Aktualności

Kabaret Hrabi na Pol’and’Rock Festival - Państwo się pośmieją!

2019-05-06 16:49:34

 

Nie samą muzyką człowiek (a i Pol’and’Rock) żyje! W trakcie 25. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata Akademia Sztuk Przepięknych stanie się miejscem nie tylko wyjątkowych spotkań i koncertów, ale i przepełnionego śmiechem występu kabaretu Hrabi.

 

Hrabi to jeden z najbardziej znanych polskich składów kabaretowych. Powstał zimą 2002 roku jako połączenie sił czwórki nietuzinkowych artystów: Joanny Kołaczkowskiej, Dariusza Kamysa, Łukasza Pietschy i Krzysztofa Szubzdy (w 2003 roku jego miejsce zajął Tomasz Majer). W swoich programach (a powstało ich już 16!) kabaret porusza w charakterystyczny dla siebie sposób tematy dnia codziennego, jak choćby stereotypy dotyczące płci, zasady dobrego wychowania czy ludzkie wady.Joanna Kołaczkowska, zwana Lolą lub Asiorem, przed kabaretem Hrabi współtworzyła Drugi Garnitur i słynny POTEM. Monstrualny zmysł komiczny i powalający urok dają jej pozycję jednej z najważniejszych kobiet polskiego kabaretu.

 

Dariusz Kamys to lider i siła napędowa Hrabi. Podobnie jak Joanna Kołaczkowska, zaczynał w kabarecie POTEM, po którym wraz z Grzegorzem Halamą założył kabaret HiFi. Szerszej publiczności może być znany również jako pomysłodawca serialu improwizowanego „Spadkobiercy”.

 

Łukasz Pietsch - aktor i pianista w jednym. To on odpowiada za niezwykłe melodie i kompozycje, stanowiące jeden z wyróżników Hrabi na tle innych kabaretów.Tomasz Majer przygodę z kabaretem rozpoczynał od zielonogórskich „Miłych twarzy”, współtworzył również E.K., potem Pseudonim. Związany z warszawską „Dorożkarnią” – Ośrodkiem Działań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży na Mokotowie oraz niezależną Wytwórnią Filmową A’Yoy.

 

Kabaret Hrabi wystąpi w Dużym Namiocie Akademii Sztuk Przepięknych w środę 31 lipca o godz. 20:20.

 

POKAŻ PODOBNE
2020-06-22 21:00:00

#byckobietaontour na Pol'and'Rock Festival

Publiczność Najpiękniejszej Domówki Świata będzie miała okazję uczestniczyć online w spotkaniach z kilkunastoma wyjątkowymi gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Do ogłoszonych już dotąd m.in. braci Sekielskich, Ewy Ewart i Andrzeja Mleczki, dołączyli dziś twórcy #byckobietaontour - cyklu spotkań motywacyjnych - Marta Klepka, Dorota Wellman i Andrzej Depko.

2020-06-22 21:10:01

Wojciech Mann na Najpiękniejszej Domówce Świata

Jeden z najbardziej cenionych dziennikarzy muzycznych, niekwestionowany autorytet w dziedzinie świata mediów - Wojciech Mann - będzie gościem Akademii Sztuk Przepięknych w ramach 26. Pol'and'Rock Festival online, czyli Najpiękniejszej Domówki Świata. Spotkanie, jak cały festiwal, będzie transmitowane na żywo, wprost z warszawskiego studia Domówki.

2020-06-03 13:00:00

13 rzeczy, które już wiemy o Najpiękniejszej Domówce Świata

Przygotowania do Najpiękniejszej Domówki Świata idą pełną parą! Po raz pierwszy zagramy w tym roku na 26. Pol'and'Rock Festival w innej formie. Przez blisko 70h będziemy na żywo, specjalnie dla Was, nadawać online! Zobacz, jak dokładnie będzie wyglądać tegoroczny Festiwal i co będzie się działo.

ZOBACZ TEŻ
nota prawna