Aktualności

Już jest czysto! Podsumowanie akcji Zaraz Będzie Czysto

2022-09-21 15:15:00

 

Zadbanie o festiwalowe pole jest dla nas bardzo ważne. Po raz kolejny na Najpiękniejszym Festiwalu Świata zaprosiliśmy festiwalowiczów do akcji Zaraz Będzie Czysto - zobaczcie, jak akcja wyglądała w tym roku i jakie ekologiczne rozwiązania były obecne na 28. Pol'and'Rock Festival.

 

Do uczestniczenia w tegorocznej edycji akcji Zaraz Będzie Czysto zaprosiliśmy festiwalowiczów jeszcze na kilka miesięcy przed Festiwalem, kiedy na początku maja umożliwiliśmy na naszej stronie dorzucenie swojej "cegiełki" i dokonanie wpłaty, która przeznaczona zostanie na uporządkowanie festiwalowego pola. Udało nam się zebrać 52 170 złotych, czyli prawie 130% planowanej kwoty (naszym celem było 40 800 zł - czyli koszt zakupu kilkudziesięciu tysięcy worków na śmieci). Dziękujemy wszystkim za wpłaty - współtworzycie z nami Pol'and'Rock Festival i całe piękno, które się na nim dzieje jest również Waszą zasługą. 

 

 

Podczas Festiwalu mogliście dostać worki na śmieci od wolontariuszy i wolontariuszek Pokojowego Patrolu i zebrane odpady umieścić w jednym z 51 kontenerów, które znajdowały się na terenie Festiwalu. Dzięki temu, że większość festiwalowiczów zaangażowała się w naszą akcję i razem z nami dbała o festiwalowe pole, panował na nim większy porządek niż kiedykolwiek - jesteśmy Wam ogromne wdzięczni za ten wspólny sukces!

Sprzątanie po Festiwalu zajęło naszej ekipie prawie cały sierpień - ostatnie worki ze śmieciami wywieźliśmy 28 sierpnia, a wszystkie odpady, które opuściły teren 28. Pol'and'Rock Festival ważyły 308 900 kilogramów! 

 

Na tegorocznej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata były również obecne inne eko działania, takie jak:

  • Sprzedaż piwa w kubkach RPET 100% z recyklingu i nadających się do recyklingu).
  • W Siemashopie dostępne były kosmetyczki wykonane z banerów
  • Butelki na wodę można było napełniać w naszych punktach sanitarnych Bravo i Charlie.
  • Folia do wielopaków Lecha jest z recyklingu, a puszki nadają się do recyclingu.
  • W strefie warsztatowej Akademii Sztuk Przepięknych temat ekologii był bardzo ważny i często poruszany przez takie organizacje jak Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!, Greenpeace Polska, Anonymous for the Voiceless, Stowarzyszenie Otwarte Klatki, Fundacja Mam Pomysł oraz Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals Warszawa.

 

 

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ