Aktualności

Lao Che i Łąki Łan na Przystanku Woodstock

2010-04-28 11:21:00

 

Lao Che już czwarty raz wystąpi na dużej scenie Przystanku Woodstock. Dla zespołu Łąki Łan będzie to debiut na naszym festiwalu.

Łąki Łan - polski zespół, grający według samych muzyków "Łąki Funk", czyli funkowe brzmienia urozmaicone nieskromną dawką muzyki rockowej i punkowej. Debiutancka płyta Łąki Łan ukazała się we wrześniu 2005, kolejna ujrzała światło dziennie w 2009 roku, a muzycy nadali jej imię ŁąkiŁanda. Pokręcone dźwięki uzupełniane są równie zwariowanym słowem. Ten zespół to banda pozytywnych szaleńców!

Ich koncerty to spektakl pełen humoru i absurdu. Przebrani za owady polne robią najbardziej szalone show w Polsce. Łąki Łan to niezwykłe zjawisko. Obecność na koncercie obowiązkowa.

 

 

 

Lao Che - zespół z planem i koncepcją. To będzie ich czwarty koncert na Przystanku Woodstock. Każdy wcześniejszy występ był prezentacją osobnej płyty – projektu.

Pierwszy ich krążek to Gusła, jednak ogromną popularność zdobyli dzięki albumowi Powstanie Warszawskie, a Gospel został uznany za jedną z najważniejszych płyt polskiej muzyki w ogóle. Na XVI Przystanek Woodstock zespół przyjeżdża, by zagrać najnowszy repertuar.

Płyta Prąd Stały / Prąd Zmienny - tym razem naprawdę bez konceptu. Każda piosenka to odrębna opowieść. Teksty są pełne wciągających, często absurdalnych historii, w których nie brakuje zabaw słownych charakterystycznych dla twórczości Spiętego. Na czwartym w dorobku zespołu krążku gitary elektryczne ustąpiły nieco miejsca klawiszom i samplerom, a bębny współgrają z automatem perkusyjnym. Zespól położył duży nacisk na eksperyment z brzmieniem odwołując się do retro elektroniki oraz brzmień zimnofalowych. Realizacją nagrań zajął się Marcin Bors (m.in.: Hey, Nosowska, Pogodno). Pierwszym singlem promującym płytę jest utwór 'Czas'.
 

 

(mar)

 

POKAŻ PODOBNE
2020-03-02 20:05:00

Jinjer na Pol'and'Rock Festival

Jinjer to ukraińska kapela grająca progresywny groove metal. Po świetnie przyjętych EP „Micro” i LP „Macro” z 2019 roku wreszcie przyszedł czas na występ na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Jinjer wystąpi na Dużej Scenie Pol’and’Rock Festival.

2020-03-23 20:15:00

The Exploited na Dużej Scenie Pol'and'Rock Festival

Legendy brytyjskiej sceny punkowej na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. Kapela The Exploited zagra na Dużej Scenie tegorocznego Pol’and’Rock Festival i po raz kolejny udowodni, że punk ma się doskonale.

2020-03-20 14:24:55

Artyści festiwalu docenieni w plebiscycie Antyradia 2019

W tym roku zwycięzcy plebiscytu Antyradia to zespoły związane z naszym Festiwalem. Jesteśmy dumni, że talent i praca artystów występujących na Najpiękniejszym Festiwalu Świata została zauważona.

ZOBACZ TEŻ