Aktualności

Kiedy będzie ciemno? Najważniejsze tradycje na Pol’and’Rock Festival!

2021-07-29 12:37:56

 

Każda przygoda zaczyna się od... podróży

Kto na przestrzeni lat dojeżdżał do nas pociągiem, ten wie, o czym mowa. Bywa w nich tłoczno i gorąco, ale też radośnie i bardzo przyjaźnie. Podróż z całą ekipą, czy solo, to bez znaczenia, wysiadając będziesz mieć więcej znajomych. Nie raz i nie dwa w pociągu poznawali się ludzie, którzy potem spędzali cały Festiwal razem. Kupuj bilet i ruszaj na Pol’and’Rock Festival!

 

 

Uczestnicy Pol’and’Rock Festival na dworcu kolejowym, fot. Michał Kwaśniewski

 

 

 

Wieszanie flag

Czyli nieoficjalne rozpoczęcie Pol’and’Rock Festival. Gdy tylko Duża Scena zostanie ukończona, a bramki otaczające jej teren uchylone (specjalnie na te okazję), zaczyna się ozdabianie drewnianego frontu, który w ciągu zaledwie kilku minut zamienia się w szaloną, kolorową galerię. Projektując swoją flagę, uczestnicy mogą dać upust swojej niezwykłej kreatywności. Należy się jednak śpieszyć – bo kto pierwszy, ten ma lepsze miejsce!

 

 

Tradycyjne Wieszanie Flag pod Dużą Sceną, fot. Łukasz Widziszowski

 

 

Zaraz będzie ciemno... 

...zamknij się! Tradycyjny okrzyk i odpowiedź. Na festiwalowych polach rozbrzmiewa już od ponad 15 lat. Proste, piękne i ciągle śmieszne. Zawołanie jest tak mocno związane z Pol’and’Rock Festival, że stało się nazwą audycji prowadzonej przez Jurka Owsiaka na antenie Antyradia.

 

Zaraz Będzie Czysto

Pol’and’Rock Festival udowadnia, że tłumy ludzi nie oznaczają masy śmieci. Razem tworzymy to wydarzenie i razem możemy dbać o jego porządek. Akcja Zaraz Będzie Czysto z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku będzie dostępnych aż 21 kontenerów na śmieci, na każdym polu namiotowym minimum jeden. Uczestnicy sami pytają o worki na śmieci i dbają o swoje otoczenie. Jesteście najlepsi, tak trzymać!

 

Szukanie Andrzeja

Nie wiesz o jakiego Andrzeja chodzi? Nic bardziej prostego, podejdź do dowolnego uczestnika i powiedz, że szukasz Andrzeja – na bank Ci pomoże ;)

 

Śpiewanie “sto lat”

Pol’and’Rock Festival robi wiele rzeczy inaczej. Między innymi Najpiękniejszy Festiwal Świata inaczej kończy koncerty. Skoro zespół dziękuje fanom za wsparcie, to fani dziękują zespołowi za występ! Dlatego po ostatnim bisie na Dużą Scenę wychodzi Dyrygent Fundacji WOŚP – Jurek Owsiak i wspólnie z publicznością śpiewa dla Artystów głośne “100 lat” i “dziękujemy”.   

 

 

Jurek Owsiak z zespołem Crossfaith. fot. Damian Mekal

 

 

Wielkie Koło Allegro 

Koło Allegro pojawiło się kilkanaście lat temu i od razu stało się nierozłącznym elementem krajobrazu Pol’and’Rock Festival. Co roku cieszy się wielką popularnością. Możliwość wjechania na górę i zobaczenia Najpiękniejszego Festiwalu Świata z lotu ptaka – bezcenna. Całą resztę kupisz na Allegro :) 

W tym roku Wielkie Koło Allegro otwiera się dla Festiwalowiczów już 28 lipca o 18:00.

 

 

Uczestnicy czekający na wejście na Wielkie Koło Allegro, fot. Paweł Krupka

 

 

Kefir z ziemniaczkami

Gdy żar leje się z nieba, ciężki poranek po pogo daje się we znaki, w portfelu więcej powietrza niż pieniędzy, a śniadanie trzeba zjeść. Odpowiedź jest tylko jedna – kefir z ziemniaczkami. Zdrowe, fit, gluten-free, regeneracyjne i – co najważniejsze – pyszne i tanie. Zamów, zjedz, zakochaj się. Najlepiej smakuje rano ;) 

 

 

Akademia Sztuk Przepięknych 

Akademia Sztuk Przepięknych, to miejsce, wartościowych warsztatów, ważnych spotkań i ważnych rozmów, którego nie może zabraknąć na Festiwalu. Zapraszani są wyjątkowi Goście ze świata kultury, polityki i mediów, których słowa w Namiocie ASP niejednokrotnie inspirowały nas i wzruszały do łez. Od 2018 roku mecenasem Akademii Sztuk Przepięknych jest mBank. Także i w tym roku, nie czekaj - odwiedź ASP i bądź bogatszy o wyjątkowe spotkania! – ASP to na Festiwalu przystanek obowiązkowy!

W tym roku na ASP odbyło się 20-lecie Kabaretu Neo-Nówka a przed nami jeszcze liczne koncerty i niesamowici goście. Ponadto swoje stoiska ma 41 organizacji, w tym 18 zajmujących się prawami człowieka, oraz odbędzie się 444 warsztatów!

Pełna lista spotkań i wydarzeń na ASP dostępna tutaj.

 

 

Koncert na ASP, fot. Michał Kwaśniewski

 

 

Pokojowy Patrol 

Pokojowy Patrol to wolontariusze, którzy tworzą służbę informacyjną Pol’and’Rock Festival. Jednak robią znacznie więcej. Potrzebujesz pomocy, informacji, lub chcesz przybić piątkę i pstryknąć wspólne zdjęcia – Pokojowy Patrol służy pomocą :) To jeden z najważniejszych filarów Festiwalu. Jeśli chcesz dołączyć – odwiedź stronę Pokojowego Patrolu.

 

 

I wskażą drogę już na nim fot. Dominik Malik

 

 

Ludzie

Na koniec najważniejsze. Najpiękniejszy Festiwal Świata ma swój jedyny, niepowtarzalny klimat właśnie dzięki jego uczestnikom. Pięknym, kolorowym, przyjaznym, różnorodnym, kreatywnym i radosnym. To Wy jesteście najważniejszym i najpiękniejszym elementem nadającym charakter naszemu Festiwalowi! Dziękujemy!

 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-09-12 15:40:00

Czym jest dla Was Pol'and'Rock Festival?

Dla nas jest to Najpiękniejszy Festiwal Świata - nasz kawałek ziemi, o który będziemy dbać! A czym Pol'and'Rock Festival jest dla Was? Zobaczcie!

2023-11-28 16:46:00

Ostatni dzwonek: oddaj swój głos na Pol'and'Rock Festival!

Najwyższy czas wziąć udział w głosowaniu i wesprzeć Pol'and'Rock Festival w walce o nagrodę European Festival Awards w kategorii „Best Major Festival". Pamiętajcie, że głosowanie trwa tylko do końca miesiąca!

2023-10-03 12:00:00

Wielki powrót Domowej Orkiestry! 7. sezon czas start!

Dzień dobry, fani Domowej Orkiestry! Po festiwalowym szaleństwie wracamy z wielkim hukiem! Dziś rano, na naszym kanale YouTube „KręciołaTV”, wystartował 7. sezon Waszego ulubionego programu.

ZOBACZ TEŻ