Aktualności

Kamila Kielar i Piotr Strzeżysz gośćmi specjalnymi mBanku na ASP

2022-07-11 21:25:00

Na Akademię Sztuk Przepięknych mBank - mecenas spotkań na ASP - jako swoich gości specjalnych zaprosił wyjątkowych ludzi, którzy są pełni pasji i odwagi. To Kamila Kielar i Piotr Strzeżysz.

 

Podróżują sami, ale nigdy nie są samotni. On przemierza świat na rowerze, ona niemal tańczy z niedźwiedziami! Oboje otrzymali Kolosy - najbardziej prestiżowe nagrody dla podróżników w Polsce.

 

Kamila Kielar i Piotr Strzeżysz gośćmi specjalnymi mBanku na ASP

 

Kamila Kielar - dziennikarka, podcasterka, podróżniczka, mówczyni. Kilka miesięcy rocznie spędza na wyjazdach adventure i reporterskich, zazwyczaj na północ. Specjalizuje się w północnej przyrodzie i tamtejszych zwierzętach. Zwłaszcza niedźwiedziach.
Jest autorką dziennikarskiego podcastu „Drzazgi Świata”, w którym razem ze swoimi gośćmi rozbiera świat na drobne drzazgi i rozmawia, co ją w tym świecie uwiera.

Samotnie pływała kajakiem po wodach Pacyfiku w poszukiwaniu niedźwiedzi-duchów, najrzadszego typu niedźwiedzi na świecie. Zimą przejechała rowerem i pokonała na nartach biegowych kanadyjski Jukon, przeszła górami prawie 5000 km z Meksyku do Kanady szlakiem Pacific Crest Trail. Również samotnie przejechała rowerem Alaskę oraz Kamczatkę. Przeszła pieszo kawał Laponii i Szkocji, także zimą. Mieszkała i pracowała z kanadyjskimi i alaskańskimi traperami, biologami i rangersami.

Za swoje projekty została nagrodzona Kolosem oraz nagrodą National Geographic Traveler w kategorii Podróż Roku. Dziś jest też członkiem Rady Kolosów oraz jurorką Festiwalu Wrażliwego.
 
Piotr Strzeżysz – jeździ rowerem, odkąd sięga pamięcią. Był w wielu miejscach na świecie, ale ciągle coś gdzieś go pcha. Zazwyczaj jeździ w miejsca wypełnione otwartą przestrzenią, bo uważa, że łatwiej jest tam bujać w obłokach. Uwielbia kawę, koty, wiatr i Muminki. Autor pięciu książek o marzeniach. Laureat Nagrody Kolosa, kilku nagród literackich i konkursów fotograficznych. Bohater filmu Bartosza Liska pt. „Nie dojechać nigdy”. Gdyby sam mógł wybrać swoją postać, zostałby ptakiem.

Ci niezwykli podróżnicy 5 sierpnia o godz. 10:00 opowiedzą swoje najciekawsze historie i ekstremalne przygody podczas spotkania "Życie to podróż. Czyli jak być bogatszym o nowe doświadczenia". Rozmowę poprowadzi dziennikarz Radia 357, Tomasz Gorazdowski.
 
 

Poznaj wszystkich gości Akademii Sztuk Przepięknych!

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ