Aktualności

Kto zagra na koncercie Eliminacji - II dzień

2017-03-23 10:27:37

 

Zobaczcie, kto wystąpi drugiego dnia koncertów (9 czerwca) w klubie Progresja w Warszawie! Przed Wami: Poligon nr 4, Eleanor Gray, Ostrov, Yankee, Strojnowy, Synaptine, ThermiT, Need More Clouds oraz Chorzy!

Dodatkowo wieczór uświetnią występy Hanzy i Romantyków Lekkich Obyczajów (laureatów Eliminacji z 2016 roku) oraz Acid Drinkers - bywalców woodstockowych scen!

 

Poligon nr 4

Poligon nr 4, to polski zespół grunge'owy, który w 2011 roku zadebiutował albumem wydanym przez wytwórnię SP Records. Realizatorem i współproducentem albumu został Sławek Janowski (Kult "MTV Unplugged", Dezerter, Kazik). Kapela gra muzykę grunge’ową we wszelkich jej odmianach, od punka do najcięższych brzmień. Koncertowali w wielu klubach Polski, a w Warszawie zagrali we wszystkich największych obiektach (m.in. w Stodole, Progresji czy Proximie). W Stodole supportowali kilkukrotnie zespół Kult oraz Kazika na żywo. Byli też w trasie z zespołem Closterkeller. Dwa razy dotarli też do półfinału festiwalu Emergenza dla młodych kapel. W 2013 roku nagrali utwór „Tiziphone” na specjalną składankę będącą hołdem dla zespołu Closterkeller.

Gościnnie razem z Kazikiem Staszewskim mieli okazję wykonać utwór „Legenda ludowa” z repertuaru grupy KNŻ. Ich muzykę puszczała m.in. Radiowa Jedynka czy Rock Radio. W listopadzie 2015 roku ukazał się ich wywiad dla magazynu „Gitarzysta”. Niedawno udzielali też wywiadu na antenie Radia Rock (dawne Roxy FM). Muzycy Poligonu nr. 4 w przeszłości mieli przyjemność występować gościnnie lub na czas dłuższy, w takich zespołach jak Apteka (Seweryn Narożny na perkusji), Kult czy El dupa (Gutek gościnnie na wokalu i waltorni). Od 2012 roku Poligon nr. 4 rokrocznie organizuje cykle koncertów „Seattle
night”, na które przychodzą setki ludzi by posłuchać prawdziwego brzmienia spod znaku grunge. W maju 2016 roku zespół wystąpił na Gliwickich Juwenaliach obok takich artystów jak Lipali czy Lao Che. 

W chwili obecnej kapela kończy pracę nad drugim albumem. Materiał został nagrany m.in. w Studio Telewizji Polskiej (S4/6 im. Jerzego Wasowskiego) na Woronicza i w Radiu Zet. Realizatorem nagrań i autorem miksów został ponownie Sławek Janowski (m.in. Kult, Kazik, Lao Che, Happysad, Pudelsi czy Pidżama Porno). Płyta ukaże się jeszcze w tym roku.

Skład zespołu: Naro – perkusja, Aga Bot – bas, Gutek – wokal, gitara.

 

 

 

 

Eleanor Gray

E ksplozja emocji, szczerości płynącej ze sceny i  wariactwa. Prąd.

L ubić muzykę to może kot sąsiadki, my muzyką żyjemy. Jest w naszym DNA.

E ewidentnie nie chcemy robić niczego innego w życiu poza graniem. Ament*

A lbo się nam uda, albo nie. Ale kto nie ryzykuje, ten w Rawiczu nie siedzi…

N ie szukamy powodów, szukamy okazji.

O rganizacja imprezy muzycznej to trudne i odpowiedzialne zajęcie. Wiemy o tym. Szanujemy to.

R realizator to bardzo fajny facet. Lubimy Go. I tak… bas musi być głośno…J

 

G rupies to osobny temat. Co dotyczy zespołu, w zespole zostaje. Zawsze. Nawet grypa…

R odziny się o nas martwią. Mówią - życie sobie zmarnujecie. [email protected]%&je$my ich zdanie…

A meba ma nibynóżki. My NIC nie robimy na niby.

Y eti 

*Ament, Jeff – basista amerykańskiego zespołu Pearl Jam

Eleanor Gray pochodzi z Poznania, swój początek datuje na rok 2012. Obrany kierunek, którego zespół nie chce definiować, zaowocował mieszanką kilku stylów muzyki gitarowej. Jak mówi wokalista Alan Garstecki: "Inspiracje czerpiemy ze wszystkiego co powoduje u nas ciary. Nie chcemy kopiować, naśladować, dążymy do tego aby uzyskać własne, niepowtarzalne brzmienie i styl."

Wzajemna przyjaźń muzyków oraz totalnie różne charaktery pozwoliły stworzyć fantastyczną atmosferę w zespole. Eleanor Gray to połączenie doświadczenia i obycia z młodością i polotem, co w efekcie daje nietuzinkową mieszankę luzu, spokoju i szczerości płynącej od muzyków.

Eleanor Gray koncertuje gdzie i kiedy tylko się da i jest przyjmowany entuzjastycznie przez publiczność. "Każdy koncert jest dla nas tak samo ważny. Na scenie zawsze dajemy z siebie 120%, a poza nią dbamy o to, aby w każdym aspekcie być profesjonalistami. Muzyka to nasz sposób na życie,  a scena to nasze środowisko naturalne" - mówią muzycy.

Koncerty z m. in.: I Am Giant, Lonely The Brave, Acid Drinkers, Luxtorpedą, Happysad, Muchami, Hunterem, Proletaryatem, Bednarkiem, czy Comą potwierdziły, że muzyka zespołu, jak i sami muzycy, są gotowi do wydania pierwszego długogrającego albumu.  „K-R-Y-S-T-Y-N-A”, bo tak nazywa się ich debiut, ukazała się 20.10.2016. Całość została nagrana w gdańskim Custom 34 pod okiem Piotra Łukaszewskiego (IRA, PTAKY, FUZZ). Za  mix i mastering odpowiedzialny był Jacek Miłaszewski (w CV między innymi płyty Acid Drinkers).

Skład zespołu: Alan Garstecki - wokal, Jacek Idźkowski - gitara, Marcin Łatko - bas, Jarek Majer - gitara, Daniel Maliszewski -drums.

 

 

 

 

 Ostrov

Zespół z Białegostoku, powstał w 2014 roku z inicjatywy Andrzeja Popławskiego i Rafała Mikiewicza. Nazwa "Ostrov" z rosyjskiego oznacza wyspę i została zainspirowana filmem o takim samym tytule. Zespół śpiewa w języku polskim i białoruskim. Muzyka, którą wykonują jest nazywana "Męskim Rock'n'Rollem". Są tu ciężkie riffy, ale też dużo melodii, co jest swego rodzaju kompromisem między muzykami.

Od 2014 roku zagrali ponad 50 koncertów na takich imprezach, jak:
- Festiwal w Węgorzewie 2015 poza konkursem (Armia, Apteka)
- Juwenalia w Białymstoku (Coma, Luxtorpeda)
- Basowiszcza 2015 (Brutto, Lao Che)
- Wiewiórstock na Przystanku Woodstock 2016
- Rock Na Bagnie (Maleo Reggae Rockers)
- Finał WOŚP w Białymstoku i Ełku
- support zespołu Acid Drinkers
- support zespółu Kabanos na ich trasie koncertowej
- II miejsce na Rockowaniach w Białymstoku
- występ w telewizyjnym show Must Be the Music oraz Mam talent (w obu przypadkach ocena jury jednogłośnie na TAK)

Pod koniec 2016 roku wydali swój pierwszy album pt. "INSULO" co w języku esperanto (dla podkreślenia białostockiego pochodzenia), również oznacza wyspę, tak, jak nazwa zespołu.

Skład zespołu: Miki - gitara, Łukasz - gitara, Kamil - bas, Śpiewczy - vocal, gitara, Argon - perkusja.

 

 

 

 

Yankee

Artur Matusewicz - gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów. Na co dzień współpracuje z wieloma artystami, a na Eliminacjach do Przystanku Woodstock zagra kalifornijski punk-rock ze swojej pierwszej solowej płyty, nagranej niedawno w Kanadzie pod okiem i uchem Luca Telliera - producenta nagrań takich gwiazd, jak np. Simple Plan czy Marie-Mai. 

„To historia jak z filmu. Kontynuacja i profesjonalna realizacja tego, co będąc małolatami robiliśmy jako zespół GAP_YEAR. Mimo znacznie mniejszego doświadczenia, już wtedy graliśmy z Reamonn, The Rasmus, na kilku Finałach WOŚP, w programie Nowa Generacja, otwieraliśmy festiwal Solo Życia... Teraz chciałbym tymi dźwiękami sprawić radość na Najpiękniejszym Festiwalu Świata!" - Artur Matusewicz.

Na prośbę Urzędu Miasta reprezentował Lublin podczas starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Współtworząc zespół Chonabibe, w studiu i na scenie pracował m.in. z Grubsonem, Mariką, Juniorem Stressem, Orkiestrą Tomasza Momota, dj'ami: BRK, Feel-X'em, Kostkiem. Jego gitary można usłyszeć w nagraniach różnych artystów, w tym Kabaretu Smile, z którym zrealizował ok. 50 spektakli.

 

 

 

 

Strojnowy

Zespół „Strojnowy” to projekt założony z inicjatywy Piotra „Struny” Strojnowskiego, który po latach nieobecności postanowił nagrać płytę nawiązującą do dobrej tradycji polskiego reggae. Muzyczna bezpretensjonalność oraz teksty, które są mocną stroną Piotra mają wypełnić niszę w liryce polskich rozgłośni, w których tak niewiele się słyszy komentarzy do czasów współczesnych oraz śpiewa się o miłości w sposób bardziej wyrafinowany. 

Zespół aktualnie pracuje nad 12 kompozycjami utrzymanymi w szeroko rozumianej stylistyce reggae. Wrażliwość muzyczna lidera nadaje kompozycjom niebanalną melodyjność, która sprawia, że utwory pozostają w pamięci. Koncerty zagrane przez ostatnie kilka miesięcy pokazały nam, że na twórczość Piotra czeka sporo osób i to im chcemy wyjść naprzeciw. Doświadczenie producenckie Michała Mareckiego i Grzegorza Rytki (Studio Srebrna) zaowocuje płytą o wysokiej jakości muzycznej. No i co najważniejsze i co oczywiste, Piotr śpiewa w języku polskim.

Skład zespołu: Piotr "Struna" Strojnowski - wokal; Michał Marecki - instrumenty klawiszowe, śpiew; Grzegorz Rytka - saksofony, melodyka, śpiew; Paweł Mazurczak - kontrabas elektryczny, śpiew; Krzysztof Niedźwiecki - gitara, śpiew; Piotr Hrycyk - perkusja, perkusjonalia; Jacek Orłow - perkusja; Łukasz Hodor - puzon.

 

 

 

 

Synaptine 

Zespół Synaptine to nie tylko grupa muzykujących artystów, ale swoisty manifest filozoficzny wyrażany poprzez muzykę. W założeniu grupa powstała w wyniku przekonania o symptomatyczności muzyki samej w sobie jako pierwotnego kanału dystrybucji przekonań wierzeń, emocji, opinii, a nawet w konsekwencji prawd pokoleniowych i dziejowych. Muzyka zespołu jest wyrazem tęsknoty za dźwiękami które odzwierciedlają duszę artysty a nie odpowiedzią na własną próżność czy zapotrzebowanie rynku.

Synaptine jest jak mała wyznaniowa wspólnota w trakcie odprawiania rytuału symptomatycznego spastykowania muzyką, bez wzoru na hit i przekonania o własnej boskości. Traktowanie spontanicznie powstałej muzyki jako pewnego rodzaju modlitwy zawiera się w pojęciu symptomatyczności w muzyce. Nazywanie swoich kompozycji i praca nad nimi jest kwestią drugoplanową. Najważniejsze nie jest dokonywanie cudu postprodukcji, a misterium wsłuchiwania się w siebie jak w instrument.

Zakładając, że jakoby eksperymentujesz muzyką, twoje teksty będą twoją pierwszą myślą, skojarzeniem, ideą i same ułożą się w obraz, którego nie jesteś wtedy kreatorem a bardziej pryzmatem rozświetlającym daną afirmację. Co za tym idzie nie do końca wiesz jak i w jakim momencie twój najważniejszy instrument (czyli ty sam) zareaguje na częstotliwość i wibrację improwizowanych melodii. Nie wiedząc co wolno, a czego nie - nie stosując ram - nie myśląc o efekcie finalnym jak o produkcie na sprzedaż - zaczynasz dostrzegać kim jesteś i co tak naprawdę niesie twoja własna muzyka.

Synaptine to grupa przyjaciół, a nie projekt zarobkowy. Wiadomość, którą chcą się podzielić ze światem brzmi: muzyka jest w nas - nie musimy się jej uczyć by grać i czuć.

Dla muzyki nie ma granic państwowości - stąd język angielski w twórczości zespołu. Użycie najbardziej rozpowszechnionego i uniwersalnego języka jest próbą rozszerzenia spektrum oddziaływania muzyki, a nie strategią marketingową wytwórni płytowej. Niedoskonałości muzyki bądź poezji w opinii krytyki nie mają najmniejszego znaczenia i wpływu na decyzje i muzykę zespołu. Brak akceptacji, brak sukcesu nie może w żaden sposób zatrzymać prywatnej modlitwy muzykującego - upublicznienie twórczości zespołu nie jest zatem wystawieniem się na rynku współzawodnictwa, a chęcią znalezienia osób myślących podobnie czy też słyszących muzykę podobnie.

Materiał muzyczny zespołu Synaptine to tak naprawdę świadectwo spotkań w duchu umuzykalnienia, a nie wypadkowa wiedzy o tworzeniu kompozycji czy nagrań. Muzycy zespołu uważają się za amatorów, stąd wszelkie formy gwiazdorstwa i celebryctwa są im obce - choć potrzeba promocji - zdjęć, wywiadów i multimediów jest jak najbardziej zrozumiała i akceptowana.

Zespół prowadzi też działalność stowarzyszeniową organizując muzyków amatorów i nie tylko w nieformalny dom kultury przy Pracowni Projektów Międzykulturowych "Zajezdnia" stowarzyszenia Tratwa - gdzie idea współpracy i aktywizacji młodych muzykujących jest zaczynem powstania nowej jakości w życiu społecznym środowisk muzyków amatorów. 

Skład zespołu: Waldemar Kasta - wokal, autor tekstów, Tomasz Pomian - gitary, wokal, Marcin Gołębniak - bas, akordeon, Adam Moszyński - perkusja, Piotr Rachoń - instrumenty klawiszowe, Tomasz Orszulak - sitar, gitara, mandolina i inne. 

 

 

 

 

ThermiT

Zespół powstał na przełomie 2009 i 2010 roku z inicjatywy Jendrasa, Młodego i Przydepa. Po okresie instrumentalnego młócenia, miejsce za mikrofonem zajął Tomasz Trzeszczyński - Trzeszczol. Zespół ruszył na poważnie dopiero rok później, kiedy za bas chwycił Fabian. Tak ukształtowała się ekipa przyjaciół, która pod nazwą ThermiT nagrała EP "Encephalopathy". Po ograniu setek scen i zwycięstwach na wielu festiwalach muzycznych zespół wydał w 2016 roku debiutanckiego longplaya "Saints", który otwiera kolejny rozdział w historii ThermiTa. Czas pokaże, co wydarzy się dalej…

Skład zespołu: Trzeszczu - wokal, Jendras & Peter Jack - gitary, Sugarocker - bas, Blaze Jazz - perkusja.

 

 

 

 

Need More Clouds

Tarnowska grupa rockowa powstała na początku 2013 roku. Młodzi muzycy (w wieku 16-18 lat) od początku postawili sobie za cel tworzenie własnego materiału. Zanim jednak nagrali swój pierwszy utwór, wystąpili na kilku lokalnych scenach grając piosenki wykonawców od których czerpią inspiracje: Red Hot Chili Peppers, Rage Against The Machine, Kasabian czy Black Keys. Ich koncerty zostały ciepło przyjęte m. in. podczas „3maj się Zdrów Festiwalu” w Ciężkowicach, „Bocheńskiej Sceny Letniej”,  koncertu jubileuszowego „20- lecia S.M Rock” czy też  podczas Finału WOŚP na tarnowskim rynku, a także podczas tarnowskich Juwenaliów.

W styczniu 2014 roku grupa weszła do studia by we współpracy z producentem – Leszkiem Łuszczem nagrać swój pierwszy autorski utwór p.t „Granades behind flanges”. Do tego utworu nakręcili także teledysk, którego reżyserem jest Kuba Kitajewski. Premiera video odbyła się 21 lutego 2014 roku. W marca b.r. NMC zdobyli 3 miejsce podczas Małopolskiego Przeglądu Talentów Muzycznych organizowanego przez 1 LO w Tarnowie, a Gabriel Rękas odebrał nagrodę indywidualną dla najlepszego perkusisty przeglądu.

Need More Clouds byli także uczestnikiem 8. edycji popularnego telewizyjnego show „Must be the music". Ich występ podczas castingu głównego wzbudził zachwyt wymagającego jury, które wystawiło grupie ocenę: 4 razy "TAK". Jurorzy powiedzieli m.in.:

- "Spontaniczność, energia, która w was jest i tak naprawdę profesjonalizm, który bije z koncentracji na muzyce…wasza zabawa wynikała z tego jak ta muzyka was kręci. To było autentyczne i stuprocentowe i naprawdę super się na was patrzyło. Czad chłopaki, jak ja wam zazdroszczę." - Piotr Rogucki

- "Lubię jak misie dobierają się do miodu. I to jest właśnie to. Jesteście cudni, chcę was w półfinale na sto procent." - Kora

- "I ja też chcę was w półfinale, robię przy was wykrzyknik i będziemy walczyć." - Elżbieta Zapendowska

- "Ja po prostu cały czas nie mogę uwierzyć jak patrzę ile macie lat, 14, 15 i wokal 17, tak? Zgadza się to? To ja już dziękuję i gratuluję z całego serca." - Adam Sztaba

W lipcu 2015 zespół po przejściu kilku etapów konkursu zagrał na Scenie pod Spichlerzem Polskiego Rocka podczas festiwalu Jarocin 2015, a we wrześniu ukazał się kolejny klip grupy do piosenki p.t. „Bush”. Po premierze tego video zespół opuścił wokalista Kamil Dychtoń. Rok 2016 NMC rozpoczął prezentując nowy teledysk „Wódz”. W czerwcu 2016 NMC pokonując 332 grupy z całej  Polski zwyciężył Rock In Mińsk Festiwal. Aktualnie grupa pracuje w studiu przy nagraniach swojego pierwszego albumu. Premiera krążka planowana jest na jesień 2017 roku.

Skład zespołu: Mikołaj Rękas - wokal, gitara, Kuba Golec - gitara, Hubert Kapturkiewicz - bas, Gabek Rękas - perkusja.

 

 

 

 

Chorzy

Chorzy to męski produkt muzyczno-tekstowy. Doskonale opanowali poruszanie się po cienkiej linii między totalnym luzem a śmiertelną powagą. Cechujący ich koncerty pastisz jest wypadkową obu tych stanów. Udowodniono, że nawet jeden kontakt z Chorymi skutecznie wypełnia braki intelektualne. Przed użyciem skonsultuj się z managerem.  

W przygotowaniu trzecia płyta Chorych.

Skład zespołu: Olek Różanek (śpiew), Bartek Orłowski (gitary, śpiew), Maciek Cybulski (klawisze, śpiew), Jarek Izdepski (bas, okrzyki), Tomek Nawrocki (bębny, okrzyki).

 

 

 

Hanza - laureat Eliminacji do Przystanku Woodstock z 2016 roku 

Hanza to rockowy zespół z Warszawy, który we wrześniu 2015 roku wydał debiutancką płytę nakładem wytwórni Fonografika, a potem odnosił już tylko same sukcesy. Zwycięstwo w polskim etapie konkursu Hard Rock Rising, przejście przez Eliminacje do Przystanku Woodstock oraz występ na Małej Scenie Przystanku Woodstock w 2016 roku, fantastycznie przyjęty support przed Lady Pank w warszawskim klubie Stodoła, wywiady w telewizji i w radiu, a to wszystko w ciągu jednego roku.

Pod koniec roku 2016 zespół zagrał ogólnopolską trasę, składającą się z 10 koncertów, a obecnie przygotowuje materiał na drugą płytę długogrającą, ktora powstanie pod okiem Wojtka Krola (Dawid Podsiadlo) i Andrzeja Puczyńskiego (Izabelin Studio).

 

 

 

Romantycy Lekkich Obyczajów - laureat Eliminacji do Przystanku Woodstock z 2016 roku 

Romantycy Lekkich Obyczajów to alternatywny duet, który powstał w marcu 2011 roku. Tworzą go Damian Lange i Adam Miller. Muzycy mieszkają w Olsztynie. Płyty nagrywają w domu. Na scenie występują w 4-osobowym składzie. W 2016 roku, po wygranych Eliminacjach, zespół stanął na deskach Małej Sceny Przystanku Woodstock. Mają na koncie 2 płyty (S.P. Records) i 11 teledysków. Najpopularniejsze piosenki to: "Poznajmy się", "Lodziarka", "Gwiazdy Spadają" i "Urodziny". Obecnie RLO jest w trasie koncertowej #WszyscyJesteśmyRomantykami oraz tworzy nowe utwory, które znajdą się na 3. płycie zespołu.

 

 

 

Acid Drinkers - gwiazda wieczoru

Acid Drinkers (po polsku 'Kwasożłopy') - zespół rock’n’rollowy założony przy butelce taniego wina w Poznaniu w 1989 r. Pełnoletni, a nawet dojrzały będący w rewelacyjnej formie nieprzerwanie od 25 lat. Panowie psują robotę Kazimierzowi Wielkiemu- zastają miasta murowane, a zostawiają zgruzowane. Objechali Polskę wzdłuż i wszerz grając ponad 1500 koncertów. Wiele z nich dziesiątki tysięcy fanów pamięta do dziś . Dali się również we znaki zagranicą -  gdyby nie problemy wizowe 20 lat temu, mogliby być dzisiaj głównym towarem eksportowym kraju nad Wisłą. 

Ich popularność wyszła daleko poza scenę stricte metalową. Acid Drinkers to 4 osobowości, które wchodzą w skład dobrze naoliwionej i rozpędzonej maszyny. 

Acid Drinkers mają na koncie 18 płyt. Są skuteczniejsi niż piłkarska reprezentacja Hiszpanii - z każdej gali Fryderyków wychodzą z przynajmniej jedną statuetką. W 2011 rozbili bank zdobywając aż cztery- m.in. za Przebój i Grupę Roku. Płyta „Fishdick Zwei” z coverami znanych utworów zagranicznych artystów odbiła się szerokim echem w całej Polsce. Utwór „Love Shack”  przez 3 tygodnie wygrywał legendarną Listę Przebojów Trójki, zajmując pierwsze miejsce również w 1500. notowaniu.

W 2014 roku Acid Drinkers obchodzili 25-lecie na scenie muzycznej i nic nie zapowiada by na tym mieli poprzestać! W 2016 roku wydali album PEEP Show, który promują na koncertach w całej Polsce. 

 

(amm)

 

POKAŻ PODOBNE
2018-02-20 15:48:36

Nowi wykonawcy, którzy wystąpią na Najpiękniejszym Festiwalu Świata

Pierwszy etap Eliminacji do PolAndRock Festival już za nami! Jurorzy wybrali (z kilkuset zgłoszeń) 30 zespołów, które wystąpią na koncertach w całej Polsce, a kilka z nich postanowili od razu zaprosić na tegoroczną edycję festiwalu.

2018-02-05 14:59:54

The Inspector Cluzo na Dużej Scenie Przystanku Woodstock!

Po porywających występach w 47 krajach świata, niezwykle żywiołowy duet muzyków - farmerów wystąpi na Dużej Scenie Przystanku Woodstock! To będzie ich pierwszy występ w Polsce i wspaniałe okazja by świętować 10-lecie zespołu!

2018-02-26 15:02:13

Big Mountain na PolAndRock Festival

Jeżeli wypatrywaliście w festiwalowym line-upie propozycji reggae, to mamy dla was prawdziwy rarytas - zespół Big Mountain spotka się z polską publicznością na Małej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

ZOBACZ TEŻ
nota prawna
nota prawna