Aktualności

Jutro rusza Akademia Sztuk Przepięknych!

2017-08-01 19:15:00

Od jutra czeka na Was kilkadziesiąt stoisk organizacji pozarządowych na Akademii Sztuk Przepięknych. Znajdziecie tutaj ciekawe informacje na temat ich działań i idei wolontariatu. Będziecie mogli porozmawiać z psychologami, couchami oraz poszukać pomocy na temat uzależnień czy radzenia sobie z przemocą. Poznacie, czym jest odnawialna energia, jak poważnym problemem jest skażenie wody, nauczycie się odróżniać upcycling od recyclingu.

Strefa NGO to liczne wykłady, dyskusje i warsztaty. Czekają na Was m.in. Otwarte Klatki, które zaprezentują Wam za pomocą technologii Virtual Reality życie zwierząt na fermach czy Fundacja JiM, która przygotowała dla Was fotograficzną ściankę.

Jutro rozpoczynają się również warsztaty dosłownie ze wszystkiego i dla każdego. W końcu jesteśmy w miejscu, gdzie nie widać końca wyobraźni, kreatywności i pozytywnie szalonych pomysłów. Odnajdzie się tutaj nie tylko każda zdolna manualnie rączką, ale również osoby, w których drzemią niespełnione pokłady aktorskie, kochają fotografię, muzykę lub chcą się nauczyć odpoczywać. Możecie też przywieźć pamiątkę swoim stęsknionym pupilom, które czekają na Was w domach - zabawki dla psów i kotów zrobicie przy okazji ucząc się resuscytacji zwierząt domowych z użyciem psiego fantomu. Wszystko to znajdziecie na stoisku fundacji NaszeZoo.pl 

Jutro staniecie przed ciężkim zadaniem, jakim jest zaplanowanie harmonogramu warsztatów, ale może ktoś z Was podczas zajęć wpadnie na pomysł, jak przedłużyć na kilka dni dobę, byśmy mogli przeżyć jeszcze więcej pięknych chwil w niepowtarzalnym miejscu, jakim jest Przystanek Woodstock. Do tego czasu jednak postaramy się Wam pomóc. Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji, które znajdziecie jutro na ASP.

 

https://arcg.is/1eyPOu

Daj się zhakować na nowe umiejętności!

Czujesz się pasjonatem technologii, chcesz zhackować życie i wykraść z niego jak najwięcej świetnych pomysłów? Masz odwagę wpuścić szalone marzenia z dzieciństwa w dorosły umysł i pozwolić na próbę ich realizacji? Uwierzysz w końcu, że to co nazywałeś niemożliwym do wykonania warto spróbować stworzyć właśnie tu i teraz? Chyba nie spakowałeś i nie zabrałeś ze sobą oporów i konwenansów i jesteś gotowy na trójwymiarowe bujanie na Ziemi?

Odwiedź ekipę Hackerspejs w namiocie warsztatowym ASP oraz na ich stoisku i weź udział w zajęciach z druku 3D oraz tworzenia Arduino – małej płytki o ogromnym potencjale, która otworzyła świat elektroniki dla szerokiego grona pasjonatów, dzięki której zaczęli realizować swoje wymarzone projekty. Będziecie mogli również zbudować wichajster - małą zabawkę sterowaną za pomocą Internetu. Co to będzie? Są trzy scenariusze – wieloosobowy ledowy wyświetlacz, pogodynka oraz plaskaczoiator internetowy. My zamawiamy zhakowaną pogodynkę – taką, która przepowiada tylko dobrą pogodę!

Warsztatowa środa z Hackerspejs na ASP:

11:00-12:30 - "Czego jeszcze o sobie nie wiesz"

13:00-14:30 - Druk 3D

14:30-16:00 - Druk 3D - namiot warsztatowy ASP

15:00-16:30 - Warsztaty Arduino

16:30-18:30 - Mój pierwszy internetowy wichajster - warsztaty

 

Podejdź do tego na luzie

Ale komu chce się pracować, kiedy na niebie bezchmurne niebo, wokół uśmiechnięci ludzie, a w uszach rozpieszcza różnorodna muzyka? Więc jeśli brakuje Ci odpoczynku i "nicnierobienia" znaleźliśmy dla Ciebie idealne miejsce. Wioska Beztroska zaprasza na błogie lenistwo. Specjalnie dla Was przygotowano teleportację do strefy relaksu, gwarantującą podróż bez biletu, bez stresu i bez spóźniania. Czekają tu na Ciebie także warsztaty z akupresury, medytacji i zajęcia manualne z robienia łapaczy snów i wianków.

Relaksacyjna beztroska środa w najbardziej wyluzowanej Wiosce:

10:00-20:00 – „Operacja Medytacja” – warsztaty medytacji dla każdego, odbywają się co pół godziny

10:00-19:00 – „Destination – relaxation” – warsztaty relaksacji (Yoga Nidra), odbywają się co godzinę

10:00-10:45 – Chińskie sposoby na długowieczność – warsztaty akupresury

11:00-11:45 – „Do you mind?” – warsztaty pracy z umysłem

15:00-17:00 – „Warsztaty zaplecione w Wianki!”

 

Woodstock w fotograficznej pigułce

Nie ma piękniejszego miejsca dla fotografów. Magia kolorów, świateł, wspaniałych artystów i wyjątkowych ludzi, których mijasz co chwilę na woodstockowym polu. Po zakończonym festiwalu chyba każdy z nas przegląda galerie fotograficzne. Przeżywamy wtedy festiwal na nowo, docieramy do miejsc i wydarzeń, na których nie udało na się dotrzeć podczas imprezy. Pokazujemy zdjęcia naszym bliskim, dzieląc się swoimi emocjami i wspomnieniami. Szerzymy miłość, przyjaźń i najpiękniejszą atmosferę. Jeśli więc kochasz fotografować i chcesz poznać fotoreportera, który wprowadzi Cię w tajniki fotoreportażu i fotoeseju to nie możesz ominąć tego wydarzenia.

„Opowiedz o Woodstocku 12 zdjęciami” to czterodniowe warsztaty fotograficzne, które będzie prowadził Grzegorz Dembiński, autor albumu fotograficznego o Woodstocku „Make love not war”. Dowiesz się o sposobach fotografowania, wyborze tematów, rodzajach narracji fotograficznej i sposobach układania zdjęć. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę, 2 sierpnia o godz. 15:00.

Zobacz pozostałe warsztaty, które czekają na Was jutro w Akademii Sztuk Przepięknych i stwórz swój harmonogram.

Odwiedź nas na górze emocji, uniesień i najpiękniejszego widoku na zachodzące słońce.

Zabierz do domu nie tylko piękne wspomnienia, ale i nowe umiejętności.

Ściągnij woodstockową aplikację i dodaj do ulubionych warsztaty i inne ciekawe wydarzenia, które czekają na Ciebie od jutra w ASP.

 

(Syla)

 

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ