Aktualności

Kto zagra na Scenie Lecha?

2019-07-01 16:04:36

 

Przypomnij sobie wszystkich artystów, którzy zagrają na Scenie Lecha na Najpiękniejszym Festiwalu Świata! 

 

Line-up Sceny Lecha prezentuje się następująco:

1 sierpnia

2 sierpnia

3 sierpnia

 

Scena Lecha na Pol'and'Rock Festival 2018 fot. Dariusz Bres

 

Poznaj lepiej tych wykonawców!

Ornette

Trafili na Festiwal Pol'and'Rock po fenomenalnym występnie na finale Eliminacji - dzięki niemu zagrają w Kostrzynie nad Odrą aż dwa razy - na Scenie Lecha w czwartek 1 sierpnia, a na Dużej Scenie w piątek 2 sierpnia.

Ornette to nowa droga basisty Grzegorza Stępnia który od 2002 roku jest czynnym muzykiem zespołu Oddział Zamknięty. Koncerty grane są z maksymalną energią na wysokim poziomie . Fragment koncertu Utwory" Możesz zostać na noc", "Twarzą w twarz" i "Baw się" gościły na liście Antyradia, zajmując na niej miejsca w pierwszej dziesiątce a ballada "Nie zapomnę" kilkakrotnie zajmowała pierwsze miejsce listy przebojów radia Olsztyn. Skład zespołu tworzą znani i cenieni muzycy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej.

 

 

Moyra

Na półfinałowym koncercie Eliminacji do 25. Pol'and'Rock Festival tak spodobali się jury, że od razu zostali zaproszeni na Scenę Lecha. 

Zespół powstał w 2017 roku z inicjatywy Małgorzaty Szkoda-Hreczuch, od tamtej pory już po 5 miesiącach działalności zespół wystąpił na ogromnej scenie chorzowskiej imprezy BeerFest u boku takich gwiazd polskiej sceny jak Lady Punk. Muzyka Moyry jest to mieszanka melodyjnego death metalu z elementami modern. Ogromnym plusem kapeli są ciekawe melodie inspirowane kapelami jak Arch Enemy, Testament czy chociażby Judas Priest, wokalnie są zastosowane różne techniki od czystego wokalu, growlu aż po przeszywające screamy.

 

 

Vane

Zagrali na półfinale Eliminacji w Gdańsku, zagrali na finale w Warszawie i zagrają na Scenie Lecha na naszym festiwalu!

Muzyka Vane'a to ciężkie, bezkompromisowe, death metalowe granie, pełne chwytliwych melodii, doprawione autentyczną historią złotej ery piractwa. Zespół powstał w 2016 roku z inicjatywy dwójki przyjaciół - Mateusza Gajdzika (Witchking, Saratan, Crystal Viper) i Roberta Zembrzyckiego (Acid Drinkers, Corruption, Saratan). Zespół aktywnie koncertuje i szykuje swoim fanom wiele niespodzianek.

 

 

Hurrockaine

Podobnie jak Ornette zespół Hurrockaine zaczarował jury swoim występem na finale Eliminacji w Warszawie i dzięki temu zobaczymy ich na aż dwóch scenach - w piątek zagra na Scenie Lecha, a w sobotę na Dużej Scenie!

Katowicki Hurrockaine to wybuchowa mieszanka huraganu, rocka i energetycznej substancji wywołującej silne emocje. Ekipa tworzy muzę wspólnie, z pełną głową pomysłów i pasji. Grają w sposób, który trudno sklasyfikować - najbliżej mu jednak do melodyjnego alt-rocka, ze sporą domieszką brudu i niczym nieograniczonej, rock'n'rollowej swobody. Nie stawiają sobie barier stylistycznych, a na scenie czują się swobodniej niż we własnych łazienkach. 

 

 

Sunsmoke

Z półfinału Eliminacji w Gdańsku poprzez finał Eliminacji w Warszawie aż na Scenę Lecha Najpiękniejszego Festiwalu Świata!

Sunsmoke to groove, zwarte porywające riffy, melodia i bezkompromisowy agresywny rap. Z tej mieszanki powstaje energetyczny pocisk, który przeszywa na wskroś, uwalnia szaleństwo i zachęca do dobrej zabawy. Na początku roku 2019 Sunsmoke zadebiutował na scenie, grając pierwsze koncerty, które cieszą się pozytywnym odbiorem przez publiczność.

 

 

Mad Days

Zespół Mad Days to wyjątkowy rockowy zespół, których występy na żywo to bezkompromisowe wykonania oraz wręcz niewyobrażalna energia. Eksperymentują ze swoją muzyką, nie dają się zaszufladkować i nie przywiązują się do ustalonych zasad w muzyce. Nie podporządkowują się też do utartych szablonów — to ich sposób na zachowanie swojej tożsamości. Bardzo płynnie poruszają się pomiędzy różnymi gatunkami muzycznymi. Zaskarbili sobie przychylność publiczności dzięki odważnym i bezpośrednim tekstom oraz oryginalnym kompozycjom podkreślającym ich unikatowość.

Mad Days to wielokulturowa grupa muzyków pochodzących z Czech, Słowacji oraz Rosji, więc ich piosenki są zarówno w języku angielskim, jak i  rosyjskim. W 2018 roku wygrali czechosłowacki konkurs Skutečná Liga, zyskali też uznanie w wielu innych konkursach. Zespół Mad Days zdecydowanie można nazwać niesamowicie utalentowaną grupą, która wyróżnia się we współczesnym muzycznym świecie.

 

 

Ola Wielgomas

 Młoda wokalistka, autorka tekstów. Zamiłowanie do muzyki i sztuki towarzyszy jej od dziecka. Uczęszczała do szkoły muzycznej w klasie skrzypiec. Przez wiele lat związana była z chórem „Artos” Teatru Wielkiego w Warszawie oraz „Ogniskiem Teatralnym u Machulskich”. Śpiewała na deskach teatrów i filharmonii. Teraz bierze udział w projekcie My Name Is New dla młodych artystów stworzonym przez wytwórnię Kayax. Tworzy muzykę, która otwiera jej własny, alternatywny świat. I tym światem pragnie wywoływać w ludziach emocje, poruszać i sięgać do ich wrażliwości. Muzyka jest dla niej świątynią, wkraczając do niej wyznaje prawdę o samej sobie i innych.

 

 

Gentuza

Na festiwalową Scenę Lecha zostali zaproszeni na półfinale Eliminacji we Wrocławiu.

Gentuza to kwartet generujący głębokie brzmienie pełne groove’u, uzyskane dzięki połączeniu 7-strunowej gitary z elektroniką, subami i wooblami; podparte ciężką selektywną sekcją rytmiczną. Całość dopełnia melodyjny wokal z elementami agresywnego growlu i screamu.

 

 

Zagi

Na Scenę Lega została zaproszona po finale Eliminacji w Warszawie, po bardzo wzruszającym koncercie zamykającym zmagania artystów w Warszawie

Zagi, to wokalistka, instrumentalistka, autorka muzyki i tekstów. Jej muzyka to bardzo kobiece, pełne uczuć i emocji teksty, ubrane w ciekawe melodie. Zagi gra na gitarze oraz ukulele. Zabiera słuchaczy w podróż przez delikatne, liryczne utwory po odważne, energetyczne, rockowe brzmienia. Artystka inspiruje się otaczającym ją światem, pisze o tym, co ją spotyka.

 

 

Terrific Sunday 

Zagrali na finale Eliminacji w Warszawie, zagrają dla Was również na Najpiękniejszym Festiwalu Świata.

Terrific Sunday tworząc swój materiał inspirują się szeroko pojętą muzyką niezależną. Wypadkową doświadczeń i inspiracji chłopaków są dwie EP-ki: Terrific Sunday EP oraz Tonight EP, które zespół wydał własnym sumptem. Nad ich produkcją czuwał wokalista zespołu - Piotr Kołodyński. Dzięki nim na polskim rynku muzycznym grupa funkcjonuje jako silny głos muzyki alternatywnej. Wydawnictwa zostały świetnie przyjęte przez fanów, jak i przez krytykę.'

 

 

Do zobaczenia na Scenie Lecha już za niecały miesiąc na Najpiękniejszym Festiwalu Świata!

 

Scena Lecha na 24. Pol'and'Rock Festival fot. Michał Kwaśniewski

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ