej Kraszewski, za reżyserię odpowiada Daniel Jaroszek, który do tej pory realizował projekty w branży reklamowej - „Johnny” będzie jego debiutem fabularnym.

 

To nie jest opowieść o budowaniu hospicjum ani historia walki ze śmiertelną chorobą. „Johnny” to emocjonalny rollercoaster, który na przemian bawi i wzrusza, przeraża i rozczula. Fabuła przeprowadza nas od skrajnie mrocznych momentów, przez walkę z samym sobą i zewnętrznym światem, aż do znalezienia sensu i nadziei. Emocje będą buzować w widzach nie tylko przez cały seans, ale też wiele godzin po nim - Daniel Jaroszek, reżyser.

 

Film powstaje we współpracy z rodziną ks. Jana oraz Fundacją im. ks. Jana Kaczkowskiego. Produkcja i dystrybucja: NEXT FILM. Premiera planowana jest na wrzesień tego roku.Film powstaje we współpracy z rodziną ks. Jana oraz Fundacją im. ks. Jana Kaczkowskiego. Produkcja i dystrybucja: NEXT FILM. Premiera planowana jest na wrzesień tego roku.

 

Pol'and'Rock Festival 2015: ksiądz Jan Kaczkowski i prowadzący spotkanie na ASP Błażej Strzelczyk, fot. Basia Lutzner

 

W powstanie obrazu zaangażował się, grając samego siebie, Jurek Owsiak - jednym z wątków filmów jest bowiem wizyta księdza Jana Kaczkowskiego na festiwalu Pol'and'Rock w 2015 roku. W trakcie spotkania na Akademii Sztuk Przepięknych duchowny długo opowiadał o życiu w chorobie, przyzwoitości, byciu "onkocelebrytą" i wdzierającej się do Kościoła katolickiego polityce. Wchodząc na scenę zebrał burzę oklasków, co stanowiło najlepszy dowód na to, z jak wielką niecierpliwością na spotkanie czekali uczestnicy Najpiękniejszego Festiwalu Świata.  

 

fot. Dawid Żuchowicz

 

Obejrzyj film ze spotkania Jurka z ekipą filmową

 

 
 
Uczestnicy najbliższej edycji Pol'and'Rock Festival będą mieć okazję uczestniczenia w spotkaniu z twórcami filmu: aktorem Dawidem Ogrodnikiem, autorem scenariusza Maciejem Kraszewskim oraz Patrykiem Galewskim, podopiecznym księdza Kaczkowskiego, z perspektywy którego opowiedziana jest cała historia.
 
Spotkanie odbędzie się 6 sierpnia o godz. 11:30.

Spotkania z gośćmi ASP prowadzą dziennikarze Onet.pl.

 
 
 

Poznaj wszystkich gości Akademii Sztuk Przepięknych!

 

 
POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ