Aktualności

Katarzyna Nosowska na Akademii Sztuk Przepięknych

2019-05-29 16:00:00

 

Kobieta petarda. Niekwestionowany muzyczny autorytet, a ostatnio również… nietuzinkowa osobowość internetowa i autorka bestsellerowej książki „A ja żem jej powiedziała”. Katarzyna Nosowska gościem Akademii Sztuk Przepięknych!

 

 

Wszyscy znamy ją z kultowego Hey, z którym wykreowała ponadczasowe utwory, jak „Teksański”, „Cisza, ja i czas” czy wreszcie „Moja i Twoja nadzieja” – swoisty hymn, wykorzystany do akcji wsparcia osób poszkodowanych w ramach powodzi stulecia w 1997 roku.

 

 

 


Z Hey osiągnęła szczyty, ale i solo, w towarzystwie innych znakomitych muzyków radzi sobie fenomenalnie. Jesienią ubiegłego roku poznaliśmy kolejną, nową, a zdaniem niektórych także ryzykowną, odsłonę Nosowskiej. Płyta „BASTA”, z mocnymi beatami Michała Foxa Króla, w błyskawicznym tempie pokryła się złotem, a towarzyszące wydaniu krążka koncerty wyprzedały się w okamgnieniu.

 

  

 

Nosowska, czy to solo, czy w ramach Hey, była wielokrotnie nagradzana – można wręcz powiedzieć, że jest swoistą rekordzistką – laureatką Paszportu „Polityki” i Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wielokrotną zdobywczynią Fryderyka.

 

 

Od ponad roku daje nam się poznawać nie tylko jako muzyk, autorka tekstów i felietonistka, ale również osobowość internetowa.  Bardzo aktywnie działa na Instagramie - prowadząc treningi tzw. fatness i przybierając śmieszną gębę, mówi o życiu, show-biznesie, celebrytach, współczesnych snobizmach, fobiach i modach. W charakterystyczny dla siebie sposób - szczerze i dowcipnie jednocześnie – porusza tematy niewygodne.

 

 

 Filmiki w Internecie stały się inspiracją do książki „A ja żem jej powiedziała” – szeroko omawianego bestsellera 2018 roku.


„Mam nadzieję, że książka ta zasłuży na miano świetnej towarzyszki podróży, pocieszycielki, przeganiaczki nudy, a może nawet stanie się wsparciem w czasie oczekiwania na odmianę losu dla tych, którzy chwilowo nie są jego pupilami” – wspomina autorka we wstępie.

 

 


To będzie kolejna wizyta Kasi Nosowskiej na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Z zespołem Hey zagrała na 7., 10., 11., 22. i 23 edycji Przystanku Woodstock (za koncerty na 10. i 22. Hey otrzymał zresztą Nagrodę Złotego Bączka). Tym razem spotka się z publicznością Akademii Sztuk Przepięknych na Pol'and'Rock Festival 2019.


Spotkanie z Kasią Nosowską odbędzie się 2 sierpnia o 13:30. Poprowadzi je Piotr Halicki - dziennikarz, redaktor, fotograf, korespondent warszawski Onetu, wielokrotny uczestnik i autor reportaży z Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

 

POKAŻ PODOBNE
2020-03-17 11:00:00

Dawka dobrej muzyki na dobry początek tygodnia

Zgodnie z Waszymi prośbami przygotowaliśmy więcej festiwalowej muzyki! Przedstawiamy koncertów Najpiekniejszego Festiwalu Świata, których możecie słuchać za pomocą portali streamingowych.

2020-02-24 14:05:00

Złoty Bączek 2020 - notowanie 10

Złoty Bączek to nagroda publiczności dla najlepszego zespołu występującego na scenie Pol’and’Rock Festival. W Plebiscycie Złotego Bączka biorą udział wszystkie zespoły, które wystąpiły na Dużej i Małej Scenie Festiwalu oraz Scenie ASP.

2020-03-11 10:00:00

6 koncertów z ważnym przesłaniem

Na Najpiękniejszym Festiwalu Świata najważniejszymi wartościami są miłość, przyjaźń i muzyka. Zobacz, którzy muzycy podczas 25. Pol'and'Rock Festival zdecydowali się podzielić tymi pięknymi ideami z Wami!

ZOBACZ TEŻ