Aktualności

Katarzyna Nosowska na Akademii Sztuk Przepięknych

2019-05-29 16:00:00

 

Kobieta petarda. Niekwestionowany muzyczny autorytet, a ostatnio również… nietuzinkowa osobowość internetowa i autorka bestsellerowej książki „A ja żem jej powiedziała”. Katarzyna Nosowska gościem Akademii Sztuk Przepięknych!

 

 

Wszyscy znamy ją z kultowego Hey, z którym wykreowała ponadczasowe utwory, jak „Teksański”, „Cisza, ja i czas” czy wreszcie „Moja i Twoja nadzieja” – swoisty hymn, wykorzystany do akcji wsparcia osób poszkodowanych w ramach powodzi stulecia w 1997 roku.

 

 

 


Z Hey osiągnęła szczyty, ale i solo, w towarzystwie innych znakomitych muzyków radzi sobie fenomenalnie. Jesienią ubiegłego roku poznaliśmy kolejną, nową, a zdaniem niektórych także ryzykowną, odsłonę Nosowskiej. Płyta „BASTA”, z mocnymi beatami Michała Foxa Króla, w błyskawicznym tempie pokryła się złotem, a towarzyszące wydaniu krążka koncerty wyprzedały się w okamgnieniu.

 

  

 

Nosowska, czy to solo, czy w ramach Hey, była wielokrotnie nagradzana – można wręcz powiedzieć, że jest swoistą rekordzistką – laureatką Paszportu „Polityki” i Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wielokrotną zdobywczynią Fryderyka.

 

 

Od ponad roku daje nam się poznawać nie tylko jako muzyk, autorka tekstów i felietonistka, ale również osobowość internetowa.  Bardzo aktywnie działa na Instagramie - prowadząc treningi tzw. fatness i przybierając śmieszną gębę, mówi o życiu, show-biznesie, celebrytach, współczesnych snobizmach, fobiach i modach. W charakterystyczny dla siebie sposób - szczerze i dowcipnie jednocześnie – porusza tematy niewygodne.

 

 

 Filmiki w Internecie stały się inspiracją do książki „A ja żem jej powiedziała” – szeroko omawianego bestsellera 2018 roku.


„Mam nadzieję, że książka ta zasłuży na miano świetnej towarzyszki podróży, pocieszycielki, przeganiaczki nudy, a może nawet stanie się wsparciem w czasie oczekiwania na odmianę losu dla tych, którzy chwilowo nie są jego pupilami” – wspomina autorka we wstępie.

 

 


To będzie kolejna wizyta Kasi Nosowskiej na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Z zespołem Hey zagrała na 7., 10., 11., 22. i 23 edycji Przystanku Woodstock (za koncerty na 10. i 22. Hey otrzymał zresztą Nagrodę Złotego Bączka). Tym razem spotka się z publicznością Akademii Sztuk Przepięknych na Pol'and'Rock Festival 2019.


Spotkanie z Kasią Nosowską odbędzie się 2 sierpnia o 13:30. Poprowadzi je Piotr Halicki - dziennikarz, redaktor, fotograf, korespondent warszawski Onetu, wielokrotny uczestnik i autor reportaży z Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

 

POKAŻ PODOBNE
2019-05-20 23:30:25

Crystal Fighters na Dużej Scenie

Muzyka tej hiszpańsko-brytyjskiej kapeli przywodzi na myśl słoneczne dni spędzone na odkrywaniu uroków baskijskiego krajobrazu. Jeżeli cenicie sobie dobrą zabawę i pozytywne wibracje nie może was zabraknąć na ich koncercie na Dużej Scenie w nocy z 3 na 4 sierpnia.

2019-06-17 16:40:00

Złoty Bączek 2019 – ostatnie notowanie – notowanie 14

Zobacz, jak wygląda ostatnie, 14. notowanie tegorocznego plebiscytu Złotego Bączka! Już w najbliższy piątek o północy głosowanie zostanie zamknięte.

2019-05-29 10:00:00

Zobacz, które zagraniczne zespoły walczą o Złotego Bączka

Przed nami jeszcze tylko niecały miesiąc głosowania na najlepszego, Waszym zdaniem, zagranicznego wykonawcę z Pol'and'Rock Festival 2018. Sprawdź, które zespoły znalazły się w drugim etapie Złotego Bączka!

ZOBACZ TEŻ