Aktualności

Kolejna tura wejściówek na Pol’and’Rock Festival w sprzedaży

2021-06-07 12:00:00

 

Trwa sprzedaż drugiej tury wejściówek na Najpiękniejszy Festiwal Świata, który odbędzie się w dniach 29-31 lipca na lotnisku Makowice - Płoty. Tym razem Fundacja WOŚP przekazała do sprzedaży 10 tys. wejściówek. Ogółem w wydarzeniu uczestniczyć będzie mogło 20 tys. osób.

 

Dzięki ogromne dla artystów, którzy wspierają nas w tworzeniu kolejnego festiwalu Pol’and’Rock. Dzięki dla wspierającej nas publiczności i dzięki dla wszystkich tych, którzy swoim sprzętem i umiejętnościami pozwolą po raz kolejny utrzymać najwyższy standard festiwalu! Organizujemy nasz festiwal i obyśmy nie byli jedyni, bo choć to ogromna praca dla organizatorów, to jest to przypomnienie, że cała branża muzyczna to dziesiątki tysięcy ludzi, którzy potrafią bezpiecznie, z poszanowaniem tych trudnych momentami decyzji systemowych zorganizować koncert! - Jurek Owsiak

 

Zdobądź wejściówkę na 27. Pol'and'Rock Festival

 

 

 

Pol’and’Rock Festival z powodu pandemii z ograniczoną liczbą uczestników

Najpiękniejszy Festiwal Świata po roku przerwy wraca do formy plenerowej i zmienia lokalizację na lotnisko Makowice - Płoty w województwie zachodniopomorskim. Po raz pierwszy w historii na wydarzeniu obowiązywać będą wejściówki, dzięki którym organizator pokryje koszt zabezpieczenia w związku z pandemią koronawirusa, między innymi tzw. szybkich testów wykonywanych wszystkim, którzy będą wchodzić na teren festiwalu. Decyzja o testowaniu pomimo zaszczepienia stanowi efekt konsultacji z sympatykami wydarzenia w internetowej ankiecie i jest wyrazem dbałości o bezpieczeństwo uczestników.
 
W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów w koncertach plenerowych może obecnie uczestniczyć 250 osób, przy czym do tego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione. Fundacja WOŚP, biorąc pod uwagę możliwości terenu, na którym będzie się odbywało wydarzenie, oraz panujące obostrzenia, do udziału w festiwalu zaprasza 20 tys. osób, które w czasie wydarzenia będą w pełni zaszczepione oraz grupę osób, które - z przyczyn niezależnych od nich - nie mogą się zaszczepić (dotyczy dzieci poniżej 12. roku życia, osób zza granicy, których kalendarz szczepień nie obejmuje lub osób, które z uwagi na stan zdrowia nie mogą się zaszczepić). Organizator jest w kontakcie z osobami, które zakupiły wejściówki w pierwszej turze – przed wprowadzeniem rozporządzenia - by móc zweryfikować ile spośród nich zamierza się zaszczepić.
 
Naszych oponentów chcemy przekonać, że ten festiwal będzie bezpieczny, że jest świetnie zorganizowany, że dokładamy wszystkich starań, a także dajemy jeszcze dodatkowe testy, aby ludzie – czyli Wy wszyscy, którzy dojedziecie na festiwal, Wy wszyscy, którzy będą w tym limicie 20 000 osób – czuli się fantastycznie. Pamiętajcie, że gramy dla wszystkich, dzielimy się tą transmisją, będziemy wszystko filmowali! Pomóżcie nam, aby ten koncert zrobić jak najlepiej. I taka prośba, jak zawsze przed Finałem: nie wszystkim musi się to podobać – takie jest wasze prawo. Ale nie przeszkadzajcie, dajcie nam ten festiwal zorganizować. - Jurek Owsiak, twórca Pol'and'Rock Festival
 
Publiczność Pol'and'Rock Festival, fot. Marcin Michoń 
 
 

Najważniejsze informacje o wejściówkach

Koszt wejściówki na Pol'and'Rock Festival do 49 złotych. Kwota pozostaje taka sama bez względu na liczbę dni, na którą przyjeżdża uczestnik, a pobyt na terenie festiwalu możliwy będzie od wtorku 27 lipca do niedzieli 1 sierpnia. Jedna osoba zakupić może do 4 imiennych wejściówek, dodatkowo bezpłatnie dystrybuowane będą wejściówki na samochód, camper i przyczepę. Sprzedaż wejściówek odbywa się partiami.

Dystrybucję wejściówek na Pol'and'Rock Festival wspiera eBilet.
 
 
 
Uczestnicy
 • Czy mogę przyjechać na Najpiękniejszy Festiwal Świata?

  Ze względu na pandemię i obostrzenia - będziemy mogli zaprosić do nas tylko część osób - 20 000 osób. Właściciele wejściówek na teren Festiwalu będą partycypować w kosztach zabezpieczenia Covid-19 (pozostałe koszty pokrywają sponsorzy). 

  Zapisz się do naszego newslettera i jako pierwszy/a zdobądź informację o wejściówkach na Festiwal.

 • Ile osób będzie mogło przyjechać na Najpiękniejszy Festiwal Świata?

  W tym roku na 27. Pol'and'Rock Festival przyjedzie 20 000 osób. 

 • Gdzie mogę znaleźć innych Woodstockowiczów?

  Aby znaleźć festiwalowiczów z Najpiękniejszego Festiwalu Świata i samemu dać się znaleźć, skorzystaj z oficjalnego kanału w aplikacji Discord.

   

 • Czy na festiwal mogą przyjechać osoby niepełnoletnie?

  Tak! Chcemy, żeby bez względu na wiek wszyscy mogli się z nami dobrze bawić. Ważne jest dla nas jednak bezpieczeństwo naszych uczestników. Prosimy jednak, żeby osoby niepełnoletnie przyjechały pod opieką osoby dorosłej. 

 • Kto zagra na 27. Pol'and'Rock Festival?

  Niestety na ten moment nie ma możliwości przyjazdu artystów z odległych stron świata. W tym roku więc nie spotkamy się np. z Limp Bizkit. Cały czas jesteśmy w kontakcie z artystami, z którymi wcześniej rozmawialiśmy i mamy ich zapewnienie, że jak tylko będzie to możliwe - przyjadą do nas na kolejną edycje Festiwale. Całą listę znajdziesz tutaj. 

   

  W przypadku tegorocznego Festiwalu - rozmawiamy z zaprzyjaźnionymi artystami z Polski i zagranicy i sprawdzamy, kto przyjmie zaproszenie na tegoroczną edycję Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Śledźcie nasze strony i słuchajcie audycji Jurka Owsiaka w Antyradio (każdy poniedziałek o 20:00), żeby jako pierwsi dowiedzieć się, kto potwierdzi obecność na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Wszystkich ogłoszonych artystów będziemy prezentować na https://polandrockfestival.pl/kto-zagra/line-up-polandrock-2021

 • Nie znalazłem/am odpowiedzi na moje pytanie

  Jeśli nie znalazłeś/aś odpowiedzi na swoje pytanie - napisz na [email protected]

   

   

 • Chcę kupić wejściówkę w drugiej puli!

  W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów w imprezach może obecnie uczestniczyć 250 osób plus osoby zaszczepione.

   

  Na ten moment jesteśmy w kontakcie z osobami, które kupiły wejściówki w pierwszej turze i sprawdzamy, jak wygląda ich sytuacja. Dlatego prosimy, aby w obecnej turze rejestrowały się osoby, które w czasie Festiwalu będą w pełni zaszczepione lub zgodnie z kalendarzem szczepień nie mogą się zaszczepić.

   

  Uwaga! To nie jest ostatnia tura sprzedaży wejściówek.

Bezpieczeństwo
 • Jak będzie wyglądać wejście na teren Festiwalu?

  Ze względu na szczególne środki bezpieczeństwa każdy wchodzący na teren Festiwalu mający ważną wejściówkę będzie poddany kontroli zdrowotnej (test na obecność COVID-19 - wymaz z nosa, wypełnienie ankiety zdrowotnej oraz okazanie certyfikatu szczepienia). Ankieta zdrowotna zostanie przesłana do Was wypełnienia online przed rozpoczęciem udziału w Festiwalu. 

 • Czy muszę być zaszczepiony?

  Zgodnie z nową zmianą do rozporządzenia https://dziennikustaw.gov.pl/D2021000095701.pdf - limit osób na imprezach plenerowych to jedynie 250 osób, w limit ten nie wliczają się osoby zaszczepione. W związku z tym po konsultacjach z Wami postanowiliśmy zwiększyć liczbę uczestników Festiwalu do 20 000 osób, ale wszystkie osoby wchodzące na teren Festiwalu będą musiały okazać certyfikat/kod potwierdzający zaszczepienie (dotyczy osób, które mogą być zaszczepione zgodnie z kalendarzem szczepień). Każdy wchodzący na teren będzie dodatkowo testowany. 

  Do wyjątków należą:

  • Dzieci, które nie są ujęte w kalendarzu szczepień, czyli poniżej 12 roku życia.
  • Osoby zza granicy, u których kalendarz szczepień uniemożliwia zaszczepienie jeśli ktoś ma certyfikat, który umożliwia mu wjechać na teren kraju.

  Osoby, które nie mogą się zaszczepić z przyczyn zdrowotnych, prosimy o kontakt: [email protected]

   

 • Czy na terenie Festiwalu będę musiał/a nosić maseczkę?

  Wszystko będzie zależeć od aktualnych w danym momencie przepisów i obostrzeń. 

 • Co w przypadku, gdy test będzie pozytywny?

  Jeśli wynik będzie pozytywny, będziesz mieć możliwość powtórzenia testu. Jeśli ponownie wyjdzie pozytywny, możesz skorzystać  testu PCR w swoim zakresie.

Wejściówki
 • Jak zdobyć wejściówkę?

  Wejściówki dystrybuujemy za pomocą specjalnego portalu. 

  Ze względu na ich ograniczoną liczbę będziemy dystrybuować je partiami co kilka dni. Jeśli chcesz wiedzieć jako pierwszy/a o nowe puli - zapisz się do newslettera. 

 • Ile kosztuje wejściówka?

  Wejściówka dla jednej osoby kosztuje 49 zł. Bez względu na to, na ile dni przyjeżdżasz. Jej cena pokrywa koszty zabezpieczenia Covid-19 (test na Covid-19, maseczki, środki, dezynfekujące).

  Pozostałe koszty Festiwalu pokrywają sponsorzy. 

 • Jakie są rodzaje wejściówek?
  • Wejściówki możesz kupić dla 1-4 osób. 

   

  Wszystkie rodzaje wejściówek kosztują 49 zł za osobę. 

   

  Jeśli chcesz przyjechać samochodem lub camperem/przyczepą (bez dostępu do wody i prądu) - musisz wybrać dodatkowy, specjalny bilet, żebyśmy my mogli przygotować odpowiednią ilość miejsca. 

 • Czy mogę przyjechać na Festiwal samochodem lub camperem/przyczepą?

  Jeśli chcesz przyjechać samochodem lub camperem/przyczepą - kilka dni po zakupie wejściówki, wyślemy Ci dostęp do specjalnej strony, gdzie będziesz musiała pobrać dodatkowe, specjalne darmowe bilety, żebyśmy my mogli przygotować odpowiednią ilość miejsca. 

  Liczba miejsc parkingowych będzie ograniczona - więc prosimy, żeby tylko jedna osoba z grupy - pobrała taki bilet.

  Bardzo ważne – nie będziemy mieć możliwości podłączenia Twojego campera/przyczepy do prądu i wody. Jeśli przyjedziesz przyczepą – będziemy Cię prosić o odstawienie samochodu na parking a pozostawienie przyczepy na polu namiotowym.

  Niestety w tych warunkach nie możemy stworzyć czegoś na kształt pola Malinowskiego. Jeśli przyjeżdżasz kamperem lub przyczepą kempingową będzie osobny, wytyczony teren, aby zostawić, ustawić i samochodem wyjechać na parking.  

  Wjazdówkę możecie pobrać już teraz! 

 • Dlaczego w tym roku trzeba kupić wejściówkę?

  Festiwal w dalszym ciągu jest bezpłatny, w tym roku płacisz za wejściówkę, która pokrywa koszt zabezpieczenia Covid-19, ponieważ musimy zadbać o bezpieczeństwo festiwalowiczów i każdą osobę wchodzącą na teren przetestować.

 • Na jakie dni mogę kupić wejściówki?

  Wejściówki możesz kupować już od wtorku 27.07, a więc na dni: 

  • wtorek - niedziela 
  • środa - niedziela 
  • czwartek - niedziela
  • piątek - niedziela 
  • sobota - niedziela 

   

  Bez względu na to, na ile dni przyjeżdżasz - koszt jest taki sam. Dla nas jest jednak bardzo ważne, żeby wiedzieć, kiedy będziecie, żebyśmy mogli odpowiednio przygotować liczbę stanowisk do testowania i miejsca na parkingu. Prosimy Was więc o rzeczywisty wybór dni, kiedy chcecie u nas gościć. 

   

   

 • Czy mogę przyjechać na festiwal motorem?

  Uwaga motocykliści – dla Was chcemy wytyczyć teren biwaku, aby wzorem festiwalu w Kostrzynie ustawić Wasze maszyny i w tym samym rejonie Wasze namioty. Dlatego w naszej korespondencji z właścicielami wejściówek będziemy Wam zadawali bardzo ważne pytania - w jaki sposób do nas planujecie dotrzeć, co pozwoli nam lepiej zaplanować dla Was dokładnie te miejsca. 

 • Jakie dane muszę podać przy zakupie wejściówek?

  Kupujący musi podać: 

  • adres email 
  • numer telefonu 

   

  Każdy właściciel biletu musi podać: 

  • imię i nazwisko 
  • PESEL 
  • numer telefonu ICE 

   

  Dane musisz podać przy zakupie biletu.

  Nie ma możliwości zmienienia ich później. 

 • Czy są wyjątki dla osób niezaszczepionych?
  • Dzieci, które nie są ujęte w kalendarzu szczepień, czyli poniżej 12 roku życia.
  • Osoby zza granicy, u których kalendarz szczepień uniemożliwia zaszczepienie pod warunkiem, że ten ktoś ma certyfikat, który umożliwia mu wjechać na teren kraju.

  Osoby, które nie mogą się zaszczepić z przyczyn zdrowotnych, prosimy o kontakt: [email protected]

Infrastruktura
 • Czy na terenie festiwalu będzie sklep?

  Tak, podobnie jak na wcześniejszych edycjach festiwalu, na jego terenie będzie sklep.

 • Jak dostać się na festwial?

  Na Festiwal możesz dostać się samochodem, przygotowujemy dla Was specjalną przestrzeń parkingową. Jesli decydujecie się na tę formę transportu, zgłoście ten fakt przy zakupie wejściówek. Kolejną opcją są pociągi do stacji Płoty, umiejscowione około 6 km od miejsca Festiwalu. Lotnisko w Szczecinie oddalone jest 80 km od gminy Płoty.

 • Jak wygląda sytuacja z prysznicem i zapleczem sanitarnym?

  Tak jak co roku zapewniamy dostęp do zaplecza sanitarnego, dodatkowo jeśli chcesz skorzystać z prysznica, możesz wykupić żetony do strefy.

 • Czy są miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych?

  Jeżeli jesteś osobą z niepełnosprawnością, po zakupie biletu napisz na [email protected] Dzięki Waszym wiadomościom będziemy wiedzieć, jakie są potrzeby naszych uczestników i co możemy dla Was przygotować. 

 • Czy w trakcie Festiwalu będę mógł wychodzić poza teren Festiwalu.

  Oczywiście będzie taka możliwość, będziemy jednak robić wszystko, żebyś nie musiał/musiała tego robić. Na miejscu już od wtorku będą działać sanitariaty, będzie możliwość zakupów, jedzenia itp. Będziemy też chcieli zaproponować Ci różne aktywności, które umilą czas do momentu oficjalnego rozpoczęcia Festiwalu. 

   

  Ze względu na Twoje i innych uczestników bezpieczeństwo zależy nam, żeby osoby przetestowane pozostawały na terenie Festiwalu i mogły czuć się pewniej. Dlatego też, jeśli zdecydujesz się opuścić teren Festiwalu i będziesz chciał/a powrócić - musisz przejść kolejny test, a więc kupić kolejną wejściówkę. 

   

 • Czy na terenie znajdują się prysznice dla niepełnosprawnych?

  Jeżeli jesteś osobą z niepełnosprawnością, po zakupie biletu napisz na [email protected] Dzięki Waszym wiadomościom będziemy wiedzieć, jakie są potrzeby naszych uczestników i co możemy dla Was przygotować.

Pojazdy
 • Jakim środkiem transportem mogę przyjechać na Festiwal?

  Osoby, które kupiły wejściówki - dostały od nas możliwość pobrania wjazdówek.

  Dostępne są wjazdówki na pojazdy:

  • samochód
  • motocykl
  • kamper
  • przyczepa 
 • Czy mogę przyjechać z przyczepą?

  Tak. Jeśli chcesz przyjechać przyczepą, musisz pobrać 2 wjazdówki: samochód+przyczepa. Samochód będziesz musiał odstawić na parking, a przyczepa pozostanie na wyznaczonym polu noclegowym. Przypominamy, że z przyczyn logistycznych nie będziesz mieć możliwości podpięcia przyczepy do wody i prądu. 

 • Czy mogę spać w samochodzie podczas Festiwalu?

  Nie. Pamiętaj, że w tym roku parkingi będą w innym miejscu niż pole namiotowe (ale na terenie Festiwalu). Przyjeżdżając motocyklem lub samochodem, decydujesz się na nocleg pod namiotem.  

 • Czy mogę wyjeżdżać z terenu w trakcie Festiwalu?

  Jak już do nas przyjedziesz i zaparkujesz, prosimy, abyś został w jednym miejscu do końca trwania Festiwalu. 

 
 
 
 
POKAŻ PODOBNE
2021-05-24 16:44:47

Arkadiusz Jakubik gościem ASP

Znamy pierwszego gościa ASP! Arkadiusz Jakubik to aktor filmowy i teatralny, scenarzysta, reżyser filmowy oraz lider kapeli Dr Misio. Jako wokalista punkowej formacji, Jakubik kilkukrotnie spotykał się z publicznością Najpiękniejszego Festiwalu Świata. W tym roku artysta zaprezentuje się na Pol’and’Rock Festival 2021 jako gość Akademii Sztuk Przepięknych.

2021-06-14 14:26:32

Tides from Nebula wystąpi na ASP

Publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata miała okazję doświadczyć muzyki Tides from Nebula podczas koncertu kapeli na nocnej scenie ASP w 2018 roku. W tym roku również spotkamy się z wyjątkowym brzmieniem trio na Akademii Sztuk Przepięknych.

2021-05-31 19:19:56

Dżem pierwszą gwiazdą w line-up Pol'and'Rock 2021

Nie mogło być inaczej: podczas Najpiękniejszego Festiwalu Świata na lotnisku w Makowicach-Płotach rozkwitną słoneczniki, a na scenie, tak jak w Żarach w 1997 roku - zagra kapela Dżem.

ZOBACZ TEŻ