Aktualności

Krzysiek Sokołowski pierwszym gościem ASP!

2022-05-30 21:20:00

Spotkania z nietuzinkowymi gośćmi w ramach Akademii Sztuk Przepięknych to już stały element Pol'and'Rock Festival. Na nadchodzącej 28. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata publiczność spotkać się będzie mogła m.in. z Krzyśkiem Sokołowskim z zespołu Nocny Kochanek. Zaproszenie to jest ukłonem w stronę fanów festiwalu, którzy wielokrotnie apelowali o możliwość rozmowy właśnie z wokalistą heavymetalowej grupy.  

 

Krzysiek Sokołoski na Akademii Sztuk Przepięknych, fot. Albert Gula

 

Krzysiek Sokołowski – na scenie w tym roku uzyska pełnoletność – 18 lat grania. Wokalista i autor tekstów zespołu Nocny Kochanek.


Karierę muzyczną zaczął w zespole Nemesis, który płynnie przemienił się w Night Mistress. W 2012 roku reżyser Bartek Walaszek, który wcześniej kilkukrotnie wykorzystywał muzykę zespołu w swoich filmach, poprosił o nagranie utworu do produkcji “Kapitan Bomba – Zemsta Faraona”. Tak powstał „Minerał Fiutta”, który bardzo szybko został podchwycony przez publiczność, a i członkowie grupy poczuli się lepiej w "jajcarskim" wydaniu. Night Mistress wyewoluowała więc w Nocnego Kochanka, czyli muzycznie klasyczny heavy metal, ale tekstowo - humor, dystans do świata, pastisz i gry językowe.


Swoją pracę w Nocnym Kochanku Krzysiek Sokołowski traktuje jak bycie profesjonalnym komikiem: wchodzi na scenę i prezentuje swoje żarty, a wszystko ma przemyślane i zaplanowane, aby dało się powtarzać, zachowując zawsze tę samą jakość. Wszystko musi być na najwyższym poziomie muzycznym i wykonawczym, na jaki go stać.

 

Krzysiek Sokołowski w trakcie koncertu Nocnego Kochanka, fot. Paweł Tymiński


Z wykształcenia jest anglistą, studiował lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie, a po studiach, w roku 2011, przeniósł się do Warszawy i podjął pracę nauczyciela języka angielskiego w gimnazjum. Zawsze dobrze się czuł w swojej szkole, a dzięki graniu w zespole cieszył się większą popularnością i zaufaniem uczniów. Jednak w 2017 roku, po 5 latach pracy, na pół roku przed awansem, postanowił postawić wszystko na kartę Nocnego Kochanka i zrezygnował z pracy w szkole.

W Polsce zdecydowanie brakowało Nocnego Kochanka. Metal jest pompatyczny, napuszony i potrzebował oddechu. Muzyka ma przede wszystkim dawać radość.

 

Zespół Nocny Kochanek czterokrotnie gościł na Najpiękniejszym Festiwalu Świata - w 2016, 2017, 2018 i 2020 roku. Grupa jest laureatem Eliminacji do Przystanku Woodstock oraz zdobywcą nagrody publiczności festiwalu - Złotego Bączka. 

 

Obejrzyj występ Nocnego Kochanka na Przystanku Woodstock 2017

 

Mecenasem Akademii Sztuk Przepięknych jest mBank. Spotkania z gośćmi ASP prowadzą dziennikarze Onet.pl.

Spotkanie odbędzie się 4 sierpnia o godz. 13:30.

 

POKAŻ PODOBNE
2022-05-02 21:35:00

Bestialsko dobry rock - GWAR na Pol'and'Rock

Koncerty, ktore wyglądają jak rozgrywające się na żywo sceny z goteskowych horrorów i międzyplanetarnych walk między armiami pozaziemskich potworów, do których często dołączają karykaturalnie przedstawione postaci z ziemskiej historii i współczesności oraz mocna muzyka z pogranicza hard rocka i metalu to znaki rozpoznawcze kapeli GWAR. Amerykańska kapela wystąpi na 28. Pol'and'Rock Festival.

2022-05-02 10:38:26

Od zgłoszenia po zaproszenie na festiwal - znamy laureatów Eliminacji

Aż 9 spośród 513 zespołów zgłoszonych do Eliminacji do Pol'and'Rock Festival spełni swoje marzenie i zagra na najbliższej edycji wydarzenia, za którym stoi Fundacja WOŚP. Znamy laureatów konkursu, w którym w minionych latach triumfowali m.in. Enej, Kwiat Jabłoni i Nocny Kochanek.

2022-05-09 21:20:00

Kwiat Jabłoni zagra na Pol'and'Rock Festival

Kwiat Jabłoni po raz pierwszy zagrał na 25. Pol'and'Rock Festival na Małej Scenie. Ich koncert został doceniony przez publiczność Złotym Bączkiem oraz został wydany na płycie CD/DVD. Publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata zakochała się w ich graniu. W 2022 roku zagrają dla Was ponownie!

ZOBACZ TEŻ