Aktualności

Koniec Złotego Bączka 2023! Znamy zwycięzców plebiscytu.

2023-06-19 21:10:00

 

Mamy zwycięzców! Po tygodniach zaciętej rywalizacji, pełnych napięcia, emocji i niezapomnianych muzycznych momentów, tegoroczne głosowanie w plebiscycie Złotego Bączka dobiegło końca. Kto okazał się zwycięzcą? Przedstawiamy Wam kulminacyjny punkt naszej muzycznej przygody!

 

Już od początku października trwała rywalizacja między zespołami, które wystąpiły na Dużej i Małej Scenie podczas 28. edycji Pol'and'Rock Festival. Po licznych etapach i setkach tysięcy oddanych głosów, dnia 19 czerwca w radiowej audycji Zaraz Będzie Ciemno na antenie Antyradia, Jurek Owsiak ogłosił triumfatorów! Wybrany przez Najpiękniejszą Publiczność Świata zwycięzca w kategorii Mała Scena, otrzyma nie tylko tytuł, ale i unikalną szansę zaprezentowania swojego talentu na Dużej Scenie podczas 29. Pol'and'Rock Festival.

 

Zwycięzcą plebiscytu Złotego Bączka 2023 w kategorii Mała Scena jest Pull The WireEkipa z Żyrardowa powraca na Najpiękniejszy Festiwal Świata po raz piąty!

 

 

 

A zwycięzcą Złotego Bączka 2023 w kategorii Duża Scena został projekt Kwiat JabłoniZespół Kasi i Jacka Sienkiewiczów powraca na Najpiękniejszy Festiwal Świata czwarty raz! 

 

 

 

Warto przypomnieć, że tegoroczny plebiscyt toczył się w trzech etapach, począwszy od wszystkich 21 zespołów Dużej Sceny i 18 zespołów Małej Sceny, przez połowę zespołów z największą liczbą głosów, aż po finałowe trzy zespoły z Dużej i Małej Sceny. Nie da się ukryć, że zażarta rywalizacja na Małej Scenie między zespołami Transgresja i Pull The Wire wpłynęła na tempo i emocje tego muzycznego wyścigu.

 

Łącznie, od początku Złotego Bączka 2023, oddaliście aż 50 990 głosów!

 

Czołówka Dużej Sceny 

  • Kwiat Jabłoni - 8215 głosów
  • Strachy na Lachy - 6392 głosy
  • Jinjer - 4025 głosów

 

Czołówka Małej Sceny: 

  • Pull The Wire - 9607 głosów
  • Transgresja - 9565 głosów
  • Uliczny Opryszek - 2864 głosy 

 

Zapoznaj się z wynikami plebiscytu  

 

 

Kwiat Jabłoni podczas 28. Pol'and'Rock Festival, for. Dominik Zachariasz

  

Myśleliście, że to koniec dobrych wiadomości? W ostatnich miesiącach obserwowaliśmy zaciętą (ale przyjacielską!) rywalizację między zespołami Pull The Wire i Transgresja. Pojedynek zakończył się w duchu rock'n'rolla małą różnicą głosów, dlatego jednomyślnie postanowiliśmy zaprosić oba zespoły na Dużą Scenę 29. Pol'and'Rock Festival. Gratulacje!

 

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w ten wyjątkowy muzyczny plebiscyt i oddali swoje głosy. Wasza pasja i entuzjazm sprawiają, że Złoty Bączek ma swoją unikalną wartość. Teraz, z niecierpliwością czekamy na 29. Pol'and'Rock Festival, gdzie laureaci będą mieli okazję podbić serca publiczności na Dużej Scenie. Do zobaczenia wśród tłumów fanów muzyki, gdzie razem będziemy świętować i cieszyć się zwycięstwem naszych ulubionych wykonawców. 

 

 

POKAŻ PODOBNE
2023-07-04 16:30:00

Zaraz Będzie Ciemno od 7 lat na antenie!

Dzisiaj obchodzimy szczególną rocznicę - mija siedem lat od pierwszej audycji Zaraz Będzie Ciemno na antenie Antyradia. Audycja, która jest autorskim projektem Jurka Owsiaka, stała się oazą dla tych, którzy pragną poczuć klimat Pol’and’Rock Festival nie tylko latem, ale przez cały rok.

2023-07-12 11:00:00

Najpiękniejszy i wyjątkowy - dla niekwestionowanych gwiazd i... mniej znanych kapel!

Najpiękniejszy Festiwal Świata rokrocznie rozbrzmiewa dziesiątkami, setkami, a nawet tysiącami wyjątkowych dźwięków! Na festiwalowych scenach pojawiają się niekwestionowane gwiazdy, ale jest też przestrzeń dla mniej znanych twórców.

2023-07-14 15:25:00

Nowość w SiemaShopie! Winylowe wydanie koncertu Sztywnego Pala Azji

Dołącz do szeregów miłośników rocka i kolekcjonerów muzycznych perełek! Z radością przedstawiamy winylowe wydanie koncertu Sztywnego Pala Azji, który zarejestrowany został na 28. Pol’and’Rock Festival.

ZOBACZ TEŻ