Aktualności

Kto zagra na koncercie Eliminacji - I dzień

2017-03-22 13:39:51

 

Zobaczcie, kto wystąpi pierwszego dnia koncertów (8 czerwca) w klubie Progresja w Warszawie! Przed Wami: 8 lat w Tybecie, NaliaH, The Sixpounder, The Heavy Clouds, Nocny Kochanek, Bezjahzgh, Percival Schuttenbach, Portfinger i Kolory!

Dodatkowo wieczór uświetnią występy Materii (laureata Eliminacji z 2011 roku) oraz Kabanosa - bywalca woodstockowych scen! 

 

8 lat w Tybecie

"To co zobaczyłem, to jest wszystko czego oczekuję od rocka. Czad, energia, przesłanie i bardzo dobre teksty. Wreszcie w rocku o coś chodzi." – Krzysztof Skiba, Rock Time 2015, Opole.

Zespół 8 lat w Tybecie od kilku lat konsekwentnie buduje swoje gitarowe brzmienie i pozycją na śląskiej scenie rockowej. Komentarz negatywnych zjawisk społecznych w wykonaniu 8 lat w Tybecie ma pobudzać słuchaczy do przyjęcia krytycznej, aktywnej postawy wobec otoczenia. 

"Soczyste, chropowate brzmienie, wokalista o magnetycznej osobowości i inteligentne teksty sprawiły, że zespół bezapelacyjnie wyprzedził swych konkurentów i nie pozostawił nam wątpliwości, że należy go premiować awansem do koncertu w jarocińskim Spichlerzu"  - Jacek Jędrzejak, Rytmy Młodych 2015, Ruda Śląska.

Zwycięzcy eliminacji regionalnych Jarocin Rytmy Młodych 2015, zdobywcy licznych wyróżnień dla autora tekstów Dominika Witoszka. Laureaci ogólnopolskiego plebiscytu Nasze Miasto Gra i uczestnicy Festiwalu Luxfest 2014. W Hali Arena w Poznaniu zagrali obok takich wykonawców jak Luxtorpeda czy Acid Drinkers. Końcem 2016 roku 8 lat w Tybecie ponownie spotkało się na jednej scenie z „Kwasożłopami” kilkukrotnie wspierając ich jako support. W tym czasie koncertowali również m.in. z zespołami: Lipali, Hunter oraz Clock Machine. Single zespołu: „Król Popkultury” i „Po co tyle słów?” na dłuższy czas zagościły na antenie Antyradia, zdobywając wielokrotnie czołowe lokaty w liście Turbo Top.

"Dobre. Bardzo dobre". - Zbigniew Hołdys, 26 maja 2016.

Skład zespołu: Dominik Witoszek - wokal, teksty; Dawid Kubeczek - bas, wokal; Wojtek Mazur - gitara, wokal; Krzysztof Puda - gitara, wokal; Grzegorz Korzeniewski - perkusja.

 

 

 

 

NaliaH

NaliaH to projekt powołany do życia przez Natalię Hoffmann, w ramach którego komponuje i wykonuje autorskie utwory z pogranicza alternatywnego rocka i muzyki soul. Projekt został założony w lutym ubiegłego roku i początkowo opierał się wyłącznie na działalności koncertowej, przy współpracy z artystami z różnych miast europejskich, w ramach której NaliaH wystąpiła m.in. w Pradze, Maladze i  Budapeszcie. W lutym 2017 roku miała miejsce premiera debiutanckiego albumu studyjnego artystki, zatytułowanego „Long Way Out”. Podczas koncertów NaliaH wspiera zespół w składzie: Hubert Torzewski - perkusja, Bartosz Mielcarek - gitara elektryczna, Maciej Nawrocki - gitara akustyczna, Jędrzej Kaniewski - bas, Jan Stachowiak - puzon.

 

               

 

 

The Sixpounder

Początki The Sixpounder sięgają 2006 roku. Zespół powstał we Wrocławiu z inicjatywy gitarzysty Pawła Ostrowskiego i wokalisty Filipa Sałapy. Ostateczny skład uformował się jednak dopiero na początku 2008 roku, gdy do grupy dołączyli gitarzysta Michał Woźniak, basista Jarosław Grzeszczyk oraz perkusista Artur Konarski. W tym, niezmiennym jak dotąd, składzie zespół rozpoczął koncertowanie.

W 2010 roku zespół nagrał debiutancki album „Going to Hell? Permission Granted!”, który został wydany własnym nakładem w 2011. W tym samym roku wokalista The Sixpounder wziął udział w pierwszej edycji programu „The Voice Of Poland”. Tam został zauważony przez wytwórnię Universal Music Group Poland, która zaoferowała ponowne wydanie debiutanckiego albumu, czyniąc The Sixpounder pierwszym w historii polskim zespołem metalowym wydanym przez tę wytwórnię.

Pod koniec 2013 roku The Sixpounder rozpoczął nagrywanie drugiego albumu zatytułowanego „The Sixpounder”. Na płycie pojawili się goście: Jacek Hiro (Sceptic), Vogg (Decapitated) oraz Peter (VADER). Miksem i masteringiem zajął się Jacek Miłaszewski (Chimp Studio), odpowiedzialny również za te etapy pracy przy pierwszym krążku. Płyta została wydana nakładem Universal Music Group Polska i zyskała popularność dzięki singlom „The Hourglass” oraz „Dead Man Walking”. Zespół promował płytę „The Sixpounder” na wspólnej trasie wraz zespołami Decapitated, Materia oraz Thy Disease na przełomie lat 2014/2015.
W sierpniu 2015 zespół rozpoczął nagrywanie materiału na trzeci studyjny album w studio Custom 34. Tym razem za miks i mastering odpowiadał Daniel Bergstrand, znany ze współpracy z takimi artystami jak: Dimmu Borgir, Behemoth, Meshuggah czy In Flames. W lutym 2016 światło ujrzał pierwszy singiel, zatytułowany „True To Yourself”. Zespół odbył trasę po Anglii, Irlandii oraz Szkocji. 

Występowali już przed takimi zespołami, jak: Motorhead, Suicide Silence, Behemoth, Decapitated, Bullet For My Valentine,
Mastodon, Skindread, At The Gates, Moonspel, Soilwork. Od 2013 roku The Sixpounder należy do Monster Energy Team.

Skład zespołu: Filip Sałapa - wokal, Paweł Ostrowski - gitara, wokal, Michał Woźniak - gitara, Krzysiek Olejniczak - bas, Artur Konarski - perkusja.

 

 

 

 

The Heavy Clouds

Power trio straght outta Warsaw!

Zaczęło się od jednego telefonu. Piotrek Podgórski zadzwonił do „Ziemby” i zadał najprostsze pytanie leżące u podwalin powstania wielu zespołów: „Chciałbyś coś pograć?”. Piotrek miał gitarzystę Bartosza Kanak, Wojtek chęć. Zakończenie lub nieokreślone przerwy w działalności macierzystych projektów i kapel stworzyły sprzyjające warunki do stworzenia czegoś nowego. Decyzja zapadła po pierwszej próbie.

The Heavy Clouds powstało z chęci grania po prostu „prościej”. W materiale, który jest efektem niezobowiązujących jamów na próbach, słychać zarówno echa buntowniczego Seattle, stonera rodem z kalifornijskich pustyń oraz punkowej energii, które Bartek uzupełnia klasycznym rockowym i bluesowym brzmieniem.

Pierwszym wydawnictwem miała być czteroutworowa EPka zarejestrowana z Marcinem Klimczakiem (The Black Tapes, The Feral Trees) w jego Moustche Ministry. W wyniku nadmiaru pomysłów powstały kolejne cztery utwory oraz koncept zrobienia z tego płyty. W między czasie zespół zaliczył debiut wydawniczy na składance wspierającej demokratyczny klub sportowy AKS Zły.

Premiera debiutanckiego albumu „Mind Pollution” jest planowana na kwiecień bieżącego roku. Całość materiału została nagrana “na setkę”. Za mixy odpowiada Wojtek Olszak z Woobie Doobie Studio, a mastering jest dziełem Grzegorza Piwkowskiego.  Obecnie, poza przygotowaniami do pełnowymiarowego debiutu, zespół kontynuuje rozpoczętą w grudniu 2015 roku aktywną działalność koncertową.

Skład zespołu: Wojtek Ziemba - wokal, bas, Bartosz Kanak - gitara, Piotr Podgórski - perkusja.

 

 

 

 

Nocny Kochanek

Nocny Kochanek to jeden z nielicznych polskich zespołów metalowych, który traktuje muzykę oraz teksty z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem. Słychać tutaj wyraźne inspiracje takimi zespołami jak: Iron Maiden, Judas Priest, Helloween czy Black Sabbath. Teksty natomiast napisane są z dużym przymrużeniem oka, co nadaje całości niepowtarzalnego, wręcz groteskowego klimatu.

Po sukcesie albumu „Hewi Metal” czas na drugą płytę! „Zdrajcy Metalu” to 12 melodyjnych utworów nawiązujących do twórczości klasyków heavy metalu. Teksty – często dwuznaczne – napisane są z ogromną dawką dystansu do subkultury metalowej. Ilustrację okładki tak ja w przypadku debiutu wykonał – Robert Adler.

W jednym z wywiadów wokalista Krzysztof Sokołowski opowiada o powstaniu Nocnego Kochanka w następujący sposób: „Wszystko wyszło dosyć spontanicznie. Począwszy od jednego utworu nagranego trzy lata temu, na potrzeby produkcji „Zemsty Faraona”. Ludzie sami oczekiwali od nas wydawania utworów na podobieństwo Minerału, który nagraliśmy jeszcze jako Night Mistress. Stworzyliśmy zatem osobny projekt, będący alter ego naszego matczynego zespołu.”

Jeśli chcecie stać się posiadaczami skutków zdrady metalu, nowy album Nocnego Kochanka jest do nabycia w dobrych sklepach muzycznych oraz na sklep.nocnykochanek.pl.

Skład zespołu: Krzysiek Sokołowski - wokal, Arek Majstrak - gitara, Robert Kazanowski - gitara, Artur Pochwała - bas, Tomek Nachyła - perkusja.

 

 

 

 

BEZJAHZGH

Historia BEZJAHZGH (czyt. 'bez dżazg') zaczęła się w 2006 roku w wielkopolskiej Trzciance, kiedy to... ale to już właśnie historia. To co najpiękniejsze, zostało w naszych sercach, a że mamy je pojemne, to jeszcze wiele takich chwil się zmieści. Tym bardziej, że rytm zespołu nadaje 11 serc. Jedne biją spokojnym tempem, inne łomoczą na skraju zawału. Ale to właśnie sprawia, ze muzyka, która z nich płynie jest wyjątkowa. Reggae'owy sos przyprawiany przeróżnymi innymi dźwiękami i stylami. Jest wiec słodko i ostro, gorzko i kwaśniej, pikantnie i łagodnie ale zawsze smacznie.

Na koncie mamy sporą ilość zagranych koncertów klubowych oraz na znaczących festiwalach m.in. Ostróda Reggae Festiwal, Afryka Reggae Festiwal (Toruń), Przystanek Woodstock – Pokojowa Wioska Kryszny (Kostrzyn n/Odrą), Karuzela Cooltury (Świnoujście), Festiwal Reggaenwalde (Darłowo), Upgrade festiwal (Magdeburg), Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu oraz Jarocin Festiwal. 

W 2010 roku ukazała się nakładem wydawnictwa Lou & Rocked Boys nasza pierwsza płyta "NIE NA CHACIE". Gościnnie zespół wspomagali DJ Feel-X oraz MC Globyman, z kolei Tom Horn wysmażył remix do jednego z kawałków. Masteringiem zajęli się najlepsi, czyli Studio As One. W listopadzie 2016 ponownie nakładem Lou & Rocked Boys premierę miała druga płyta PRZECZAS. Płyta została pozytywnie przyjęta przez słuchaczy, krytyków oraz media muzyczne.

Skład zespołu: Anna "Ana" Kasperska - Czech - instrumenty klawiszowe, wokal, Jarogniew "Paproch" Kochner - wokal, Norbert "Norba" Sikorski - wokal, Krzysztof "kris"k.sTANISZEWSKI - conga, lira korbowa, przeszkadzajki, sample, Bartosz "Czapla" Czapliński - gitara elektryczna, Karol "Karlos" Rodzik - saksofon tenorowy, Daniel "Deny" Węgrzyn - saksofon barytonowy, Sławomir "Ojciec" Kamiński - trąbka, Dariusz "Chorąży" Misiun - puzon, Sylwester "Szadok" Szade - gitara basowa, Michał "Mihu" Szczodry "Szczodras" - perkusja.

 

 

 

 

 

 

 

Portfinger

Lubelski zespół grający rocka z dominacją grunge’owego brzmienia. Cechy które wyróżniają grupę to progresywne podejście do kompozycji, różnorodność brzmieniowa oraz aranżacyjna, unikalny styl i charyzma członków grupy. Początki zespołu sięgają 2012 roku, kiedy gitarzysta Janek Getler i basista Mateusz Hejno po wspólnym jamie postanawiają założyć zespół. Następnie powstały pierwsze szkielety utworów. W 2013 sekcje rytmiczną zasila perkusista Mateusz Jakubczyk. Po wielu komplikacjach skład grupy na stałe formuje się w 2015 roku, gdzie oprócz wcześniej wspomnianych członków do zespołu dołącza wokalista Robert Sowiński. W takim składzie grupa pracuje nad materiałem, który mają nadzieję, że jak najprędzej ukaże się na debiutanckiej płycie.

2016 rok przyniósł grupie udział w kilku festiwalach oraz przeglądach muzycznych m. in.: Pro Rock w Olsztynku (nagroda dla najlepszego wokalisty), czy też Rock Alert Festival (I nagroda dla zespołu). Obecnie zespół pracuje nad pierwszym singlem oraz wideoklipem.

Skład zespołu: Janek Getler - gitara, Mateusz Hejno - bas, Mateusz Jakubczyk - perkusja, Robert Sowiński - wokal.

 

 

 

 

Kolory

Kolory to świeży indie rock z południa Polski. Wspólnie grają od 2015 roku. Ich pierwsze EP zatytułowane "Vivid" ukazało się w 2016 roku, prezentując cztery pełne energii utwory. Album promowany jest singlem "How Do You Feel Tonight", do którego powstał również teledysk. Skład regularnie koncertuje. Aktualnie przygotowuje się do publikacji nowej porcji materiału, którą póki co można usłyszeć na żywo na koncertach oraz do nowego teledysku.

Skład zespołu: Sebastian Szuła, Krystian Rypka, Michał Smyła, Igor Talarczyk.

 

 

 

 

Materia - laureat Eliminacji do Przystanku Woodstock z 2011 roku 

"Chyba nie będzie przesadą napisać, że nawet bez udziału w telewizyjnym talent show "Must Be The Music", chłopaki z Materii świetnie by sobie poradzili na rynku. Wiadomo, promocja, telewizja, i tak dalej, ale dobra muzyka zawsze obroni się sama, a Materia ze Szczecinka gra naprawdę dobrą muzykę. Do tego znakomicie wypada na koncertach, a tych zagrali naprawdę sporo, wliczając w to występ na Dużej Scenie Przystanku Woodstock. Można też było ich zobaczyć na m.in. na festiwalach: Sonisphere, Jarocin Festival, MetalFest, Wacken Open Air (Niemcy), Metal Blast (Egipt), czy EUROBLAST (Niemcy)."

Co grają? Nowocześnie brzmiący, mięsisty metal, utrzymany w fajnym klimacie.

Kim są? Oto oni: Michał "Mihu" Piesiak (wokal, gitara basowa), Tadeusz "Tede" Piesiak (gitara, wokal), Adrian "Adi" Dubiński (gitara) i Jakub "Marcia" Marciniak (perkusja).

 

 

 

 

Kabanos - gwiazda wieczoru

Kabanos to ewenement polskiej sceny niezależnej, zespół taki sam jak żaden. Grupa powstała w 1997 roku w Piasecznie z inicjatywy Zenka, który nie potrafił ani śpiewać, ani grać, ale miał głowę pełną pomysłów. Po raz pierwszy o Kabanosie zrobiło się głośno w 2000 roku za sprawą chałupniczych przeróbek rockmetalowych szlagierów z absurdalnymi, żulerskimi tekstami okraszonymi cytatami z filmów Stanisława Barei. Na przestrzeni lat zespół ewoluował zarówno muzycznie, jak i tekstowo. Dla suchej, cienkiej, pomarszczonej kiełbasy bariery nie istnieją, ich niesamowity progres jest ewenementem na skalę światową. Zyskali sobie tłumy zwolenników dzięki regularnie wydawanym własnym sumptem płytom i coraz większymi, organizowanymi samodzielnie, trasami koncertowymi. Ich rosnąca popularność zaprowadziła ich na Przystanek Woodstock, na którym wystąpili trzykrotnie, na Małej i Dużej scenie oraz w Pokojowej Wiosce Kryszny. W 2013 roku otrzymali z rąk Jurka Owsiaka nagrodę publiczności „Złoty Bączek”.

Piąta płyta Kabanosa, „Balonowy Album” to esencja cienkiej kiełbasy na jednym krążku. Następca „Dramatu Współczesnego” to bardziej powrót do klimatów „Flaków” i „Kiełbi”, aniżeli kontynuacja mrocznego i progresywnego mięsa. Wśród gości na płycie pojawił się Piotr „Makak” Szarłacki - osobistość z Antyradia, związany z Kabanosem od roku 2000 dzięki Radiostacji, a także Zacier - artysta, który z zespołem koncertował na pierwszej wielkiej trasie „Wódka i Zakąska Tour 2010”.

Po występie grupy na 20. Przystanku Woodstock, na którym Kabanos zagrał niemal 3-godzinny koncert w Pokojowej Wiosce Kryszny, Zenek zaczął pisać utwory na nową płytę. Piosenka „Mamo, jest mi tu dobrze” nawiązuje do przeżyć związanych z tym festiwalem. Album był aranżowany w ciężkich, dramatycznych warunkach, gdzie cały zespół pracował w pocie czoła w tygodniu, między licznymi koncertami promującymi „Dramat Współczesny”. Na płycie znajdziecie bardzo szczere i bardzo osobiste teksty Zenka, podane w tradycyjnej flakowo-kiełbiowo-luźnej konwencji.

 

 

(amm)

POKAŻ PODOBNE
2018-02-05 12:41:47

Złoty Bączek 2018 - notowanie 8

Przed Wami kolejne notowanie Złotego Bączka - nagrody którą Wy, jako publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata przyznajecie swoim ulubionym wykonawcom. Czy w rankingu pojawiły się zmiany? Przekonajcie się sami!

2018-03-12 14:46:16

Gojira kolejną gwiazdą festiwalu Pol'and'Rock!

Grali obok takich legend jak Slayer, Metallica czy Mastodo. Już w sierpniu wystąpią w Kostrzynie nad Odrą! Francuski, hevy metalowy zespół Gojira kolejną gwiazdą Dużej Sceny festiwalu Pol'and'Rock!

2018-02-26 13:13:10

Złoty Bączek 2018 - notowanie 11

Przed Wami kolejne notowanie Złotego Bączka - nagrody którą Wy, jako publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata przyznajecie swoim ulubionym wykonawcom. Czy w rankingu pojawiły się zmiany? Przekonajcie się sami!

ZOBACZ TEŻ
nota prawna
nota prawna