Aktualności

Konferencja przed rozpoczęciem festiwalu

2016-07-14 18:56:40

 

 

14.07.2016 o godzinie 14 rozpoczęła się konferencja prasowa, wprowadzająca do tegorocznego 22. Przystanku Woodstock. Na konferencji obecni byli: Jurek Owsiak, Elżbieta Anna Polak, Marszałek Województwa Lubuskiego, Andrzej Kunt, Burmistrz Kostrzyna nad Odrą, Paweł Barski, przedstawiciel Ricoch Polska, Katarzyna Münnich, przedstawicielka banku Pekao SA oraz Janina Ochojska, prezes Polskiej Akcji Humanitarnej. Konferencja w głównej mierze dotyczyła organizacji festiwalu, zarówno ze strony włodarzy miasta oraz województwa, jak też ze strony sponsorów.

Konferencję rozpoczął Jurek Owsiak, który na wstępie poinformował, że rozpoczęcie festiwalu jest przesunięte na godzinę 16 ze względu na złe warunki atmosferyczne. Ogłosił pełną gotowość do działania wszystkich służb, zarówno policji, straży pożarnej, służb mundurowych, jak również Pokojowego Patrolu i ochrony. Jurek dziękował wszystkim, dzięki którym ten festiwal mógł się odbyć: Burmistrzowi Kostrzyna, Marszałkowi Województwa Lubuskiego, a przede wszystkim sponsorom, którzy nie zawiedli, mimo zwiększonych kosztów imprezy. Dzięki nim do dyspozycji są 3 sceny oraz ASP, gdzie w trakcie trwania festiwalu odbędzie się 777 spotkań, wydarzeń i warsztatów.

Pani Marszałek wyraziła ogromne zadowolenie, że festiwal odbywa się w województwie lubuskim. Zachęcała do zwiedzania województwa, jak również do odwiedzenia woodstockowej strefy wypoczynku, gdzie można skorzystać z internetu i posłuchać szumu drzew.

Burmistrz miasta, Andrzej Kunt, przywitał Przystanek Woodstock po raz trzynasty w Kostrzynie. Zapowiedział również, że festiwal będzie gościł w jego mieście tak długo, jak pozwolą warunki i będzie można sprostać rosnącym wymogom organizacyjnym.

Zarówno Ricoh, jak i Bank Pekao SA, wyrazili wielkie zadowolenie z możliwości sponsorowania tak wspaniałego wydarzenia. Ricoh wspiera Przystanek Wooddstock już od 3 lat. Przedstawiciele Ricoha zachęcali do odwiedzenia namiotu, który przygotowali dla uczestników festiwalu, gdzie każdy może zrobić sobie zdjęcie i wydrukować. Przedstawiciele Banku natomiast zapraszali do wizyty w namiocie Pekao, gdzie zdobyć można unikatową kartę płatniczą oraz odebrać nagrody za transakcje bezgotówkowe. Bank jest mecenasem ASP. Jurek wspomniał również o Coca-Cola, która specjalnie na Woodstock wydała limitowaną edycję swojej puszki. Decyzja o wprowadzeniu unikalnego wzoru została zatwierdzona aż w Atlancie.

Na sam koniec konferencji wypowiedziała się Janina Ochojska, która chwilę wcześniej była gościem ASP. Dziękowała za zaproszenie na festiwal oraz wyraziła podziw dla wszystkich młodych ludzi, którzy przyjeżdżają i dodają jej energii do dalszego działania. Nie sądziła, że na festiwalu jest tak fantastycznie.

Na zakończenie Jurek wyraził swoją dezaprobatę w związku z hejtem w sieci, nawiązując do spotkania, odbywającego się na ASP z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem oraz Michałem Wawrzyniakiem. Nadmienił także, że festiwal jest zabezpieczany przez 400 policjantów z Polski i Niemiec, straż pożarną, "szpital polowy" wyposażony między innymi w USG, aparat RTG z ramieniem C i wiele innych specjalistycznych urządzeń (zobaczcie wszystkie firmy, które wspierają powstanie naszego zabezpieczenia medycznego!), a na festiwalowym polu obecny jest również Sanepid.

 

- Festiwal jest tworzony w dialogu z uczestnikami i w porozumieniu z artystami. Prowadzone są Eliminacje, dzięki którym wyłaniamy młode talenty, dając im szansę na występ na festiwalowych scenach, a uczestnicy Przystanku mogą spotkać się z gośćmi i gwiazdami - podsumował Jurek Owsiak.

 

(Katasha, fot. Damian Mękal)

POKAŻ PODOBNE
2023-02-10 11:15:00

6 sezon Domowej Orkiestry już wkrótce!

Na pierwszy odcinek szóstego sezonu programu Jurka Owsiaka na żywo zapraszamy Was w dzień zakochanych - 14 lutego o 11:00! Od tego sezonu program będzie nadawany na żywo dwa razy w tygodniu - we wtorki i czwartki o 11:00 na Facebooku i YouTubie.

2023-03-13 15:55:00

3 lata Domowej Orkiestry

13 marca 2020 roku opublikowaliśmy 1. odcinek Domowej Orkiestry. Aż trudno nam uwierzyć, że minęły już aż 3 lata! Łącznie wyemitowaliśmy 815 odcinków Domowej Orkiestry w 6 sezonach - to ponad tysiąc godzin razem z Wami!

2023-03-27 20:25:00

Rise Of The Northstar zabłyszczy na Dużej Scenie 29. Pol'and'Rock Festival!

Francuski metal spotyka japoński hardcore! Rise of the Northstar to niezwykłe zjawisko muzyczne, które wyłania się z paryskiej sceny metalowej, łącząc w sobie elementy hip-hopu, japońskiej kultury oraz hardcorowego punka. Z radością ogłaszamy, że zespół dołącza do line-upu Dużej Sceny 29. edycji Pol'and'Rock Festival!

ZOBACZ TEŻ