Aktualności

Kwiat Jabłoni zwycięzcą plebiscytu Złotego Bączka

2020-06-15 15:55:29

 

Duet złożony z rodzeństwa Kasi i Jacka Sienkiewiczów oficjalnie powstał w marcu 2018 roku. Muzycy tworzą pełne pozytywnej energii i ciepła kompozycje, które charakteryzuje typowa dla muzyki folkowej żywiołowość i dynamiczne rytmy. Artyści też chętnie eksperymentują z elementami muzyki rockowej i elektronicznej, łącząc dźwięki wibrujących strun mandoliny z brzmieniem pianina elektronicznego. W połączeniu z doskonale harmonizującymi głosami Kasi i Jacka, dźwięki Kwiatu Jabłoni tworzą czarujące, wpadające w ucho melodie. Intrygujące teksty idą w parze z ciekawymi aranżacjami muzycznymi, co sprawia, że do nagrań Kwiatu Jabłoni nie sposób nie wracać. Potwierdza to fakt, że singiel „Dziś późno pójdę spać” ma ponad 18 milionów odtworzeń na YouTube.  

 

Przełomowym momentem w karierze zespołu było zgłoszenie do Eliminacji do 25. Pol’and’Rock Festival. Wśród ciężkich, rockowych płyt nadesłanych do udziału w zmaganiach o szansę na występ na jednej ze scen Najpiękniejszego Festiwalu Świata uwagę jurorów przykuło nagranie Kwiatu Jabłoni. Interesujące rytmy, świetny kontakt z publicznością i charyzma, którą muzycy wykazali się podczas koncertu na żywo we wrocławskim klubie sprawiły, że Kwiat Jabłoni wystąpił na Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą, gdzie kilka tysięcy fanów zgromadzonych przed Małą Sceną nuciło piosenki zespołu.

 

Kasia Sienkiewicz - Kwiat Jabłoni na Pol'and'Rock Festival 2019. fot. Bartek Muracki

 

Koncert Kwiatu Jabłoni przypadł wielbicielom muzyki do gustu tak bardzo, że spragnieni kolejnego spotkania z artystami na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, oddali na kapelę 10556 głosów w plebiscycie Złotego Bączka, zapewniając kapeli występ na tegorocznej, internetowej edycji festiwalu. Na drugim miejscu uplasowała się Majka Jeżowska z 8257 głosów, a trzecie miejsce zajęła Agnieszka Chylińska, na którą oddano 4875 głosów.  Zwycięzcy głosowania tradycyjnie otrzymują od Jurka Owsiaka zaproszenie na występ na Dużej Scenie Pol’and’Rock Festival. W związku z wybuchem pandemii koronawirusa, występ kapeli na Dużej Scenie zaplanowany jest na 2021 rok.  W całym plebiscycie oddano 45869 głosów, przy czym głosowanie w kategorii zespołów zagranicznych wygrała kapela Avatar, na którą oddano 2479 głosów, na drugim miejscu, z 2452 głosami znalazł się zespół Skunk Anansie, a stawkę zamknęło Gogol Bordello, na które oddano 1477 głosy.

 

 

Kapela ma na koncie dwa albumy – wydany na początku 2019 roku krążek studyjny zatytułowany „Niemożliwe” i nagraną na żywo płytę „Pol’and’Rock Festival 2019” - to właśnie ulotny, nocny koncert Kwiatu Jabłoni został uwieczniony na płycie DVD, która ukazała się na jesieni 2019 roku. W tym roku upragnione spotkanie fanów z kapelą będzie miało miejsce podczas internetowej transmisji koncertu z festiwalowego studia w Warszawie. Kwiat Jabłoni zagra trzeciego dnia festiwalu. Podobnie jak pozostałe koncerty I spotkania z gośćmi ASP, występ Kwiatu Jabłoni będzie transmitowany na żywo między innymi na facebookowym profilu Pol’and’Rock Festival i na kanale Kręcioła.TV w serwisie YouTube.  

 

POKAŻ PODOBNE
2022-11-15 11:45:00

Listopadowe notowanie plebiscytu Złotego Bączka!

W połowie listopada hasło „Zaraz będzie ciemno” nabiera bardzo dosłownego znaczenia. Za oknami złota jesień, więc czas na listopadowe notowanie Złotego Bączka!

2023-01-13 16:29:19

Premiera płyty Pull The Wire z 28. Pol'and'Rock Festival!

Pull The Wire prezentuje pierwszy w swoim dorobku album koncertowy, zarejestrowany podczas ubiegłorocznego 28. Pol'and'Rock Festival! Kapela zagrała na Małej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata na lotnisku Czaplinek-Broczyno. Wróćcie razem z nami do tego wyjątkowego występu!

2022-12-05 20:15:00

Cały koncert Kwiatu Jabłoni na YouTubie!

Wraz z Kwiatem Jabłoni przygotowaliśmy mikołajkową niespodziankę dla wszystkich fanów! Długo wyczekiwany i niezwykły koncert zespołu z tegorocznego Najpiękniejszego Festiwalu Świata będzie do obejrzenia w całości na kanale KręciołaTV na YouTubie od 6 grudnia od godziny 19:00.

ZOBACZ TEŻ