Aktualności

Jurek o podwyższonym ryzyku

2018-06-30 19:32:05

Drodzy przyjaciele,

Dziękuję za moc Waszych słów w sprawie! Piszecie emocjonalnie, mądrze, z autopsji, a także ze złością - to bardzo ożywiona dyskusja, która i nam dodaje jeszcze więcej sił.

NIE ZGADZAMY SIĘ z oceną Festiwalu Pol'and'Rock Festival jaką wystawił Komendant Miejski Policji w Gorzowie Wielkopolskim (http://polandrockfestival.pl/aktualnosci/oswiadczenie-wosp-w-sprawie-opinii-policji-o-24-polandrock-festival). Będziemy się odwoływali i mamy na to miesiąc czasu. Prosimy Was o pomoc! Na początku przyszłego tygodnia zapytamy Was na naszych stronach czy Festiwal jest bezpieczny czy niebezpieczny - liczymy na moc Waszych odpowiedzi.

Najbardziej absurdalny jest wniosek komendanta, który kreuje pomysł o niebezpieczeństwie festiwalowej publiczności! Nigdy, przenigdy publiczność nie była powodem jakichkolwiek zadym, burd czy totalnie niestosownego zachowania. Wręcz przeciwnie – wszyscy - i uczestnicy i obserwatorzy, podkreślają niezwykle pokojowy charakter tego spotkania. Wyjątkowość Festiwalu to ogromna różnorodność, bardzo kolorowych, bardzo ciekawych i bardzo zdyscyplinowanych, bo przestrzegających naszego regulaminu (http://polandrockfestival.pl/informacje), ludzi z Polski i z całego świata. To właśnie w Kostrzynie nad Odrą dyskutujemy o bardzo ważnych sprawach (http://polandrockfestival.pl/asp), którymi żyjemy na co dzień, to tutaj szukamy recepty na otaczającą nas agresję i wszechogarniające chamstwo, które niepohamowaną rzeką płynie jak za dawnych PRL-owskich lat. To tutaj uciekamy od wszelkich podziałów, pokazujemy sobie szacunek, to tutaj mówimy o najnowszej polskiej historii z ludźmi, którzy ją znają i którzy o niej uczą. Nie pytamy uczestników o ich religię, o ich politykę. Jeśli chcą się z nami bawić, to znaczy, że szanują zasady, które od lat panują na Festiwalu, które kiedyś wydawały się wydawały się zamierzchłymi hasłami ze epoki dzieci kwiatów, a dzisiaj w tych trzech słowach – Miłość! Przyjaźń! Muzyka! - zawiera się niezwykła siła i pragnienie, abyśmy żyli normalnie, abyśmy traktowali siebie z wielką przyjaźnią, bo to buduje nas, buduje nasz kraj, buduje nasz świat lepszym, od tego, który na co dzień zmaga się z tyloma problemami.

Nie dajmy sobie odebrać tego kawałka ziemi. Ostatecznie to my wszyscy organizatorzy i publiczność, najlepiej dbamy o porządek. I z takim przekonaniem tworzyć będziemy tegoroczny festiwal 24. Pol'and'Rock Festival. Damy rade!!!

Jesteśmy pomysłowi, jesteśmy przygotowani, nie mamy focha. Po prostu chcemy, aby tegoroczny festiwal znowu był Najpiękniejszym Festiwalem Świata.

Panie Komendancie - pańska opinia praktycznie przepisana słowo w słowo z tamtego roku - nic tu nie zmieni.

My robimy swoje i walczyć o dobre imię festiwalu będziemy do końca. NO PASARAN!

 

Jurek Owsiak

 

fot. Bartosz Muracki

 

fot. Igor Kohutnicki

 

fot. Bartek Muracki

 

fot. Music Foto Kolektiv

 

fot. Ewelina Wójcik

 

 fot. Michał Kowalski

 

fot. Krupek Paweł Krupka

 

fot. Anna Migda

 

fot. Igor Kohutnicki

 

 

POKAŻ PODOBNE
2022-11-07 21:15:00

Pierwsza gwiazda 29. Pol’and’Rock Festival!

Doczekaliście się! W swojej autorskiej audycji Zaraz Będzie Ciemno, Jurek Owsiak ogłosił pierwszy zespół, który wystąpi na Dużej Scenie 29. Pol’and’Rock Festival! Prawdziwa legenda hardcore punka — Biohazard.

2022-11-21 15:10:00

Festiwalowa Lista Przebojów – czas start!

Gotowi, do startu, start! Ruszamy z Festiwalową Listą Przebojów, czyli plebiscytem, w którym wy – Najpiękniejsza Publiczność Świata – wybieracie najlepsze utwory w historii Pol’and’Rock Festival, dawniej zwanego Przystankiem Woodstock!

2022-12-16 11:30:00

Już ponad 2000 głosów w Festiwalowej Liście Przebojów!

W połowie listopada wystartowaliśmy z kolejną formą aktywności, w której to Wy, Publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata, możecie pokazać, co Wam w duszy gra! Jak dotąd w naszej Festiwalowej Liście Przebojów oddaliście już 2 tysiące głosów!

ZOBACZ TEŻ