Aktualności

Kolejni artyści zasilają line-up 31. Finału WOŚP!

2022-12-12 21:15:00

 

Do składu zespołów, które zagrają na Placu Bankowym w Warszawie, dołączają: WaluśKraksaKryzys, Gutek, Dagadana oraz Dirty Shirt! Wszystkie ogłoszenia padły na antenie Antyradia podczas audycji Jurka Owsiaka, Zaraz Będzie Ciemno!

 

Warszawskie koncerty 31. Finału WOŚP odbędą się 29 stycznia 2023 na Placu Bankowym!

 

Gutek

 

 

Gutek — legenda polskiej sceny muzycznej, frontmen Indios Bravos i gość na niezliczonych albumach. Niewielu wokalistów wzięło gościnnie udział na prawie setce płyt. Sprawdził się u boku hip-hopowcówrockmenów, punkowców. Większość osób interesujących się muzyką rozpoznaje charakterystyczny głos Gutka nawet w zupełnie nieoczekiwanych projektach… Piotr Gutek Gutkowski – najbardziej kojarzony jako frontman Indios Bravos, nigdy nie zamykał się w jednej, muzycznej formule.

W 2021 roku w końcu objawił światu swój solowy projekt, do którego współtworzenia Gutek zaprosił Dawida Mańkowskiego (gitara, klawisze), Tomka Mańkowskiego (perkusja, elektronika) i Janka Koźlińskiego (gitara basowa, klawisze).

 

 

Gutek razem z zespołem gościli na Małej Scenie 28. Pol'and'Rock Festival!

 

Dirty Shirt

 

 

Dirty Shirt — idealne połączenie metalu, słowiańskiego folku i alternative! Zespół powstał w 1995 roku na północy Transylwanii, w Rumunii. Muzycy tworzący zespół Dirty Shirt wydali sześć albumów i dwa DVD z ich niezwykle ambitnej trasy koncertowej FolkCore DeTour z 2018 roku. W 2014 roku zespół zajął drugie miejsce w międzynarodowym konkursie Wacken Metal Battle, a ich wyjątkowe brzmienie uzyskało międzynarodowe uznanie. 

 

 

Dirty Shirt to zwycięzca plebiscytu Złotego Bączka! Zespół uważany za jeden z najoryginalniejszych projektów Europy Wschodniej, który gościł na Dużej Scenie 28. Pol'and'Rock Festival!

 

Dagadana

 

 

Dagadana — projekt polsko-ukraiński, zacierający granice międzygatunkowe zagra podczas 31. Finału WOŚP w Warszawie! Zespół już od ponad 14 lat znakomicie łączy elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Tam, gdzie dociera, przekracza granice pomiędzy narodami, sceną a publiką, udowadniając, że szczerość w muzyce zapoczątkowuje niesamowitą mistyczną przygodę, wymianę dziejącą się między ludźmi. Zespół jest ambasadorem słowiańskiej kultury, zarówno polskiej, jak i ukraińskiej.

 

 

Dagadana wystąpiła na Małej Scenie 28. Pol'and'Rock Festival!

 

WaluśKraksaKryzys

 

 

Jego muzyka to mieszanka nośnych riffów, elektroniki i słodko-gorzkich obserwacji związanych z codziennością. Pierwsza płyta „MiłyMłodyCzłowiek”, nagrana w amatorskich warunkach, została uznana za jedną z ciekawszych propozycji 2019 roku. Artysta został laureatem konkursu „Twój Projekt na Famie” związanego z 50-leciem świnoujskiego festiwalu, zdobył I miejsce w Jarocinie i w całości zrealizował płytę „ATAK”.

 

 

Kapela WaluśKraksaKryzys jako zwycięzca Eliminacji do Najpiękniejszego Festiwalu Świata wystąpił na Dużej Scenie 27. Pol'and'Rock Festival w 2021 roku!

 

 

Do tej pory Jurek Owsiak ogłosił zespoły: Sztywny Pal Azji, Pull The Wire, Kirszenbaum, Spięty, Kashell, Blenders, Dziwna Wiosna i Żurkowski!

 

Warszawskie koncerty 31. Finału WOŚP odbędą się 29 stycznia 2023 na Placu Bankowym!

 

WaluśKraksaKryzys na 27. Pol'and'Rock Festival, fot. Michał Kwaśniewski

POKAŻ PODOBNE
2023-03-06 20:35:00

Zabawa! Zalewski na Dużej Scenie Pol'and'Rock Festival!

Krzysztof Zalewski powraca na deski Dużej Sceny Najpiękniejszego Festiwalu Świata tanecznym krokiem i kusi wyjątkowym brzmieniem!

2023-03-27 20:45:00

LemON przejmuje Dużą Scenę Pol’and’Rock Festival

Jedyny w swoim rodzaju groove na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata! LemON po raz kolejny zaczaruje pol'and'rockową publiczność!

2023-03-27 20:25:00

Rise Of The Northstar zabłyszczy na Dużej Scenie 29. Pol'and'Rock Festival!

Francuski metal spotyka japoński hardcore! Rise of the Northstar to niezwykłe zjawisko muzyczne, które wyłania się z paryskiej sceny metalowej, łącząc w sobie elementy hip-hopu, japońskiej kultury oraz hardcorowego punka. Z radością ogłaszamy, że zespół dołącza do line-upu Dużej Sceny 29. edycji Pol'and'Rock Festival!

ZOBACZ TEŻ