Aktualności

Krzysiek Sokołowski pierwszym gościem ASP!

2022-05-30 21:20:00

Spotkania z nietuzinkowymi gośćmi w ramach Akademii Sztuk Przepięknych to już stały element Pol'and'Rock Festival. Na nadchodzącej 28. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata publiczność spotkać się będzie mogła m.in. z Krzyśkiem Sokołowskim z zespołu Nocny Kochanek. Zaproszenie to jest ukłonem w stronę fanów festiwalu, którzy wielokrotnie apelowali o możliwość rozmowy właśnie z wokalistą heavymetalowej grupy.  

 

Krzysiek Sokołoski na Akademii Sztuk Przepięknych, fot. Albert Gula

 

Krzysiek Sokołowski – na scenie w tym roku uzyska pełnoletność – 18 lat grania. Wokalista i autor tekstów zespołu Nocny Kochanek.


Karierę muzyczną zaczął w zespole Nemesis, który płynnie przemienił się w Night Mistress. W 2012 roku reżyser Bartek Walaszek, który wcześniej kilkukrotnie wykorzystywał muzykę zespołu w swoich filmach, poprosił o nagranie utworu do produkcji “Kapitan Bomba – Zemsta Faraona”. Tak powstał „Minerał Fiutta”, który bardzo szybko został podchwycony przez publiczność, a i członkowie grupy poczuli się lepiej w "jajcarskim" wydaniu. Night Mistress wyewoluowała więc w Nocnego Kochanka, czyli muzycznie klasyczny heavy metal, ale tekstowo - humor, dystans do świata, pastisz i gry językowe.


Swoją pracę w Nocnym Kochanku Krzysiek Sokołowski traktuje jak bycie profesjonalnym komikiem: wchodzi na scenę i prezentuje swoje żarty, a wszystko ma przemyślane i zaplanowane, aby dało się powtarzać, zachowując zawsze tę samą jakość. Wszystko musi być na najwyższym poziomie muzycznym i wykonawczym, na jaki go stać.

 

Krzysiek Sokołowski w trakcie koncertu Nocnego Kochanka, fot. Paweł Tymiński


Z wykształcenia jest anglistą, studiował lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie, a po studiach, w roku 2011, przeniósł się do Warszawy i podjął pracę nauczyciela języka angielskiego w gimnazjum. Zawsze dobrze się czuł w swojej szkole, a dzięki graniu w zespole cieszył się większą popularnością i zaufaniem uczniów. Jednak w 2017 roku, po 5 latach pracy, na pół roku przed awansem, postanowił postawić wszystko na kartę Nocnego Kochanka i zrezygnował z pracy w szkole.

W Polsce zdecydowanie brakowało Nocnego Kochanka. Metal jest pompatyczny, napuszony i potrzebował oddechu. Muzyka ma przede wszystkim dawać radość.

 

Zespół Nocny Kochanek czterokrotnie gościł na Najpiękniejszym Festiwalu Świata - w 2016, 2017, 2018 i 2020 roku. Grupa jest laureatem Eliminacji do Przystanku Woodstock oraz zdobywcą nagrody publiczności festiwalu - Złotego Bączka. 

 


 

Spotkanie z Krzyśkiem Sokołowskim odbędzie się 4 sierpnia o godz. 13:30. Spotkania z gośćmi ASP prowadzą dziennikarze Onet.pl.

 

 

Poznaj wszystkich gości Akademii Sztuk Przepięknych!

 

POKAŻ PODOBNE
2022-12-16 11:30:00

Już ponad 2000 głosów w Festiwalowej Liście Przebojów!

W połowie listopada wystartowaliśmy z kolejną formą aktywności, w której to Wy, Publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata, możecie pokazać, co Wam w duszy gra! Jak dotąd w naszej Festiwalowej Liście Przebojów oddaliście już 2 tysiące głosów!

2023-02-03 16:20:00

Pół roku do 29. Pol'and'Rock Festival! Co już wiemy?

Wysoka temperatura po 31. Finale WOŚP powoli opada. Dla nas oznacza to tylko jedno — czas wrócić do planowania kolejnej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata! Na pół roku przed 29. Pol'and'Rock Festival podsumowujemy to, co już wiemy!

2023-02-06 21:20:00

Wchodzimy w II etap plebiscytu Złotego Bączka!

Zrobiliście to! Wskazaliście 19 zespołów, które przechodzą do II etapu plebiscytu Złotego Bączka. Kogo usłyszymy ponownie na Najpiękniejszym Festiwalu Świata?

ZOBACZ TEŻ