Aktualności

Kwiat Jabłoni, Marek Dyjak, Voo Voo i Piersi na Finale WOŚP

2020-12-15 16:34:38

 

Jurek Owsiak ogłosił kolejne cztery kolejne kapele, które zagrają na scenie podczas wyjątkowego, bo trwającego dwa dni muzycznego widowiska, które towarzyszyć będzie 29. Finałowi WOŚP. Świetni polscy artyści zagrają w specjalnie wybudowanym studio na Placu Defilad w Warszawie. Wszystkie występy będą transmitowane na żywo, tak, aby nasza radosne "granie z głową" mogło dotrzeć wszędzie tam, gdzie wolontariusze kwestować będą  na rzecz dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. 

 

Jurek na Scenie WOŚP na Placu Bankowym w 2020 roku. fot. Dominik Malik

 

Laureaci Złotego Bączka - Kwiat Jabłoni na Finale WOŚP 

 

Kwiat Jabłoni, czyli Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla „Dziś późno pójdę spać”, który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 22 miliony razy. Szybko okazało się, że muzyków nie tak łatwo będzie zaszufladkować pod kategorię zespołu „jednego przeboju” – wszystkie następne produkcje zdobyły uznanie i wielką popularność. 

Kasia i Jacek, do tej pory, zagrali blisko 150 koncertów. Wyprzedali największe i najbardziej prestiżowe polskie sceny. Kwiat Jabłoni wystąpił między innymi na Open’er Festival i Spring Break Festival. W przyszłym roku zespół zaprezentuje się w studio WOŚP w Warszawie, a koncert kapeli będzie transmitowany na żywo. 

 

 

 

Kwiat Jabłoni. fot.materiały prasowe zespołu

 

Mocne piosenki i mocny głos - Marek Dyjak na Finale WOŚP 

 

Marek Dyjak obdarzony jest charakterystycznym, chropowatym, zachrypniętym tembrem głosu. Brzmienie z pogranicza krzyku, pełnego desperacji wołania o zrozumienie i rozpaczliwego rozliczenia z emocjami idzie w parze z poetyckimi tekstami i swingującymi, jazzowymi kompozycjami, często zainspirowanymi brzmieniami folkowymi i  balladami cygańskimi. Dyjak bywa liryczny, bywa romantyczny, desperacki i agresywny – ale zawsze pozostaje wierny własnej prawdzie. 

 

Marek Dyjak ma na koncie 12 albumów. Debiutancki krążek, zatytułowany „Sznyty” ukazał się w 1997 roku, z kolei jego najnowsze wydawnictwo, czyli „Piękny Instalator”, trafiło na rynek muzyczny w 2019 roku.  Na tym krążku gościnnie pojawiła się, między innymi, Renata Przemyk. 

 

 

Marek Dyjak. fot. Wojtek Kornet

 

Muzyczna eskapada z Voo Voo

 

Założona w 1985 roku kapela pięciokrotnie prezentowała się przed publicznością Najpiękniejszego Festiwalu Świata.  Muzycy tworzący Voo Voo zadebiutowali podczas festiwalu w Jarocinie, a ich pierwsza płyta ukazała się w 1986 roku. Kapela ma na koncie imponujące 28 wydawnictw oraz 9 płyt nagranych podczas występów na żywo.  Zespół w wyjątkowy sposób uczcił swoje ćwierćwiecze: na dwóch płytach znalazły się dwa występy Voo Voo z Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Brzmienie jak i warstwa tekstowa kapeli rozwijała się, a muzycy odważnie eksplorowali zarówno muzykę jazzową czy rockową, jak i dźwięki pochodzące z najróżniejszych stron świata. Fuzja jazzu, rocka, world music z hip-hopem czy transem stała się znakiem rozpoznawczym Voo Voo. 

 

 

Wojciech Waglewski, lider Voo Voo. fot. Marta Wojtal

 

Piersi na Finale WOŚP w Warszawie 

 

Piersi to kapela rockowa powstała w 1984 roku w Jarocinie. Twórczość Piersi charakteryzują prześmiewcze teksty, które zawsze dotykają ważnych i aktualnych kwestii społecznych, kulturalnych i politycznych w Polsce.

 

Po odejściu Kukiza z zespołu, muzycy postanowili kontynuować swoją artystyczną działalność. Zrodził się pomysł, aby nagrać płytę „PIERSI i PRZYJACIELE 2”. Od lutego do maja 2013 roku, zespół PIERSI skomponował czterdzieści cztery utwory, z czego 17 najlepszych - ich zdaniem - zostało umieszczonych na nowej płycie. Nowym wokalistą zespołu został Adam Asanow, i to z jego udziałem kapela dała świetny koncert na Przystanku Woodstock w 2014 roku. Zgormadzona przed Dużą Sceną publika bawiła się do doskonale znanych utworów, w tym do przebojowej piosenki “Bałkanica”. 

 

 

Piersi. fot. materiały prasowe zespołu

 

POKAŻ PODOBNE
ZOBACZ TEŻ