Aktualności

Lao Che i Łąki Łan na Przystanku Woodstock

2010-04-28 11:21:00

 

Lao Che już czwarty raz wystąpi na dużej scenie Przystanku Woodstock. Dla zespołu Łąki Łan będzie to debiut na naszym festiwalu.

Łąki Łan - polski zespół, grający według samych muzyków "Łąki Funk", czyli funkowe brzmienia urozmaicone nieskromną dawką muzyki rockowej i punkowej. Debiutancka płyta Łąki Łan ukazała się we wrześniu 2005, kolejna ujrzała światło dziennie w 2009 roku, a muzycy nadali jej imię ŁąkiŁanda. Pokręcone dźwięki uzupełniane są równie zwariowanym słowem. Ten zespół to banda pozytywnych szaleńców!

Ich koncerty to spektakl pełen humoru i absurdu. Przebrani za owady polne robią najbardziej szalone show w Polsce. Łąki Łan to niezwykłe zjawisko. Obecność na koncercie obowiązkowa.

 

 

 

Lao Che - zespół z planem i koncepcją. To będzie ich czwarty koncert na Przystanku Woodstock. Każdy wcześniejszy występ był prezentacją osobnej płyty – projektu.

Pierwszy ich krążek to Gusła, jednak ogromną popularność zdobyli dzięki albumowi Powstanie Warszawskie, a Gospel został uznany za jedną z najważniejszych płyt polskiej muzyki w ogóle. Na XVI Przystanek Woodstock zespół przyjeżdża, by zagrać najnowszy repertuar.

Płyta Prąd Stały / Prąd Zmienny - tym razem naprawdę bez konceptu. Każda piosenka to odrębna opowieść. Teksty są pełne wciągających, często absurdalnych historii, w których nie brakuje zabaw słownych charakterystycznych dla twórczości Spiętego. Na czwartym w dorobku zespołu krążku gitary elektryczne ustąpiły nieco miejsca klawiszom i samplerom, a bębny współgrają z automatem perkusyjnym. Zespól położył duży nacisk na eksperyment z brzmieniem odwołując się do retro elektroniki oraz brzmień zimnofalowych. Realizacją nagrań zajął się Marcin Bors (m.in.: Hey, Nosowska, Pogodno). Pierwszym singlem promującym płytę jest utwór 'Czas'.
 

 

(mar)

 

POKAŻ PODOBNE
2022-12-17 14:20:00

Spin Doctors zagrają na Pol'and'Rock Festival 2023!

Czas na prawdziwą petardę. Na Dużej Scenie 29. Pol'and'Rock Festival, który odbędzie się na byłym lotnisku Czaplinek-Broczyno, wystąpią Spin Doctors.

2022-12-16 11:30:00

Już ponad 2000 głosów w Festiwalowej Liście Przebojów!

W połowie listopada wystartowaliśmy z kolejną formą aktywności, w której to Wy, Publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata, możecie pokazać, co Wam w duszy gra! Jak dotąd w naszej Festiwalowej Liście Przebojów oddaliście już 2 tysiące głosów!

2023-01-09 21:50:00

Carpenter Brut zasila line-up Pol'and'Rock Festival 2023!

Cztery lata i 130 występów w ramach trasy the Leather Patrol później, Carpenter Brut wraca do koncertowania z drugą częścią trylogii — the Leather Terror Tour! Artysta wystąpi także na Dużej Scenie Pol'and'Rock Festival 2023!

ZOBACZ TEŻ