Aktualności

Kabaret Hrabi na Pol’and’Rock Festival - Państwo się pośmieją!

2019-05-06 16:49:34

 

Nie samą muzyką człowiek (a i Pol’and’Rock) żyje! W trakcie 25. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata Akademia Sztuk Przepięknych stanie się miejscem nie tylko wyjątkowych spotkań i koncertów, ale i przepełnionego śmiechem występu kabaretu Hrabi.

 

Hrabi to jeden z najbardziej znanych polskich składów kabaretowych. Powstał zimą 2002 roku jako połączenie sił czwórki nietuzinkowych artystów: Joanny Kołaczkowskiej, Dariusza Kamysa, Łukasza Pietschy i Krzysztofa Szubzdy (w 2003 roku jego miejsce zajął Tomasz Majer). W swoich programach (a powstało ich już 16!) kabaret porusza w charakterystyczny dla siebie sposób tematy dnia codziennego, jak choćby stereotypy dotyczące płci, zasady dobrego wychowania czy ludzkie wady.Joanna Kołaczkowska, zwana Lolą lub Asiorem, przed kabaretem Hrabi współtworzyła Drugi Garnitur i słynny POTEM. Monstrualny zmysł komiczny i powalający urok dają jej pozycję jednej z najważniejszych kobiet polskiego kabaretu.

 

Dariusz Kamys to lider i siła napędowa Hrabi. Podobnie jak Joanna Kołaczkowska, zaczynał w kabarecie POTEM, po którym wraz z Grzegorzem Halamą założył kabaret HiFi. Szerszej publiczności może być znany również jako pomysłodawca serialu improwizowanego „Spadkobiercy”.

 

Łukasz Pietsch - aktor i pianista w jednym. To on odpowiada za niezwykłe melodie i kompozycje, stanowiące jeden z wyróżników Hrabi na tle innych kabaretów.Tomasz Majer przygodę z kabaretem rozpoczynał od zielonogórskich „Miłych twarzy”, współtworzył również E.K., potem Pseudonim. Związany z warszawską „Dorożkarnią” – Ośrodkiem Działań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży na Mokotowie oraz niezależną Wytwórnią Filmową A’Yoy.

 

Kabaret Hrabi wystąpi w Dużym Namiocie Akademii Sztuk Przepięknych w środę 31 lipca o godz. 20:20.

 

POKAŻ PODOBNE
2023-07-18 16:10:00

ASPowo - filmowo

To, jak postrzegamy świat, często wiąże się kreacją stworzoną przez artystę na ekranie kinowym lub telewizyjnym - stanowi to nieodłączny element naszego życia codziennego. Dziś w cyklu opowieści o spotkaniach ASP mówimy o filmie i jego twórcach.

2023-07-20 11:40:00

Spotkanie ASP | Martyna Wojciechowska gościnią specjalną mBanku!

Radość, inspiracja i potęga kobiecości na ASP! Z ogromną dumą ogłaszamy spotkanie z gościnią specjalną mBanku, niezwykłą postacią świata mediów, podróży i działalności społecznej – Martyną Wojciechowską!

2023-08-02 23:19:17

Spora dawka humoru – Paranienormalni i Pan Li rozkręcili 29. Pol’and’Rock Festival

Ruszyła scena Akademii Sztuk Przepięknych! Standardowo otworzyliśmy ją występem kabaretu. Był z nami także Iżulionista. Festiwalowicze dali się oczarować!

ZOBACZ TEŻ