Aktualności

Kolejny półfinał Eliminacji 24. Pol'and'Rock Festivalu za nami!

2018-05-19 22:27:10

 

Mamy to! Znamy kolejnych finalistów Eliminacji! Decyzją jurorów Two Timer - otrzymał zaproszenie na Scenę Lecha, Łydka Grubasa - otrzymali zaproszenie na Małą Scenę, Opus Magnum, Neuoberschlesien i OHO!KOKO - przechodzą do Finału Eliminacji i 30 czerwca w Warszawie powalczą o zaproszenie na sceny Najpiękniejszego Festiwalu Świata. 

 

Jak było na drugim Półfinale Eliminacji do 24. Pol'and'Rock? Sami zastanawiamy się jak tu usiąść do pisania, kiedy ledwo co muzycy z zespołu Decapitated skończyli grać? Nie! Oni nie grali, oni pokazali kawał profesjonalizmu zza instrumentów i mikrofonu. 

 

Jurek Owsiak wśród publiczności, pod sceną Eliminacji do Pol'and'Rock Festival w Poznaniu - fot. Michał Kwaśniewski

 

 

No ale jak? Nie da się przejść tak po prostu spod sceny prosto do komputera i opisać w kilku słowach, to co działo się przed chwilą na scenie. Mistrzostwo! Muzyczny kunszt dla mocnego ucha, niesamowity energetyczny kop na scenie. Jeśli miała być na świecie jakaś siła, która dałaby radę strącić  niebo do ziemię, to prawdopodobnie była by to sprawka tego zespołu.

 

Oj długo nie będziemy mogli dzisiaj zasnąć. Emocje nam na to nie pozwolą!

 

Zespół Decapitated na Eliminacjach do Pol'and'Rock Festival - fot. Stanisław Wadas

 

Publiczność pod sceną w trakcie ELiminacji do Pol'and'Rock Festival w Poznaniu - fot. Dawid Ilnicki

 

 

Półfinał Eliminacji 24. Pol’and’Rock Festival w Poznaniu właśnie się kończy. Obrady jury wybrały trzy zespołu finałowe, które zaprezentują się ponownie 30 czerwca w warszawskim klubie „Proxima”.

 

Obrady jury Eliminacji do Pol'and'Rock Festival podczas obrad - fot. Grzegorz Adamek

 

Do Finału Elimacji przechodzą:

OPUS MAGNUM

 

Opus Magnum na scenie poznańskich Eliminacji - fot. Marta Szpakowska

 

NEUOBERSCHLESIEN

Koncert zespołu Neuobershlasien podczas Eliminacji do Pol'and'Rock Festival w Poznaniu - fot. Dominik Malik

 

OHO!KOKO

Występ zespołu OHO!KOKO! na poznańskich Eliminacjach do Pol'and'Rock Festival - fot. Marta Szpakowska

 

Oprócz wyłonienia trójki Finalistów, którzy zawalczą o miejsce na scenie podczas tegorocznego Najpiękniejszego Festiwalu na Świecie jury zaprosiło zespół ŁYDKA GRUBASA na Małą Scenę oraz TWO TIMER na Scenę Lecha podczas tegorocznego Festiwalu.

 

Łydka Grubasa 

Łydka Grubasa to humorystyczny i szyderczo-prześmiewczy zespół rockowo-metalowo-hotdogowy. Gramy od 2002 roku i mamy na koncie mnóstwo koncertów klubowych i plenerowych, trzy płyty studyjne ("Bąż Woa", Perpetuum Debile" i "O-dur C-ból") i parę innych dokonań. Staramy się robić dobre piosenki z soczystymi riffami i tekstami, które niosą ze sobą zarówno bekę, jak i puentę. Kochamy zdrowego rocka bez napinki i staramy się przekazać publiczności jednako dobre granie, jak i swojską atmosferę, pełną wyszczerzonej w uśmiechu japy.

 

Two Timer 

Two Timer to nowocześnie zagrany blues-rock czerpiący garściami ze źródeł z Delty Mississippi. Swoją muzykę określają jako "grunge blues on steroids”. Zespół od blisko 10 lat koncertuje w klubach i festiwalach w Polsce i na świecie m.in. w USA, Kanadzie, Francji i Niemczech.

 

Two Timer dwukrotnie reprezentował Polskę na międzynarodowym festiwalu International Blues Challenge w Memphis w USA w 2014 oraz 2016 roku, w którym zakwalifikował się do półfinału tego największego wydarzenia bluesowego na świecie. Dotychczasowa dyskografia zespołu to: EP "Here it comes" w 2010 r., LP "Two Timer", w 2014 r. oraz LP "The Big Ass Beer To Go" w 2016 r. 12 maja 2018 roku odbędzie się premiera najnowszego albumu zespołu - "The Big Easy".

Muzyka grupy dostępna jest m.in. w serwisach Spotify, Apple Music, Tidal, Deezer, Amazon Music, Google Music i inne.  

 Łydka Grubasa na scenie poznańskich Eliminacji - fot. Stanisław Wadas

 

 The Tune i publiczność Eliminacji do Pol'and'Rock Festival w Poznaniu - fot. Grzegorz Adamek

 

Dziękujemy Wam za wspaniały dzień, który mogliśmy spędzić wspólnie w atmosferze radości, muzyki, życzliwości i wzajemnego szacunku. Po raz kolejny jesteśmy z Was dumni i nie kryjemy wzruszenia. Z każdego spotkania z Wami wyjeżdżamy z walizkami pełnymi wspomnień, które po powrocie umieszczamy w albumie pięknych chwil w naszych sercach.


Chcemy Was więcej! Jesteście cudowni, mądrzy, piękni! Wasza wrażliwość buduje ten świat na nowo – na lepszy. Wracajcie bezpiecznie do domu, uśmiechnięci, zabierzcie ze sobą radość, dzielcie się z nią cały czas z innymi!

 

Kłaniamy się w pas, jak zawsze – nie tylko nie zawiedliście – ale i ugięliście pod nami kolana – i chociaż nogi lekkie, a w głowie wiruje od pozytywnych emocji, to czujemy się wypełnieni błogim nastrojem i szczęściem!

 

Publiczność w poznańskim Centrum Kultury Zamek podczas ELiminacji do Pol'and'Rock Festival - fot. Dawid Ilnicki

 

Do zobaczenia 9 czerwca! Widzimy się w Gdańsku na kolejnym Półfinale Eliminacji!

 

Będziemy na Was czekać z zespołami:

 

Odwiedzajcie nas na naszych stronach w mediach społecznościowych:

Facebook - Eliminacje do Pol'and'Rock Festival 

Facebook - Pol'and'Rock Festival 

Instagram 

Twitter 

 

A siebie szukajcie w galeriach!

 

(Syla)

 

 

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ