Aktualności

Kto zagra na koncercie Eliminacji - III dzień

2017-03-23 12:35:38

 

Zobaczcie, kto wystąpi pierwszego dnia koncertów (8 czerwca) w klubie Progresja w Warszawie! Przed Wami: De Indigo, Cinemon, Ninja Syndrom, The Suits, Ted Nemeth, Setheist, Hot Water, Hengelo oraz Seven on Seven!

Dodatkowo wieczór uświetnią występy zespołów: Venflon (laureata Eliminacji z 2015 roku), BeMy (laureata Eliminacji z 2014 roku) oraz Jelonka!

 

 

De Indigo

De Indigo to skład grający z rozmachem i charyzmą. Alternatywne, rock'n'rollowe brzmienie i charakterystyczny głos wokalisty pozyskują serca fanów. Zespół odnosi sukcesy na scenach klubowych jak i festiwalowych, dowodem czego może być liczba zagranych koncertów oraz nagród. O niezaprzeczalnym talencie muzyków mogą zaświadczyć entuzjastyczne opinie wszystkich jurorów w jednej z edycji "Must Be The Music".

W dorobku muzycznym znajdziemy studyjny album "Światłocień" oraz promocyjny maxi singiel "Your Obsession" oba wydane własnym nakładem. Niedawno band zarejestrował nowy materiał który pojawi się już wkrótce.

Zespół powstał w 2007 roku w Kaliszu pod pierwotną nazwą "Dzieci Przemysłowej". W 2008 roku poszukiwanie artystycznych inspiracji doprowadziło nas to do zmiany nazwy na "De Indigo", odwołującej się do koncepcji tak zwanych "Dzieci Indygo".

Niektóre nagrody i wyróżnienia:
 - występ na scenie kultowego festiwalu rockowego w Jarocinie (2014)
 - finaliści Seven Festival - Węgorzewo (2015)
 - finaliści Life On Stage - Oświęcim (2015) nagroda: sesja nagraniowa w legendarnym Izabelin Studio
 - nagroda UnderGramy dla najbardziej innowacyjnego zespołu (2015)
 - finaliści Jarocińskich Rytmów Młodych (2015)
 - pierwsze miejsce na Rockowych Andrzejkach w Kostrzynie Wielkopolskim (2016) oraz nagroda dla Dawida Stańka za najlepszy wokal festiwalu.

Skład zespołu: Dawid Staniek - wokal, gitara; Paweł Marciniak - gitara solowa; Piotr Maciej Papierski - perkusja; Adam Polkowski - gitara basowa.

 

 

 

 

Cinemon

Mówią, że grają RAW POP, ale to po prostu inna nazwa na rock’n’roll - zbyt hałaśliwy na pop, zbyt piosenkowy na underground. Trochę niedoskonały, lekko zakurzony, analogowy. Brzmią jak - w odpowiednich dawkach - lata siedemdziesiąte (Cream, Hendrix, Led Zeppelin), dziewięćdziesiąte (Neil Young i jego młodsze inkarnacje w postaci Pearl Jam czy bardziej hałaśliwych przedstawicieli Seattle) i czasy obecne (trochę jak oni sami). 

Nagrywają płyty (Cinemon LP 2008, Three Days EP 2011, Perfect Ocean 2013, Masters of Second-guessing 2016), ale jednak głównie grają koncerty: przez ostatnie trzy lata było ich prawie 200. To tu, to tam - w Polsce, na Słowacji, Węgrzech, w Czechach, Norwegii, Austrii, Niemczech. Zaistnieli na scenach takich festiwali jak Męskie Granie, T-Mobile Nowe Horyzonty, Slot Art Festival czy Sonisphere. Oto oni: Cinemon. Nowoczesny vintage rock, grunge, blues, pop - cokolwiek, co lubisz najbardziej.

"Na żywo Cinemon prezentują pewien rodzaj kunsztu, feelingu, muzykalności który można nazwać archetypicznym dla okresu gdy muzyka rockowa nie była tylko rozrywką, ale też prawdziwą, radosną, szczerą emocją." - FiuFiu / Wrocławska Scena Alternatywna

"Wyobraźcie sobie zjazd miejskim rowerem ze stromej górki. A potem lot paralotnią z zawiązanymi oczami. Czyste szaleństwo i wolność – taka jest ich muzyka." - Agnieszka Hirt / DNA Muzyki 

Skład zespołu: Michał Wójcik - gitara, wokal, Kuba Pałka - perkusja, wokal, Basik / Filip Jurczyszyn / Wierzba - bas.

 

 

 

 

Ninja Syndrom

Ninja Syndrom to zespół pochodzący z Kielc, jego korzenie sięgają lat dziewięćdziesiątych, kiedy Karaz (współpracujący wtedy m.in. z Liroyem) stworzył ten hip-hopowy projekt. Kilka lat temu został reaktywowany w nowej odsłonie, rozbudowany o djentowe brzmienie gitar i żywych bębnów. 

Rok 2017 to moment kluczowy. Zespół dotychczas tworzący i nagrywający w garażu w kieleckiej Bazie Zbożowej produkuje materiał u najlepszych producentów i realizatorów na świecie. Nagrania zaczynają się w Szwecji, miksy i mastering odbędą się w Stanach. Osoby, które będą odpowiedzialne za produkcję i brzmienie nowego materiału to Daniel Bergstrand, który współpracował z m.in. takimi zespołami jak Meshuggah, In Flames, Soilwork, Behemoth czy Decapitated, Taylor Larson - miks i Ted Jensen - mastering. Dyskografia Teda to osobny artykuł na amerykańskiej Wikipedii, a nazwa Sterling Sound to synonim najwyższej jakości. Człowiek odpowiedzialny za tzw. „final touch” albumów Pata Metheny'ego, Florence and the Machine czy Milesa Davisa.

Ninja Syndrom to skład złożony z doświadczonych muzyków. Niskostrojone gitary, monstrualne bębny, duet energetycznych i charyzmatycznych wokalistów. Przez serwis ROCKOnline.pl określeni jako najlepszy undergroundowy, metalowy zespół regionu Gór Świętokrzyskich.

Skład zespołu: Michał "Karaz" Krysiński, Radek Kielch, Paweł Rej, Karol Tomaszewski, Filip Gołda.

 

 

 

 

The Suits

The Suits to kapela, która tak, jak klasyka eleganckiego ubioru bazuje na prostocie. Każdy z nas od zawsze fascynował się niebanalną prostotą muzyki, właśnie taki charakter mają utwory prezentowane przez garnitury. Mocne gitarowe brzmienia wspierane finezyjnymi solówkami i rzadko spotykaną barwą głosu wokalisty. Nie wszystko co proste jest genialne, ale wszystko co genialne jest proste. The Suits to prostota muzyczna aspirująca do elegancji rockowego sedna.

Zespół powstał w 2014 roku, pierwszy debiut sceniczny odbył się jednak w sierpniu 2015 i okazał się sukcesem, gdyż udało się zgromadzić ponad 200 osób publiczności. W tym momencie zespół ma za sobą ponad 30 koncertów, zwycięstwo na firmowej imprezie Banku RBS (ponad 2 000 widzów), drugie miejsce na przeglądzie kapel w Mławie - Rockowania 2016. Poza występami scenicznymi możemy pochwalić się wydaniem płyty EP, która jest dostępna tak w formie fizycznej jak i do odsłuchu w internecie (YouTube, Soundcolud, Spotify, iTunes, Tidal, Amazon, Google Music, Apple Music i inne) a także teledyskiem który lada dzień będzie można zobaczyć online.

Skład zespołu: Kuba Lotz - wokal, Krzysiek Olejniczak - gitara solowa, Piotrek Chodkowski - gitara rytmiczna, Wojtek Karasiński - bas, Artur Pieńkowski - perkusja.

 

 

 

 

Ted Nemeth

Nazywani przez niektórych nadzieją polskiego rocka alternatywnego. Zespół powstał latem 2010 roku w Łodzi, w garażu, który nie chce z nich wyjść, choć oni wyszli z niego już dawno. Ich muzyka to spotkanie energii z nostalgią, brudu łódzkich kamienic i czystego szaleństwa zamkniętego w formie, która może zarazem zachwycać, jak i wprowadzać niepokój. Nieprzypadkowo warstwa liryczna ma w tym swój udział, bowiem jako jeden z nielicznych zespołów na rodzimej scenie posiadają teksty po polsku, które mają głębszy sens. Lider zespołu, Patryk Pietrzak, trafia w sedno problemów swojego pokolenia. Swoboda oraz prostota przekazu sprawiają, że całość jest chwytliwa i wzbudza sympatię wśród słuchaczy. Czasem jednak pozostawia ich w stanie skrajnego dyskomfortu, z całą gamą pytań bez jednej, właściwej odpowiedzi. Ted Nemeth, to nie zespół dla każdego, choć każdy powinien go posłuchać i zrozumieć. Grał m.in. u boku takich zespołów jak: Organek, Pidżama Porno, T.Love Alternative czy Happysad. W zeszłym roku ich debiutancki album „Ostatni Krzyk Mody” zdobył łódzką Armatkę Kultury, za najlepsze co mogło się zdarzyć w ostatnim roku, w tym mieście. Na koncercie, poza debiutem, z pewnością będziecie mogli usłyszeć również utwory, które znajdą się na kolejnym krążku Ted Nemeth.

Skład zespołu: Patryk Pietrzak - gitara, głos, teksty, Michał Gibki - gitara, głos, Wojtall Wierzba - gitara basowa, korg, głos, Mateusz Dziworski - perkusja.

 

 

 

 

Setheist

Lubelski Setheist powstał w 2013 roku jako reinkarnacja założonego w 2008 roku zespołu Seth. Ich muzykę można określić jako awangardowy metal - połączenie pięknych melodii i mocnego, gitarowego uderzenia, okraszonego charakterystycznym głosem wokalistki. Pod koniec 2014 roku zespół wydał EP "The Flash Of Creation" i zagrał kilka większych koncertów, w międzyczasie przygotowując i rejestrując materiał na pierwszy długograj zespołu. Album "They" ukaże się wiosną tego roku i znajdzie się na nim dziewięć premierowych, autorskich utworów.

Skład zespołu: Maksymina "Maxi" Kuzianik - wokal, Tomek "Longo" Ciecieląg - gitara, Tomek "Kieł" Lato - gitara, Tomek "Długi" Krawczyk - perkusja, Konrad "Tomek" Lisicki - bas.

 

 

 

 

Hot Water

Zespół Hot Water to  legenda rockowego grania lat 90-tych w Wielkopolsce. Mimo wieloletniego milczenia nadal mają wierne grono fanów. Teraz nadszedł czas na powrót z nowym materiałem. Po latach lepszych i gorszych, po upadkach i podnoszeniu się od nowa, po doświadczeniach, które zainspirowały nowe dźwięki i teksty utworów. Hot Water proponuje na nowo ciepłą kąpiel…

Hot Water skończył właśnie pracę nad nową płytą, która ukazała się 27 stycznia 2017 roku. Płytę pt. "Elektryczny kot" wydała wytwórnia MyMusic. Zapowiedzią albumu był singiel "Anioł". Który przez wiele tygodni znajdował się na liście przebojów Radia Merkury Poznań dochodząc do pierwszego miejsca tej najpopularniejszej listy w zachodniej Polsce. Kolejny singiel zatytułowany "Jeśli" na kilka tygodni zadomowił się na liście Turbo Top Antyradia.

Na płycie znajduje się dziewięć nowych kompozycji, które w większości charakteryzuje wyjątkowe brzmienie unikalnych gitarowych cigar-boxów: Mrs. S and Mr.S. customowych cacuszek, stworzonych specjalnie dla Maćka Sobczaka przez poznańskiego lutnika Macieja Rzeczyckiego. Ciekawostką jest także jeden cover "One silver dollar" – jest to piosenka wykonywana przez Marylin Monroe w filmie "Rzeka bez powrotu" (1953), tutaj w męskiej interpretacji Maćka Sobczaka.

Muzycy od prawie trzydziestu lat stanowią podstawy sceny muzycznej Poznania. Hot Water już w latach 90-tych koncertowało w klubach, halach i na uznanych festiwalach rockowych i bluesowych m.in. Olsztyńskich Nocach Bluesowych, Jazz Fair czy Rawa Blues. Zespół zagrał zagrał także kilka ciekawych supportów m. in. przed Joe Cockerem, Colloseum oraz Jackiem Bruce’m. Hot Water doceniany jest zarówno przez muzyków, krytyków, jak i publiczność. Razem z grupą koncertowali m.in.: Małgorzata Ostrowska, Dariusz Kozakiewicz, Wojciech Waglewski, Krzysztof Ścierański, Michał Urbaniak, Tadeusz Nalepa, Taj Mahal, Andrzej Wodziński, Zbigniew Wrombel, Bartek Szopiński, Andrzej Trzeciak, Thomas Feldmann, Christian Rannenberg i wielu innych. 

Zespół ma za sobą ciekawą współpracę ze znanym aktorem filmów akcji - Stevenem Seagalem, któremu akompaniował w kilku występach muzycznych w Poznaniu i Warszawie. Seagal koncertował w Polsce przy okazji pobytu na planie zdjęciowym w Warszawie. Okazało się, że aktor jest niezłym gitarzysta zakochanym w Jimim Hendrixie.

Zespół nagrał 3 płyty: "Hot Water" (1993) wydaną przez Polton, "Wolne od świąt" (1995) wydaną przez Polton Warner Music Poland oraz "Dwa słowa" (2003) wydaną przez Music Collection Agency.

Skład zespołu: Maciej Sobczak - gitara, wokal, Dariusz Nowicki - perkusja, Piotr Tarnawski - bas, keyboard.

 

 

 

 

Hengelo

Zespół Hengelo powstał pod koniec 2015 roku w Katowicach. Pięć osób, każda z innego muzycznego świata i z innym bagażem doświadczeń, które spotkały się, żeby zacząć zupełnie nowy rozdział. Styl muzyczny grupy najczęściej określa się jako połączenie modern rocka z wpływami syntezatorowej muzyki lat 80-tych oraz współczesnych alternatywnych brzmień.

Hengelo zadebiutowało w lutym 2016 roku, nagrywając studyjną wideosesję dla projektu Silesia Video Session. W ramach sesji na żywo, zarejestrowane zostały dwa utwory: "Lust" i "Try", które są dostępne na platformie YouTube, na oficjalnym kanale zespołu. Wraz z pojawieniem się w sieci debiutanckich utworów, Hengelo rozpoczęło działalność koncertową. Zespół został dosyć szybko zauważony i doceniony przez odbiorców muzyki rockowej i alternatywnej w regionie. Zyskał również bardzo pochlebne opinie profesjonalnych krytyków, o czym mogą świadczyć zwycięstwa w prestiżowym konkursie "Katofonia Music Outbreak" oraz projekcie Dzielnica Brzmi Dobrze, którego patronatem jest Katowice Miasto Muzyki UNESCO. W czerwcu 2016 roku zespół zagrał pełnowymiarowy występ w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Oprócz regularnych koncertów, m.in. dzięki współpracy z instytucją Katowice Miasto Ogrodów, grupa regularnie gości w wielu przedsięwzięciach kulturalnych na Śląsku.

W listopadzie pojawiło się debiutanckie wydawnictwo promujące, zatytułowane "Hungry Eyes". Na płycie znalazło się 6 premierowych utworów. Muzyka Hengelo wypłynęła poza Śląsk. W ramach popularnego międzynarodowego cyklu Sofar Sounds, grupa zagrała akustyczny występ w Krakowie, a następnie pojawiła się na antenie radiowej Czwórki. Na początku roku 2017 Hengelo opublikowało dwa nowe utwory: "Bridges” i ”Colors", zarejestrowane w sali koncertowej Centrum Kultury Katowice. Najbliższe plany zespołu to intensywna promocja koncertowa - zarówno w kraju, jak i za granicą oraz przygotowanie materiału na pierwszy pełnometrażowy album.

Skład zespołu: Mateusz Konieczny (wokal), Robert Zając (bas), Paweł Palej (gitara), Łukasz Kozera (klawisze), Jacek Brzezina (perkusja).

 

 

 

 

Seven on Seven

Mimo, że znamy się znacznie dłużej, Seven on Seven powstało w 2012 roku. Charakteryzuje nas amerykański styl kompozycji, nieprzeciętny wokal i chwytliwe melodie obkute mocnym brzmieniem gitar. Wcześniej każdy z nas grał w innych projektach - od składów popowych do trash metalowych. Nieraz mijaliśmy się na lokalnych scenach, żeby wreszcie założyć Seven on Seven. 

Teraz gramy coraz więcej i częściej, a nasz skład nie zmienia się od dnia rozpoczęcia współpracy. Festiwale takie jak Ursynalia, RockNoc, Juwenalia, Igry nie są nam obce, ale naszym zadaniem jest trafianie na coraz większe sceny, żeby grać dla coraz szerszej publiczności. Niedawno skończyliśmy prace nad pierwszym studyjnym albumem, który powstawał przez długie dwa lata. Teraz, gdy mamy już "Matter of time" w rękach, wiemy, że było warto i znów uświadamiamy sobie - że to dopiero, kolejny początek.

Skład zespołu: Gabriel Doleżyk - wokal, Michał Jędrszczyk - gitara, Jacek Wesołowski - gitara, Patryk Szarafiński - bas, Michał Nowaczyk - perkusja.

 

 

 

 

Venflon - laureat Eliminacji do Przystanku Woodstock z 2015 roku 

Venflon prężnie działa od 2003 roku. Przez ten czas zespół przeszedł cztery zmiany składu, wypuścił sześć wydawnictw (z czego dwa to płyty długogrające), zagrał kilkaset żywiołowych koncertów na terenie całej Polski zarówno na największych scenach(Przystanek Woodstock, Hunterfest, Ursynalia) jak i w najmniejszych, klimatycznych salach. Zwyciężał i zdobywał wyróżnienia w wielu konkursach/przeglądach dla zespołów nie posiadających kontraktu płytowego. Wielokrotnie pokazywał się w radiu i telewizji.

Muzyka Venflonu to nowoczesny, melodyjny metal z wpływami grunge’u i stonera. Szerszej publiczności dał się poznać podczas 3-ej edycji programu "Must Be The Music. Tylko Muzyka" (doszedł do półfinału), występowi w programie "Kuba Wojewódzki" oraz w "Teleexpressie". W 2015 roku zespół zagrał na Przystanku Woodstock, porywając tłum swoją energią na scenie.

Na liście swoich osiągnięć Venflon ma również m. in.:

- występ na Przystanku Woodstock 2015 dzięki zwycięstwu w Eliminacjach,

- zwycięstwo w Konkursie Kapel Ursynalia 2013 (nagroda - występ przed HIM i 3 Doors Down),

- półfinał AntyFestu (2009) 

- I miejsce w październikowym notowaniu Bislisty (2005)

- I miejsce na Festiwalu Rock Alert Festiwal w Lubartowie (2007)

- reprezentowanie Polski w projekcie Rhythm Of Football z nominacji radiowej Trójki (2008)

- utwór „Sam pośród tłumu” przez cztery miesiące utrzymywał się w pierwszej dziesiątce listy TurboTop Antyradia (2012)

 

 

 

 

BeMy - laureat Eliminacji do Przystanku Woodstock z 2014 roku 

Zespół BeMy założyli dwaj bracia, Mattia (24 lata) i Elie (26 lat) Rosinski. Urodzili się i wychowali we Francji, ale poprzez rodziców pochodzenie mają polskie. 

Od najmłodszych lat interesowali się muzyką, nieustająco grając w swoim rodzinnym domu w Bordeaux. Po ukończeniu szkoły średniej bracia postanowili kontynuować edukację muzyczną poza Francją. Opuścili dom rodzinny i wyjechali do Anglii. Upór i wytrwałość pozwoliły im na studia muzyczne na prestiżowej uczelni Academy of Contemporary Music. W tym samym miejscu uczył się także współlokator chłopaków - Ed Sheeran. 

W czerwcu 2013 roku Mattia i Elie wzięli udział w polskiej edycji programu "Must be the music". Zachwycali się nimi wszyscy jurorzy. Zespół najbardziej spodobał się Korze, a Adam Sztaba powiedział, że "gdyby The Beatles jeszcze istnieli, brzmieliby jak BeMy". Muzycy dostali się do finału i zajęli drugie miejsce.

W maju 2014 roku awansowali do półfinałów Eliminacji do Przystanku Woodstock, Festiwalu w Jarocinie oraz zagrali na pierwszym w Polsce akustycznym koncercie w ramach brytyjskiego projektu Sofar Sounds. W maju 2014 roku zdobyli nagrodę jury festiwalu Top Trendy 2014. Latem tego samego roku zdobyli nagrodę główną na festiwalu w Jarocinie, a na początku sierpnia zagrali na Dużej Scenie Przystanku Woodstock! W 2015 roku wystąpili na festiwalu Springbreak i Letniej Trasie Radia Zet.

 

 

 

 

Jelonek - gwiazda wieczoru

"Jelonek" to jednocześnie nazwisko, pseudonim artystyczny oraz tytuł solowego projektu muzycznego skrzypka Michała Jelonka. "Jelonek" to w zdecydowanej większości muzyka instrumentalna z przewodnią rolą skrzypiec oraz instrumentów
smyczkowych w rockowo metalowym towarzystwie gitar i perkusji.  "Jelonek" na koncertach oprócz swoich autorskich utworów wykonuje także rockowe "przeróbki" muzyki klasycznej takich kompozytorów jak Vivaldi, Paganini, Chopin,
Chaczaturian, Rossini i innych klasyków a także Jimi Hendrix, Beastie Boys czy BoneyM.

Michał Jelonek nagrał ponad 30 albumów współautorskich i ponad 60 albumów gościnnie (muzyka klasyczna, pop, r'n'b, folk, rock i metal). Wygrał wiele konkursów i festiwali m.in. Jarocin 93, Złoty Bączek Przystanek Woodstock WOŚP i inne.
Kilkakrotnie wytypowany na jednego z najlepszych instrumentalistów polskich (1993-magazyn "Tylko Rock", 1994-Siedlce "Rock 94", 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 - magazyn "Teraz Rock", "Metal Hammer" i inne).

Kilkakrotnie nominowany do "Fryderyków". Wraz z zespołem "Ankh" odznaczony przez Ministra Kultury medalem "Zasłużony dla Kultury Polskiej". W okresie od 1993r. do 2017r. zagrał około 2000 koncertów w Polsce a także w Anglii, Brazylii, Czechach, Estonii, Litwie, Łotwie, Meksyku, Niemczech, Rosji, Słowacji, Szwecji, Szwajcarii i na Ukrainie. Działa jako producent muzyczny, muzyk sesyjny, nagrywa muzykę do filmów, spektakli teatralnych i reklam.

 

 (amm)

 

POKAŻ PODOBNE
2018-01-31 15:45:43

Czekamy do poniedziałku na Wasze płyty!

Już tylko do poniedziałku możecie wysłać do nas płytę i zgłosić się na Eliminacje do 24. Przystanku Woodstock! Czas przyjmowania zgłoszeń upływa 5 lutego 2018 (liczy się data stempla pocztowego).

2018-02-19 22:00:00

Znamy już półfinalistów Eliminacji do 24. PolAndRock Festival !

Zakończył się pierwszy etap Eliminacji do 24. PolAndRock Festival. Po wielogodzinnych przesłuchaniach, jurorzy wybrali 30 zespołów, które wystąpią na koncertach w całej Polsce.

2018-02-26 15:02:13

Big Mountain na PolAndRock Festival

Jeżeli wypatrywaliście w festiwalowym line-upie propozycji reggae, to mamy dla was prawdziwy rarytas - zespół Big Mountain spotka się z polską publicznością na Małej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

ZOBACZ TEŻ
nota prawna
nota prawna