Aktualności

Komu w drogę, temu... Czym dojechać na Pol'and'Rock Festival?

2022-07-27 16:40:00

28. Pol'and'Rock Festival zbliża się wielkimi krokami. Zastanawiacie się jak dotrzeć na lotnisko Czaplinek-Broczyno w woj. zachodniopomorskim? To ostatni dzwonek, by zaplanować bezpieczną podróż na Festiwal. Komu w drogę temu...

 

...samochód?

Dlaczego nie?! Możecie wybrać się na Festiwal autem, zostawiając pojazd na płatnym parkingu przy wejściu na festiwalowe pole namiotowe. Jednorazowa opłata za wjazd samochodu osobowego to 50zł niezależnie od długości postoju. Oznacza to, że jeśli zdecydujecie się opuścić parking w trakcie trwania imprezy, a następnie wrócić, musicie ponownie uiścić opłatę wjazdową. Płatności można dokonać na miejscu gotówką. Oczywiście, macie nieograniczony dostęp do zaparkowanego samochodu, ale nie możecie w nim spać. Osoby, które mają wykupione miejsce na RockCamp, miały możliwość wykupienia miejsca na dedykowanym dla nich parkingu.

Parking dostępny jest od 2 sierpnia (godz. 08:00) do 7 sierpnia (godz. 16:00). Tutaj znajdziecie pełen regulamin i wszystkie szczegóły.

 

fot. Basia Lutzner

 

O czym warto pamiętać, wybierając się na Pol'and'Rock Festival 2022 samochodem? Zabierzcie ze sobą znajomych! Większe grono pasażerów jest nie tylko bardziej eko. Dzięki grupowemu podróżowaniu możecie podzielić koszty przejazdu i parkingu, ale także przyczynić się do ograniczenia ruchu na, i tak zatłoczonych, drogach dojazdowych na festiwalowe pole. Nie trzeba chyba dodawać, że podróż z ludźmi, którzy kochają muzykę, żyją tymi samymi wartościami, to wspaniały sposób na rozpoczęcie i zakończenie zabawy! Chcąc ułatwić Wam zebranie ekipy, przygotowaliśmy Bank Podróży, gdzie możecie zamieścić ogłoszenia o przejazdach (zarówno poszukiwanych, jak i oferowanych). Koniecznie sprawdźcie też oferty na BlaBlaCar.pl! 

 

Jeśli uda Wam się zebrać większą grupę i zdecydujecie się przyjechać busem, niezmiennie możecie skorzystać z parkingu przy wejściu na festiwalowe pole namiotowe. Jednorazowa opłata wjazdowa dla busa to koszt 80 zł. 

Zobaczcie na mapie, jak wygląda dojazd do parkingu na terenie byłego lotniska Czaplinek-Broczyno. Możecie pobrać grafikę w formacie jpg lub pdf.

 

Przed wyruszeniem w trasę po Festiwalu koniecznie przebadajcie się w punkcie Sprawdź Promile! 

 

...motocykl?

Wioska motocyklowa organizowana przez CKM Boanerges zawsze cieszy się ogromną popularnością i przyciąga setki spragnionych festiwalowych wrażeń bikerów. W tym roku, zainteresowanych również nie brakowało. Miejsca rozeszły się w mgnieniu oka! Rejestracja online została zamknięta 20 lipca br. Organizatorzy MotoWioski nie przewidują możliwości zakupu wjazdówki na miejscu, ale proszą o śledzenie ich komunikatów na Facebooku i na stronie www.boanerges.pl. Parking dla motocyklistów znajduje się tuż przy parkingu samochodowym, zaraz przy wejściu na teren pola namiotowego.

 

fot. Marlena Kuczko

 

Pozostaje nam tylko z niecierpliwością czekać na stały punkt festiwalowego programu, czyli Paradę Motocyklową zaplanowaną na sobotę, 6. sierpnia br. Widzimy się o 11:00! Będziecie?

 

...camper?

Kierunek: RockCamp. Płatna strefa noclegowa z zapleczem udogodnień (m.in. nieograniczonym dostęp do pomieszczeń sanitarnych, pryszniców i prądu) spotkała się z Waszym ogromnym zainteresowaniem. W związku z tym, na ten moment, wszystkie dostępne miejsca zostały wyprzedane. Warto jednak obserwować stronę internetową rockcamp.pl!

 fot. Basia Lutzner

...pociąg?

To zawsze dobry pomysł! Nastawcie się na niesamowitą atmosferę, poznajcie innych festiwalowiczów i zbijcie piątkę ze współpodróżnymi udającymi się na Pol'and'Rock Festival. Wymiana wspomnień, nowinek i numerów telefonów wyjdzie Wam na dobre i na pewno wzbogaci festiwalowy bagaż doświadczeń! Po aktualny rozkład jazdy zajrzyjcie na oficjalną stronę PKP.

Co więcej, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszej festiwalowej społeczności, PKP uruchomiły dodatkowe połączenia, które ułatwią Wam dotarcie na Najpiękniejszy Festiwal Świata. 

Do regularnego rozkładu jazdy w dniach 3-6.08.2022 dodano
- 22 pociągi ze Szczecinka do Czaplinka.
- 12 pociągów z Runowa Pomorskiego do Czaplinka (w tym 5 ze Szczecina)

Wykaz połączeń znajdziecie tutaj.

Natomiast 7.08.2022 dodano:
- 26 pociągów z Czaplinka do Szczecinka.
- 8 pociągów z Czaplinka do bezpośrednio do Szczecina 
- 2 pociągi z Czaplinka do Szczecina z przesiadką w Runowie Pomorskim

Wykaz połączeń znajdziecie tutaj.

Z dworca kolejowego na miejsce Festiwalu możecie dojść pieszo drogą zaznaczoną na mapie. Długość trasy do pokonania to ok. 2,5 - 3 km. 

 

fot. Maricn Michoń

 

...rower?

Zachodniopomorskie to malowniczy rejon, który obfituje w szlaki rowerowe wytyczone widokowymi trasami. Dzięki nim będziecie mogli po drodze odkryć piękno tego regionu. Urząd Marszałkowski przygotował w tym roku specjalną aplikację "Pomorze Zachodnie" (dostępna w sklepach Google Play i AppStore). 

 

 

...czas! 

Opóźnienia? Korki?

Zrelaksuj się z naszą playlistą Spotify na głośnikach, z którą nawet najdłuższe korki nie będą Wam straszne. Przygotowaliśmy dla Was specjalną składankę, dzięki której poczujecie vibe naszej festiwalowej wioski. Nie ma za co! 

 

 

Utknąłeś pośrodku lasu, zapomniałeś o swoim teleporcie, a Pol'and'Rock Festival już trwa? Spokojnie, odpal transmisję Antyradia i przenieś się wprost na festiwalowe pole, by na bieżąco śledzić wszystkie występy! 

 

fot. Michał Kwaśniewski

 

Bezpiecznej podróży i do zobaczenia na Najpiękniejszym Festiwalu Świata!

 

POKAŻ PODOBNE
2023-08-03 12:25:00

Bieg „Policz się z cukrzycą”: Razem dla zdrowia i solidarności

Ruszyli! Uczestnicy biegu „Policz się z cukrzycą” po raz pierwszy na Pol'and'Rock Festival!

2023-07-17 17:55:00

29. Pol'and'Rock Festival - jaki będzie?

17 dni do Najpiękniejszego Festiwalu Świata i nieco ponad 14 dni do momentu, gdy będziemy mogli spotkać się na lotnisku Czaplinek-Broczyno. Odliczacie? Oto wszystko, co powinniście wiedzieć przed przyjazdem na Pol'and'Rock Festival!

2023-08-05 15:50:43

29. Pol’and’Rock Festival powoli dobiega końca – wskazówki wyjazdowe

29. Pol’and’Rock Festival Powoli dobiega końca. Po zakończeniu wracajcie bezpiecznie do domów. Koniecznie sprawdźcie nasze wskazówki wyjazdowe!

ZOBACZ TEŻ