Aktualności

Już za 50 dni Pol'and'Rock Festival!

2018-06-12 16:13:31

 

Nie wiemy jak wy, ale my nie możemy już doczekać się momentu, w którym Roman Polański ogłosi, że w Kostrzynie nad Odrą po raz kolejny rozpoczął się Najpiękniejszy Festiwal Świata. Do 24. edycji Pol'and'Rock Festival pozostało już tylko 50 dni! Najwyższy więc czas, na spakowanie się, zaplanowanie dojazdu i rozpisanie harmonogramu koncertów, w których chcecie wziąć udział podczas nadchodzącej edycji festiwalu!

 


 

Zanim jednak zabierzecie się za planowanie swoich przedfestiwalowych działań, na najbliższe 50 dni, koniecznie odpalcie naszą festiwalową playliste na Spotify, gwarantujemy, ze dzięki niej już teraz poczujecie klimat kostrzyńskiego pola, a spakowanie się na festiwal będzie dużo przyjemniejsze!

 

 

Spakuj się na festiwal!

Dobra muzyka odpalona? W takim razie nadszedł najlepszy moment by upewnić się, że pakując swój plecak zabraliście ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy! Koniecznie weźcie ze sobą namiot i śpiwór - w końcu nasz festiwal nie trwa jeden dzień, a spać gdzieś trzeba! Warto pamiętać również o karimacie, lub materacu. Zmęczeni po całym dniu świetnych koncertów na pewno docenicie odrobinę wygody, jaką da wam miękkie miejsce do spania.

 

Pamiętajcie również, by nie brać ze sobą szklanych opakowań, kuchenek turystycznych, palników czy kartuszy z gazem, a także cennych rzeczy, których nie możecie trzymać przy sobie. Nie pakujcie również zbyt dużej ilości rzeczy. Ostatecznie tylko niepotrzebnie obciążycie swoje plecy, a rzeczy i tak nie wykorzystacie!

 

Uczulamy Was również na to, by nie brać ze sobą na festiwal zwierząt. Wiemy, że duża część z was chce podzielić się ze swoimi pupilami atmosferą miłości, przyjaźni i muzyki, jednak zapewniamy was, że dla zwierząt tak duża i głośna impreza nie jest najlepszym środowiskiem. Zostawcie swoje swoje zwierzaki w domu, a gdy wrócicie z festiwalu, naładowani pozytywnymi emocjami zabierzcie je na długi i intensywny spacer po spokojnym lesie!

 

 

Tradycyjnie by ułatwić Wam spakowanie się na festiwal przygotowaliśmy dla was checklistę. Znajdziecie ją tutaj w formie łatwej do wydrukowania.

 

 

Sprawdź, jak do nas dojechać!

Spakowani? Czas w takim razie znaleźć odpowiedni transport, którym dotrzecie do Kostrzyna nad Odrą. Jednym z najpopularniejszych środków, którymi docieracie na festiwalowe pole są nieustannie pociągi. Podobnie jak w ubiegłych latach, również w tym roku spółka POLREGIO uruchomi około 80 dodatkowych, specjalnych pociągów musicREGIO, które dowiozą pasażerów na tegoroczny Pol'and'Rock Festival i umożliwią bezpieczny powrót do domów po zakończeniu festiwalu. Szczegóły znajdziecie tutaj!

 

23. Przystanek Woodstock - fot. Dominika Rutkowska

 

Możecie również dojechać do nas samochodem. Jeśli zdecydujecie się na transport tego rodzaju, koniecznie pamiętajcie, by zabrać ze sobą współpasażerów. Znajdziecie ich za pośrednictwem naszego Banku Podróży, który ruszy już lada dzień! Możecie również skorzystać z przejazdów oferowanych za pośrednictwem strony BlaBlaCar, która daje możliwość oferowania przejazdów oraz korzystania z wolnych miejsc w samochodach osób, które tak samo jak wy podróżują w kierunku Kostrzyna nad Odrą.

 

Podobnie jak podczas kilku ostatnich edycji festiwalu, również w tym roku parkowania pojazdów nie będzie możliwe na części pola namiotowego. Powodem takiej decyzji jest troska o bezpieczeństwo uczestników festiwalu. W tym roku główna część pola namiotowego będzie niedostępna dla samochodów. Kierowcy pojazdów, które zaparkują tam przed zmianą organizacji ruchu, będą proszeni o przestawienie ich na parkingi dookoła miasta lub na teren "Pola Malinowskiego" (aż do jego zapełnienia).

 

 

Sprawdź harmonogram!

Podczas festiwalu czeka na was kilkaset koncertów, happeningów i innych wydarzeń! Na stronie harmonogram.polandrockfestival.pl znajdziecie uaktualnianą na bieżąco listę wszystkich wydarzeń, które będą miały miejsce na festiwalowym polu. Możecie tam przejrzeć wszystkie koncerty i inne aktywności podzielone na dni, miejsca i kategorie.

 

23. Przystanek Woodstock - fot. Agnieszka Janowska

 

W sumie na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Solidną dawkę muzyki znajdziecie również w Strefie Lecha.

 

Sprawdź kto wystąpi:

Duża Scena

Mała Scena

Nocne ASP

Scena Viva Kultura

Strefa Lecha

 

W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Spotkają się z Wami między innymi Dorota Wellman, Chris Niedenthal, Artur Barciś, Jerzy Górski, Jacek Fedorowicz czy Kasia Sokołowska!

 

Jak co roku, będziecie także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. Na terenie Akademii Sztuk Przepięknych zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowanych będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych. Ich pełną listę znajdziecie tutaj.

 

 

Posprzątaj po sobie!

Pol'and'Rock Festival chce być imprezą ekologiczną. Bacznie śledzimy najnowsze rozwiązania i co roku wprowadzamy „zielone” nowości. Na terenie festiwalu rozmieszczone są punkty, w których możesz oddać swoje śmieci, a my zadbamy o ich recycling. Oszczędzamy prąd i wodę, stosując nowoczesne, energooszczędne rozwiązania. Z coraz większym sukcesem namawiamy Was do zaangażowania w proekologiczne myślenie.

 

Tradycyjnie zwracamy się do Was z prośbą o zachowanie czystości wokół siebie i miejsca noclegu. Co roku z Festiwalu wyjeżdża około 400 ton śmieci. Przygotowaliśmy dla Was kilkadziesiąt tysięcy worków, które będziemy Wam w czasie Festiwalu rozdawać. Śmieci będziecie mogli zostawić w kilkunastu specjalnie utworzonych punktach na terenie całego Festiwalu.

 

23. Przystanek Woodstock - fot. Lucyna Lewandowska

 

Nie przyjeżdżajcie do nas z meblami, pamiętajcie też, żeby wyciągnąć wkopane maszty oraz zasypać wykopane dziury. Pol'and'Rock Festival to nasze wspólne miejsce i razem musimy o to miejsce zadbać, by móc ponownie spotkać się tu za rok. 

 

To także Wasz Festiwal!

 

 

Śledź na bieżąco nasze kanały w mediach społecznościowych!

By na bieżąco otrzymywać wszystkie informacje na temat tego, jak idą przygotowania do 24. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata, a także jako pierwsi dowiadywać się o tym, kto w tym roku gościć będzie na Pol'and'Rock Festival, koniecznie śledźcie nasze kanały w mediach społecznościowych.

 

Znajdziecie nas na FacebookuTwitterze oraz Instagramie. Codziennie publikujemy tam dla was mnóstwo cennych informacji, które pomogą wam w przygotowaniu do festiwalu!

 

23. Przystanek Woodstock - fot. Bartek Muracki

 

Pamiętajcie, już tylko 50 dni pozostało, do naszego spotkania na kostrzyńskim polu!

Widzimy się na Pol'and'Rock Festival!

 

POKAŻ PODOBNE
2022-07-21 12:47:00

Najmłodsi na Najpiękniejszym Festiwalu Świata

28. Pol'and'Rock Festival to wydarzenie dla wszystkich - niezależnie o wieku. Na naszym Festiwalu świetnie bawią się całe rodziny - dzieci, rodzice i dziadkowie. Dowiedzcie się, jak dbać o najmłodszych festiwalowiczów i jakie atrakcje czekają na nich na tegorocznym Festiwalu.

2022-07-22 14:20:00

Zapraszamy na mistrzostwa festiwalowej Gry Planszowej Pol’and’Rock!

Rozrywka, emocje, zacięta rywalizacja! Już po raz trzeci, razem z firmą wydawniczą Vertima zapraszamy was na Otwarte Mistrzostwa naszej festiwalowej Gry Planszowej Pol’and’Rock!

2022-07-11 20:45:00

Barbara Kurdej - Szatan zagości na ASP!

Aktorka teatralna i telewizyjna, której życie w sieci śledzą miliony Polaków. Barbara Kurdej - Szatan dołącza do grona gości tegorocznej Akademii Sztuk Przepięknych.

ZOBACZ TEŻ