Aktualności

Krzysztof Zalewski na Dużej Scenie Pol'and'Rock 2019

2019-04-08 14:53:07

 

Krzysztof Zalewski to muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista, tekściarz, uważany za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce

 

Po wydaniu debiutanckiej płyty Pistolet zniknął na 9 lat z pierwszego planu na scenie. W tym czasie szlifował swój warsztat i zdobywał doświadczenie. Występował przez ten okres na scenie w zespołach: Nosowska, HEY, Muchy czy BRODKA. W 2013 roku powrócił z autorską, trudną do zakwalifikowania płytą "ZELIG", którą zebrał bardzo dobre recenzje i zyskał liczne grono fanów.

 

 

Ostatnia autorska płyta Zalewskiego to krążek „ZŁOTO”, wpisujący się w tę szkołę grania muzyki, która mówi, że mniej znaczy lepiej, że to, co ciche i subtelne, często wybrzmiewa głośniej od huku przesterowanych gitar. „Złoto” jednak to nie same ballady, śpiewane do wtóru łkającej cicho gitary – choć i dla poszukujących takich wrażeń coś się znajdzie… Na płycie dominują numery dynamiczne, czy wręcz drapieżne. W porównaniu z poprzednią płytą uproszczone jednak zostały aranżacje, bardziej organiczne jest brzmienie i bardziej bezpośredni przekaz. Za "Złoto" otrzymał 3 nominacje do Fryderyka 2017 i płyta szybko pokryła się złotem. Teledysk do piosenki "Miłość Miłość" pochodzącej z płyty stał się przebojem z ogromną ilością odsłon, kolejny singiel "Polsko" przez wiele tygodni utrzymywał się na 1. miejscu Listy Przebojów Trójki.

 

 

Najnowszym "dzieckiem" Krzysztofa jest płyta "Zalewski śpiewa Niemena" wydana w styczniu 2018 roku. 

 

 

 

 

 

 

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ