Aktualności

Krzysiek Sokołowski pierwszym gościem ASP!

2022-05-30 21:20:00

Spotkania z nietuzinkowymi gośćmi w ramach Akademii Sztuk Przepięknych to już stały element Pol'and'Rock Festival. Na nadchodzącej 28. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata publiczność spotkać się będzie mogła m.in. z Krzyśkiem Sokołowskim z zespołu Nocny Kochanek. Zaproszenie to jest ukłonem w stronę fanów festiwalu, którzy wielokrotnie apelowali o możliwość rozmowy właśnie z wokalistą heavymetalowej grupy.  

 

Krzysiek Sokołoski na Akademii Sztuk Przepięknych, fot. Albert Gula

 

Krzysiek Sokołowski – na scenie w tym roku uzyska pełnoletność – 18 lat grania. Wokalista i autor tekstów zespołu Nocny Kochanek.


Karierę muzyczną zaczął w zespole Nemesis, który płynnie przemienił się w Night Mistress. W 2012 roku reżyser Bartek Walaszek, który wcześniej kilkukrotnie wykorzystywał muzykę zespołu w swoich filmach, poprosił o nagranie utworu do produkcji “Kapitan Bomba – Zemsta Faraona”. Tak powstał „Minerał Fiutta”, który bardzo szybko został podchwycony przez publiczność, a i członkowie grupy poczuli się lepiej w "jajcarskim" wydaniu. Night Mistress wyewoluowała więc w Nocnego Kochanka, czyli muzycznie klasyczny heavy metal, ale tekstowo - humor, dystans do świata, pastisz i gry językowe.


Swoją pracę w Nocnym Kochanku Krzysiek Sokołowski traktuje jak bycie profesjonalnym komikiem: wchodzi na scenę i prezentuje swoje żarty, a wszystko ma przemyślane i zaplanowane, aby dało się powtarzać, zachowując zawsze tę samą jakość. Wszystko musi być na najwyższym poziomie muzycznym i wykonawczym, na jaki go stać.

 

Krzysiek Sokołowski w trakcie koncertu Nocnego Kochanka, fot. Paweł Tymiński


Z wykształcenia jest anglistą, studiował lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie, a po studiach, w roku 2011, przeniósł się do Warszawy i podjął pracę nauczyciela języka angielskiego w gimnazjum. Zawsze dobrze się czuł w swojej szkole, a dzięki graniu w zespole cieszył się większą popularnością i zaufaniem uczniów. Jednak w 2017 roku, po 5 latach pracy, na pół roku przed awansem, postanowił postawić wszystko na kartę Nocnego Kochanka i zrezygnował z pracy w szkole.

W Polsce zdecydowanie brakowało Nocnego Kochanka. Metal jest pompatyczny, napuszony i potrzebował oddechu. Muzyka ma przede wszystkim dawać radość.

 

Zespół Nocny Kochanek czterokrotnie gościł na Najpiękniejszym Festiwalu Świata - w 2016, 2017, 2018 i 2020 roku. Grupa jest laureatem Eliminacji do Przystanku Woodstock oraz zdobywcą nagrody publiczności festiwalu - Złotego Bączka. 

 


 

Spotkanie z Krzyśkiem Sokołowskim odbędzie się 4 sierpnia o godz. 13:30. Spotkania z gośćmi ASP prowadzą dziennikarze Onet.pl.

 

 

Poznaj wszystkich gości Akademii Sztuk Przepięknych!

 

POKAŻ PODOBNE
2022-07-27 09:06:17

Marka Lech na Pol’and’Rock Festival!

Trzy dni wspaniałej muzyki, wyjątkowa oprawa wizualna i niezapomniane emocje – to brzmi jak Pol’and’Rock Festival! Marka Lech po raz dziewiąty zaprosi jego uczestników do strefy, w której nie zabraknie orzeźwienia. Współpracę, jak co roku, zapowiadają festiwalowe puszki oraz specjalna muzyczna koszulka.

2022-07-18 10:32:51

Zespół Limp Bizkit nie wystąpi na 28. Pol’and’Rock Festival

Amerykańska kapela, której występ miał być jednym z bardziej wyczekiwanych momentów 28. Pol’and’Rock Festival, ze względów zdrowotnych odwołuje trasę koncertową w Europie, w tym występ na naszym Najpiękniejszym Festiwalu Świata.

2022-07-04 21:20:00

Spięty dołącza do składu Pol'and'Rock Festival

Hubert Dobaczewski, czyli "Spiety", jest doskonale znany publiczności Pol'and'Rock Festival. Na najbliższej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata pojawi się ze swoim nowym zespołem Spięty.

ZOBACZ TEŻ